
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 819/1150/17
13 лютого 2019 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Дерех Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження ухвалу Верховного Суду від 22.01.2019 року про ініціювання питання щодо відновлення втраченого судового провадження в адміністративній справі №819/1150/17 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центр МВС у Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про зобов'язання реєстрації транспортного засобу,
ВСТАНОВИВ:
23 січня 2019 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла ухвала Верховного Суду від 22.01.2019 року про ініціювання питання щодо відновлення втраченого судового провадження в адміністративній справі №819/1150/17 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центр МВС у Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про зобов'язання реєстрації транспортного засобу.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 30.01.2019 року відкрито провадження з відновлення втраченого судового провадження та призначено судове засідання з розгляду питання про відновлення втраченого судового провадження на 13 лютого 2019 року о 10:00 год.
Позивач 13.02.2019 року в судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, причин неприбуття суду не повідомив.
Представник Регіонального сервісного центр МВС у Тернопільській області в судове засідання не прибув, подав до суду письмову заяву, в якій просив справу розглянути без його участі в порядку письмового провадження.
Представник Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації в судове засідання не прибув, подав письмове клопотання, в якому просив розгляд справи проводити без участі представника департаменту.
Враховуючи положення частини третьої ст.194, частини дев'ятої ст.205 та частини четвертої ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України ( надалі - КАС України), суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду матеріалів справи у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши питання про відновлення втраченого судового провадження, суд зазначає наступне.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.07.2017 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено її до судового розгляду на 16 серпня 2017 року о 11:00 год.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2017 року позов ОСОБА_1 задоволено; зобов'язано Регіональний сервісний центр МВС в Тернопільській області зареєструвати легковий автомобіль "Opel Zafira", 2010 року випуску, кузов НОМЕР_1, об'єм двигуна 1686 см3, як гуманітарну допомогу за інвалідом ІІІ групи з дитинства ОСОБА_1; стягнено за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області на користь ОСОБА_1 640,00 сплаченого судового збору.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.09.2017 року залишено без руху апеляційну скаргу Регіонального сервісного центру МВС у Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2017 року у справі № 819/1150/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС у Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про зобов'язання реєстрації транспортного засобу.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2017 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Регіонального сервісного центр МВС у Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2017 року у справі № 819/1150/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС у Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про зобов'язання реєстрації транспортного засобу.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2017 року призначено справу №819/1150/17 до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 07 листопада 2017 року о 09:00 год.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 року апеляційну скаргу Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області залишено без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2017 року у справі №819/1150/17 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про зобов'язання реєстрації транспортного засобу - без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 28.11.2017 року касаційну скаргу Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області на ухвалу Тернопільського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2017 року та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 листопада 2017 року - залишити без руху.
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 09.01.2018 року відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Тернопільській області.
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 22.01.2019 року ініціюйовано питання щодо відновлення Тернопільським окружним адміністративним судом втраченого судового провадження в адміністративній справі № 819/1150/17 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ у Тернопільській області, третя особа - Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації, про зобов'язання реєстрації транспортного засобу; витребовано з Тернопільського окружного адміністративного суду адміністративну справу № 819/1150/17 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ у Тернопільській області, третя особа - Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації, про зобов'язання реєстрації транспортного засобу; надано Тернопільському окружному адміністративному суду строк у сорок п'ять днів з моменту отримання копії цієї ухвали для вирішення питання про відновлення втраченого судового провадження.
З переписки Верховного Суду та Тернопільського окружного адміністративного суду щодо втрачених судових проваджень видно, що дана адміністративна справа втрачена при пересилці до Верховного Суду.
Відповідно до статті 384 КАС України, відновлення повністю або частково втраченого судового провадження в адміністративній справі, закінченій ухваленням судового рішення або в якій провадження закрите, проводиться в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно зі статтею 385 КАС України, втрачене судове провадження в адміністративній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
Статтею 386 КАС України визначено, що заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до частини першої статті 389 КАС України, при розгляді заяви про відновлення втраченого судового провадження суд бере до уваги: а) частину справи, яка збереглася (окремі томи, жетони, матеріали з архіву суду тощо); б) документи, надіслані (видані) адміністративним судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів; в) матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи; г) будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи; ґ) відомості Єдиного державного реєстру судових рішень; д) дані, що містяться в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі; е) будь-які інші відомості, документи тощо, отримані у законний спосіб з інших офіційних джерел.
