Постанова № 79777173, 13.02.2019, Рожищенський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
13.02.2019
Номер справи
167/806/18
Номер документу
79777173
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 167/806/18

Провадження №3/167/1/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.02.2019 року. Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Сіліч І.І., за участю секретаря Ісакової Н.Ю., прокурора Маковецької І.В., адвоката ОСОБА_1, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рожище справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого начальником сектору превенції Рожищенського відділення поліції Ківерцівського відділу поліції ГУНП України у Волинській області, про вчинення ним корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 будучи начальником сектору превенції Рожищенського відділення поліції Ківерцівського відділу поліції ГУНП України у Волинській області, якому присвоєно спеціальне звання майор поліції, відповідно до пункту 1, підпункту «з» частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, до офіційного веб-сайту Національного агентства несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_2 в судовому засідання вину у вчиненні даного правопорушення не визнав та показав, що 06.07.2016 року призначений на посаду начальника сектору превенції Рожищенського відділення поліції Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області. В березні 2017 року декларація за 2016 рік ним була подана вчасно і по не зрозумілим для нього причинам не відображалась на офіційному сайті НАЗК. Повторно ним подано декларацію за 2016 рік – 08.07.2018 року о 15.15 год.

Хоча ОСОБА_2 свою вину не визнав, його винуватість у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.

Зокрема, з пояснень старшого інспектора сектору кадрового забезпечення Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області майора поліції ОСОБА_3 встановлено, що ним у відповідності до функціональних обов’язків в продовж 2016-2017 років неодноразово організовано проведення заняття з вивчення вимог Закону України «Про запобігання корупції». Особовому складу підрозділу на постійній основі доводились нормативні документи, доповідні записки, які надходили з ГУНП у Волинській області, щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства, а також той факт, що майору поліції ОСОБА_2, як особі керівної ланки в підрозділі, було достеменно відомо, що він як працівник поліції, відповідно до пункту 1, підпункту «з» частини 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, та згідно ч. 1 ст. 45 даного Закону, зобов’язаний був на офіційному веб-сайті Національного агентства до 1 квітня подавати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством.(а.с. 6-9)

Пояснення ОСОБА_3 підтверджуються відомістю про ознайомлення особового складу Рожищенського відділення поліції Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області з вимогами Законів України «Про запобігання та протидію корупції», «Про Національну поліцію», «Про дисциплінарний статут ОВС», з якої вбачається що ОСОБА_2 ознайомлений з даними Законами.(а.с. 46-51 ) та не заперечується останнім, що він в повній мірі ознайомлений з вимогами вищезазначених Законів, та йому було відомо, що він зобов’язаний кожного року до 00 год 00 хв. 01 квітня подати електронну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а в 2017 році, відповідну декларацію за 2016 рік, був зобов’язаний подати до 00 год 00 хв. 01 квітня 2017 року.

Пояснення ОСОБА_2, його захисника ОСОБА_1 та свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, спеціаліста ОСОБА_7 про те, що він подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік 30 березні 2017 року, суд до уваги не бере, оскільки вони спростовуються копією виписки з Єдиного державного реєстру декларації, з якої вбачається, що щорічна декларація ОСОБА_2, будучи начальником сектору превенції Рожищенського відділення поліції Ківерцівського відділу поліції ГУНП України у Волинській області подана за 2015 рік - 30.10.2016 о 23:27 год., за 2017 рік - 28.03.2018 о 11:09, та за 2016 рік 08.07.2018 о 15.15 год. З чого видно, що ОСОБА_2, будучи обізнаним з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин не своєчасно подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, хоча він, як суб’єкт декларування зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 00 год. 00 хв. 01.04.2017.

Крім того, пояснення ОСОБА_8 спростовуються тим, що згідно пункту 9 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089 визначено, що кожному поданому документу ITC Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку ITC Реєстр, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документу (забезпечує цілісність документа).

Згідно ч. 2 ст. 47, ч. 1 ст. 49, ст. 52, ч. 1 ст. 56 Закону України «Про Національну поліцію» та на підставі Наказу Головного управління Національної поліції у Волинській області №199 о/с від 06.07.2016 майора поліції ОСОБА_2 призначено на посаду начальника сектору превенції Рожищенського відділення поліції Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Висновок спеціаліста № кд4/18 від 17.09.2018 року, суд до уваги не бере, оскільки, він спростовується відповіддю Національного агентства з питань запобігання корупції № 71-06/31036/18 від 20.07.2018 року, що 30 березня 2017 року о 22.37 год. ОСОБА_2 було натиснуто кнопку «Подати документ», підтверджено правильність внесення даних, але не натиснуто кнопку «Подати декларацію» і не підписано документ власним електронним цифровим підписом та надані дані не збігаються з даними наданими спеціалістом при дослідженні ноутбука(а.с. 112-113).

Крім того, з висновку експерта № 50 від 09.11.2018 року, вбачається, що після порівняння URL-адреси отриманої в ході проведення експертного експерименту та виявленої в ході дослідження НЖМД «Hitachі» стало відомо, що користувачем була натиснута кнопка «Подати декларація» на Веб-ресурсі «http://portal.nazk.gov.ua». Інформації щодо підписання документу власним електронним цифровим підписом не виявлено.

Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_2 будучи начальником сектору превенції Рожищенського відділення поліції Ківерцівського відділу поліції ГУНП України у Волинській області, якому присвоєно спеціальне звання майор поліції, відповідно до пункту 1, підпункту «з» частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, до офіційного веб-сайту Національного агентства несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством, а тому в його діях вбачає склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Однак, згідно ч. 3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

З матеріалів справи встановлено, що факт вчинення адміністративного правопорушення було виявлено 06.07.2018 року. Протокол про адміністративне правопорушення до суду був направлений 20.07.2018 року. Тобто з дня виявлення правопорушення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення минуло більше трьох місяців.

Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що на підставі ст.247 п.7 КУпАП провадження в справі підлягає закриттю, в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.

В ході розгляду справи про адміністративне правопорушення було проведено судово комп’ютерно технічну експертизу, вартість якої становить 4147,00 грн., а тому дану суму слід стягнути з ОСОБА_2 в користь Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

Керуючись ст.ст. 38, 247, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284, КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Справу відносно ОСОБА_2 закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст.247 КУпАП, у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ч. 3 ст.38 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру(Код класифікації доходів: 24060300 «Інші надходження», отримувач коштів: УК у м. Луцьку/м. Луцьк/24060300, номер рахунку: 31114115003002, ЄДРПОУ: 38009628, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998 ) судові витрати в сумі 4147(чотири тисячі сто сорок сім) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Рожищенського

районного суду ОСОБА_9