ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 2а-4197/08/1770 17 червня 2009 року 12 год. 25 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд
під головуванням судді Боймиструка С.В за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. представників позивача Марчук О.П.
Корнейко В.І., представника відповідача Рогульчик Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Рівненській області до Житлово-комунального підприємства «Західне» про стягнення зайво отриманих бюджетних коштів,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач Контрольно-ревізійне управління в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Житлово-комунального підприємства «Західне» про стягнення зайво отриманих бюджетних коштів в сумі 15729,16 грн.
Позивач позовні вимоги мотивує тим, що в ході ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача, за період з 01.01.2005 р. по 01.03.2008 р. було встановлено, що ЖКП «Західне» отримало від управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому бюджетні кошти в сумі 15729,16 грн. на відшкодування витрат (збитків), фактично не понесених підприємством, що призвело до збитків загального фонду бюджету м. Рівне на обумовлену суму. Відповідачу були предявлені вимоги від 16.05.2008 р. про усунення виявлених порушень, які на момент подання позову відповідачем не виконані.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, просять позов задовольнити.
Відповідач Житлово-комунальне підприємство «Західне» позов не визнав, подав письмові заперечення, в яких, зокрема, зазначив, що позов вважає безпідставним, оскільки бюджетні кошти, про стягнення яких звернувся позивач, були використані відповідно до рішень органів місцевого самоврядування, які не визнавались в судовому порядку незаконними.
Представник відповідача в судовому засіданні, надав суду пояснення, які співпадають з позицією, викладеною в поданих запереченнях, просить в позові відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення
При цьому, суд врахував наступне.
З 31 березня по 25 квітня 2008 року на виконання плану контрольно-ревізійної роботи на І квартал 2008 року Контрольно-ревізійним відділом в м. Рівне було здійснено ревізію фінансово-господарської діяльності Житлово-комунального підприємства «Західне» за період роботи з 01.01.2005 р. по 01.03.2008 р., за наслідками якої було складено Акт від 25.04.2008 р. № 270-16/10 (копія а.с. 7-15).
Як встановлено в ході ревізії, згідно Рішення Рівненської міської ради від 19.07.2007 р. № 896 для ЖКП «Західне» затверджено дотацію на покриття збитків від різниці в тарифах в загальні сумі 56,00 тис. грн. ЖКП «Західне» отримало з міського бюджету дотації в сумі 10660,00 грн. на покриття збитків від різниці в тарифах квартирної плати по окремих послугах, наданих квартиронаймачам, по яких збитків не понесло, оскільки фактично нарахована сума квартирної плати більша від суми фактично наданих послуг, в тому числі: 2110 грн. за послуги по вивезенню твердих побутових відходів, 9020 грн. за послуги по технічному обслуговуванню та ремонту ліфтів, 430 грн. за послуги по аварійному обслуговуванню житлових будинків.
Також під час проведення ревізії було встановлено, що в 2006 році у відповідності до рішення Рівненського міськвиконкому від 08.08.2006 р. № 164 у звязку з порушенням нормальних умов життєдіяльності населення міста Рівного, повязаних з аварійними ситуаціями в житловому секторі міста, які склалися внаслідок сильних злив та з метою оперативного реагування на надзвичайні ситуації та їх ліквідацію, з резервного фонду міста було профінансовано по КФК 210105 «Видатки на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха» профінансовано для ЖКП «Західне» в сумі 5069,16 грн., які в свою чергу відповідачем були перераховані ТзОВ «Дунаєвський арматурний завод». Як вбачається з Довідки від 15.10.2007 р. (а.с. 34), виданої Рівненським обласним центром з гідрометеорології, 15-17 липня 2006 року по м. Рівне був сильний дощ. Проте, відповідачем не було представлено для перевірки журналів обліку результатів огляду житлових будинків майстрами ЖКП, так само, як і не було представлено інших документів, які б підтвердили виконання ремонтних, аварійних, невідкладних робіт, актів таких виконаних робіт, нарядів-завдань щодо ліквідації аварійних ситуацій. Як наслідок відповідачу зайво виділено з резервного фонду бюджету міста 5069,16 грн. внаслідок відсутності потреби у бюджетних асигнуваннях на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру на придбання запірної арматури.
Отже, ЖКП «Західне» зайво отримало від управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому бюджетних коштів на загальну суму 15729,16 грн. на відшкодування витрат (збитків), які фактично даним підприємством понесені не були, чим порушило ч. 7 ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Дані обставини також підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами: копія розпорядження міського голови від 03.06.2008 р. № 906-р (а.с. -18), копія рішення Рівненської міської ради від 19.07.2007 р. № 896 з додатком (а.с. 20, 21), копія договорів на виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту ліфтів і диспетчерського обладнання (а.с. 22-25), копія угод від 01.05.2005 р. № 1 (а.с. 26), № 2 (а.с. 27), б/н (а.с.28), копія експертного висновку Управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та оперативного інформування населення від 01.08.2006 р. № 10-16/315 (а.с. 29), копія рішення Рівненської міської ради від 08.08.2006 р. № 164 з додатком (а.с. 30, 31), копія протоколу № 13 спільного засідання постійної комісії з питань ТЕБ та НС і комісії з питань використання резервного фонду міського бюджету від 01.08.2006 р. (а.с. 32), копія відповіді Управління житлово-комунального господарства від 26.10.2007 р. № 605-05 щодо використання житлово-комунальним підприємством коштів з резервного фонду бюджету міста (а.с. 33).
16.05.2008 р. Контрольно-ревізійне управління в м. Рівне предявило відповідачу вимоги за № 270-11/714, в тому числі щодо вжиття заходів по поверненню до міського бюджету коштів на загальну суму 15729,16 грн. як зайво отриманих від управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому. Дані вимоги відповідачем на момент розгляду справи не усунуті, що підтверджується листом-відповіддю відповідача (а.с. 16-17) та ним не оскаржувались.
Відповідно до п. 14 Порядку зменшення бюджетних асигнувань та повернення коштів у разі нецільового використання бюджетних коштів у поточному чи минулих роках, затвердженого Постановою КМ України від 13.04.2006 р. № 492, у разі невиконання одержувачем бюджетних коштів вимоги контролюючий орган звертається до суду щодо стягнення з одержувача бюджетних коштів в дохід відповідного бюджету коштів в сумі, яка була використана ним не за цільовим призначенням.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На думку суду позивачем доведено ті обставини на яких ґрунтується його позов. Натомість, доводи, якими відповідач обґрунтовував свої заперечення, є безпідставними та такими, що не відповідають дійсним обставинам справи, оскільки спростовуються вищевикладеним та наявними в справі доказами.
Оскільки позивачем не надано доказів понесення судових витрат, то підстав для застосування вимог ст. 94 КАС України у суду немає.
Керуючись статтями 160-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Житлово-комунального підприємства «Західне» (33028, м. Рівне, вул. Вербова,20, код ЗКПО 31479220) кошти в сумі 15729,16 (пятнадцять тисяч сімсот двадцять девять) грн.16 коп. на рахунок № 31418544700002, відкритого в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017 (за кодом бюджетної класифікації 24060300, одержувач місцевий бюджет м. Рівне, ЗКПО 22586331).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий С.В. Боймиструк
Постанова складена в повному обсязі "22" червня 2009 року.