
Провадження №3/760/1671/19
у справі №760/2133/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2019 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л. А., при секретарі Гак Г. М., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Глущенко Н. В. та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відносно громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, про порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України,
В С Т А Н О В И В :
27 листопада 2018 року відносно ОСОБА_2 посадовою особою Київської мської митниці ДФС був складений протокол про порушення митних правил №0801/10000/18 за порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України, які проявилися в наступному.
27 листопада 2018 о 01 год. 10 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) було зупинено ОСОБА_2, який прибув з Анкари рейсом PC1722 літаком від авіакомпанії «Пегасус».
Під час усного опитування було встановлено, що ОСОБА_2 переміщує готівкові кошти в сумі приблизно від 10 000 дол. США до 12 000 дол. США.
У зв'язку з цим ОСОБА_2 було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку було виявлено, що останній переміщував грошові кошти в сумі 15 100 дол. США.
Враховуючи зазначене під час перевірки ОСОБА_2 було надано дозвіл на переміщення грошових коштів в сумі 11 300 дол. США, решту суми грошових коштів в розмірі 3 800 дол. США було вилучено.
Представник Київської міської митниці ДФС України у судовому засіданні підтримав протокол та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів порушення митних правил з боку останнього.
В судовому засіданні ОСОБА_2 переміщення грошових коштів у зазначеному розмірі не заперечував.
Пояснив, що прибув до міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) з Анкари. Під час проходження митного контролю звернувся до представника органу доходів і зборів для отримання роз'яснень щодо порядку переміщення через державний кордон України грошових коштів. При цьому на питання представника органу доходів і зборів пояснив, що при собі має власні кошти у розмірі 5 100 дол. США.
Зазначив, що намагався пояснити, що має й інші грошові кошти, проте представник митниці вказав йти у відповідному напрямку, який в подальшому, як йому стало відомо пізніше, був «зеленим коридором».
Під час проходження «зеленого коридору» інший представник митниці про переміщувану ним суму коштів, на що він повідомив, що має приблизно від 10 000 дол. США до 12 000 дол. США, однак надати чітко визначену інформацію про загальну суму грошових коштів, які переміщував, не мав можливості, оскільки грошові кошти йому не належали.
Пояснив, що не мав умислу порушити порядок проходження митного контролю України, а тому просить закрити провадження в справі. Крім того, просить повернути йому вилучені грошові кошти в розмір 3 800 дол. США.
Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці ДФС, особи, відносно якої складено протокол, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про порушення ОСОБА_2 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.
Стаття 471 МК України передбачає відповідальність особи за вчинення дій, щодо порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.
Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.
ОСОБА_2 митної декларації не заповнював, з приводу декларування готівкових коштів до інспекторів митниці при проходженні митного кордону не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю через «зелений коридор», чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.
Будь-які документи на переміщення готівкових коштів через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.
З пояснень ОСОБА_2 від 27 листопада 2018 року, які містяться в матеріалах справи вбачається, що останній не знав правил переміщення грошових коштів через митний кордон України, а тому обрав «зелений коридор» проходження митного контролю.
В той же час, при розгляді справи зазначив, що даний політ у нього був не першим, він постійно користується авіапослугами, протягом року здійснював багато авіарейсів у зв»язку з веденням бізнесу в Україні.
Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні зазначила, що ОСОБА_2 при проходженні митного контролю до інспекторів митниці за консультаціями не звертався, самостійно та впевнено обрав для проходження митного контролю "зелений" коридор, що засвідчено відеокамерами, і був зупинений інспектором у зоні дії "зеленого" коридору для перевірки.
Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Виходячи з цього суд приходить до висновку про вину ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.471 МК України.
Крім того, вина ОСОБА_2 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про порушення митних правил, поясненнями ОСОБА_2, актом про проведення огляду та описом предметів, які вилучені.
Своїми діями ОСОБА_2 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме: обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.
Безпосередні предмети правопорушення, зокрема грошові кошти в розмірі 3 800 дол. США, які вилучені та зберігаються в касі бухгалтерії Київської міської митниці ДФС України, за адресою: м. Київ, бул. Вацлава Гавела 8-а.
Вартість предметів правопорушення становить - 106 014, 09 грн.
З урахуванням вимог ч. 1 ст. 265 КУпАП безпосередні предмети порушення митних правил - 3 800 дол. США підлягають конфіскації.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
Піддати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1 700,00 гривень, який підлягає сплаті за наступними реквізитами отримувач: Управління Державної казначейської служби України у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ одержувача: 38050812; р/р № 31119106526010; Банк одержувач: ГУ ДКСУ у м. Києві; МФО: 899998;. Призначення платежу: від (ПІБ) за ПМП від ____№_та постанови суду від ___.___.20__№___, код 050.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 судовий збір в розмірі 384, 20 грн., який підлягає сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Безпосередній предмет порушення митних правил згідно протоколу про порушення митних правил №0801/10000/18 від 27 листопада 2018 року, а саме: купюри номіналом 100 дол. США в кількості 3 800 дол. США, вартістю 106 014, 09 грн., які вилучені та зберігаються в касі бухгалтерії Київської міської митниці ДФС України, за адресою: м. Київ, бул. Вацлава Гавела 8-а. - конфіскувати.
Постанова може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: Л.А.Шереметьєва