Частиною другою статті 389 КАС України визначено, що суд може допитати як свідків осіб, які були присутніми під час вчинення процесуальних дій, учасників справи (їх представників), а в необхідних випадках - осіб, які входили до складу суду, що розглядав справу, з якої втрачено провадження, а також осіб, які виконували судове рішення, та вчиняти інші процесуальні дії, передбачені цим Кодексом, з метою відновлення втраченого судового провадження.
Згідно частини третьої статті 389 КАС України, розгляд заяви про відновлення втраченого судового провадження здійснюється за правилами цього Кодексу з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.
Крім цього, відповідно до частини першої статті 390 КАС України, на підставі зібраних і перевірених матеріалів суд постановляє ухвалу про відновлення втраченого судового провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.
Частиною другою статті 390 КАС України визначено, що в ухвалі суду про відновлення втраченого судового провадження зазначається, на підставі яких конкретно даних, поданих до суду і досліджених у судовому засіданні, суд вважає установленим зміст відновленого судового рішення, наводяться висновки суду про доведеність того, які докази досліджувалися судом і які процесуальні дії вчинялися з втраченого провадження.
З метою відновлення втраченого провадження представником Регіонального сервісного центру МВС України в Тернопільській області надано копії: ухвали Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.07.2017 року у справі №819/1150/17 про відкриття провадження в адміністративній справі; позовної заяви від 07.07.2017 року; Розпорядження Голови обласної державної адміністрації від 06.10.2016 року №577-од "Про визнання легкового автомобіля гуманітарною допомогою", інформацію про легковий автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою (Додаток до Розпорядження голови обласної державної адміністрації), доповнення до вантажно-митної декларації №19101601 (на 2 арк.), акту приймання-передачі транспортного засобу від 19.10.2016 року, довіреності від 08.11.2016 року; листа Регіонального сервісного центру в Тернопільській області Міністерства Внутрішніх Справ України від 10.02.2017 року №31/19-Т-7, довідки ПрАТ "Тернопільавто" №50 від 31.01.2017 року; довіреності від 22.09.2016 року №224; пояснення на позовну заяву Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації від 21.07.2017 року №02/3350; заперечення Регіонального сервісного центру МВС Тернопільської області на адміністративний позов у справі №819/1150/17; Постанови Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2017 року у справі №819/1150/17; апеляційної скарги Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області на Постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2017 року у справі №819/1150/17; ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 року у справі №876/9680/17; касаційної скарги на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 року у справі №819/1150/17 (876/9680/17); платіжного доручення №1815 від 21.11.2017 року; довіреності Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільської області від 10.08.2018 року.
Представником Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації для відновлення втраченого провадження подано до суду копії наступних документів: пояснення Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації на позовну заяву від 21.07.2017 року №02/3350; Розпорядження Голови обласної державної адміністрації від 06.10.2016 року №577-од "Про визнання легкового автомобіля гуманітарною допомогою", інформацію про легковий автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою (Додаток до Розпорядження голови обласної державної адміністрації); довідку Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку та вибракування транспортного засобу №05-01/4078; ухвали Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.07.2017 року у справі №819/1150/17 про відкриття провадження; ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 року у справі №876/9680/17; пояснення на апеляційну скаргу; повістку Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2017 року №876/9680/17; супровідний лист Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2017 року №876/9680/17; ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2017 року у справі №876/9680/17; апеляційна скарга Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області на Постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2017 року у справі №819/1150/17; пояснення Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації на касаційну скаргу від 17.01.2018 року; ухвала Верховного Суду від 09.01.2018 року К/9901/3177/17 819/1150/17.
На виконання положень статті 390 Кодексу адміністративного судочинства України судом досліджені рішення, які наявні у даній адміністративній справі та дані наявних матеріалів.
Отже, виходячи з аналізу змісту процесуальних документів, що були постановлені в справі №819/1150/17, наявних та розміщених в Єдиному державному реєстрі судових рішень, копій документів, які досліджувалися судом під час розгляду даної справи, та які відтворюють зміст судових рішень та копії касаційної скарги, суд дійшов висновку про те, що перелік вищевказаних процесуальних документів є достатнім для відновлення судового провадження в цій частині.
При цьому, враховуючи те, що будь-які інші документи, що були долучені учасниками справи до матеріалів справи №819/1150/17 учасниками процесу не надані, а судом не виявлені, відновити втрачене судове провадження в повному обсязі не вбачається за можливе з об'єктивних причин.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового відновлення втраченого провадження в адміністративній справі №819/1150/17 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центр МВС у Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про зобов'язання реєстрації транспортного засобу.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 243, 248, 385, 389, 390 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відновити втрачене провадження в адміністративній справі №819/1150/17 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центр МВС у Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про зобов'язання реєстрації транспортного засобу в частині:
- ухвали Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.07.2017 року у справі №819/1150/17 про відкриття провадження в адміністративній справі; Постанови Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2017 року у справі №819/1150/17, ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.09.2017 року у справі №876/9680/17 про залишення апеляційної скарги без руху; ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2017 року у справі №876/9680/17 про відкриття апеляційного провадження; ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2017 року у справі №876/9680/17 про призначення справи до апеляційного розгляду; ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 року у справі №876/9680/17 про залишення постанови Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2017 року у справі №819/1150/17 без змін; ухвали Вищого адміністративного суду України від 28.11.2017 року К800/39410/17 про залишення касаційної скарги без руху; ухвали Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 09.01.2018 року про відкриття касаційного провадження; ухвали Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 22.01.2019 року у справі №819/1150/17 (К/9901/3177/17) про ініціювання питання щодо відновлення втраченого судового провадження в адміністративній справі №819/1150/17;
- ухвали Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.07.2017 року у справі №819/1150/17 про відкриття провадження в адміністративній справі; позовної заяви від 07.07.2017 року; Розпорядження Голови обласної державної адміністрації від 06.10.2016 року №577-од "Про визнання легкового автомобіля гуманітарною допомогою", інформацію про легковий автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою (Додаток до Розпорядження голови обласної державної адміністрації), доповнення до вантажно-митної декларації №19101601 (на 2 арк.), акту приймання-передачі транспортного засобу від 19.10.2016 року, довіреності від 08.11.2016 року; листа Регіонального сервісного центру в Тернопільській області Міністерства Внутрішніх Справ України від 10.02.2017 року №31/19-Т-7, довідки ПрАТ "Тернопільавто" №50 від 31.01.2017 року; довіреності від 22.09.2016 року №224; пояснення на позовну заяву Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації від 21.07.2017 року №02/3350; заперечення Регіонального сервісного центру МВС Тернопільської області на адміністративний позов у справі №819/1150/17; Постанови Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2017 року у справі №819/1150/17; апеляційної скарги Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області на Постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2017 року у справі №819/1150/17; ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 року у справі №876/9680/17; касаційної скарги на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 року у справі №819/1150/17 (876/9680/17); платіжного доручення №1815 від 21.11.2017 року; довіреності Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільської області від 10.08.2018 року.
- пояснення Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації на позовну заяву від 21.07.2017 року №02/3350; Розпорядження Голови обласної державної адміністрації від 06.10.2016 року №577-од "Про визнання легкового автомобіля гуманітарною допомогою", інформацію про легковий автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою (Додаток до Розпорядження голови обласної державної адміністрації); довідку Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку та вибракування транспортного засобу №05-01/4078; ухвали Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.07.2017 року у справі №819/1150/17 про відкриття провадження; ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 року у справі №876/9680/17; пояснення на апеляційну скаргу; повістку Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2017 року №876/9680/17; супровідний лист Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2017 року №876/9680/17; ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2017 року у справі №876/9680/17; апеляційна скарга Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області на Постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2017 року у справі №819/1150/17; пояснення Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації на касаційну скаргу від 17.01.2018 року; ухвала Верховного Суду від 09.01.2018 року К/9901/3177/17 819/1150/17.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Головуюча суддя Дерех Н.В.
Копія вірна
Суддя Дерех Н.В.