Рішення № 79753094, 18.12.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2018
Номер справи
0840/3909/18
Номер документу
79753094
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

18 грудня 2018 року 10:14Справа № 0840/3909/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., за участю секретаря судового засідання Гавриленко А.О.

та представників

позивача: ОСОБА_1

відповідачів: ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна»

до 1. Державної фіскальної служби України

2. Головного управління ДФС у Запорізькій області

про визнання протиправними та скасування рішень, зобов’язання вчинити певні дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

20.09.2018 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна» (далі – позивач) до Державної фіскальної служби України (далі – відповідач), в якій позивач просить суд (відповідно до уточненого адміністративного позову від 02.10.2018):

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 08.08.2018 №875507/41347407 та від 09.08.2018 №877071/41347407 про відмову в реєстрації податкових накладних від 18.06.2018 №13 та від 22.06.2018 №4;

- зобов’язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, за датою їх подання до реєстрації, податкові накладні позивача від 18.06.2018 №13 та від 26.06.2018 №4.

Ухвалою суду від 25.09.2018 позовну заяву залишено без руху. Позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня її вручення. В межах встановленого строку позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою суду від 08.10.2018 відкрито провадження в адміністративній справі №0840/3909/18 та призначено підготовче засідання на 06.11.2018.

Ухвалою суду від 06.11.2018 за клопотанням представників сторін до участі у справі у якості другого відповідача залучено Головне управління ДФС у Запорізькій області (далі – відповідач 2), розгляд справи розпочато спочатку та відкладено підготовче засідання до 05.12.2018.

Протокольною ухвалою суду від 05.12.2018 прийнято заяву про уточнення позовних вимог, а саме:

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 08.08.2018 №875507/41347407 та від 09.08.2018 №877071/41347407 про відмову в реєстрації податкових накладних від 18.06.2018 №13 та від 22.06.2018 №4;

- зобов’язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, за датою їх подання до реєстрації, податкові накладні позивача від 18.06.2018 №13 та від 26.06.2018 №4.

Крім того, закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті в цей же день; оголошено перерву до 18.12.2018.

В обґрунтування позовних вимог ТОВ «ТД ТЕК-Україна» зазначає, що за результатами господарської діяльності ним складено податкові накладні від 18.06.2018 №13 та від 26.06.2018 №4, які подано засобами електронного зв'язку на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідно до отриманих квитанцій документи прийнято, проте реєстрацію зупинено у зв’язку з наступним: «відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК…в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 ОСОБА_3 ризиковості платника податку…». Позивачем на адресу контролюючого органу надіслано пояснення та документи, які підтверджують реальність господарських операцій (поставку товару). Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення від 08.08.2018 №875507/41347407 та від 09.08.2018 №877071/41347407 про відмову в реєстрації податкових накладних від 18.06.2018 №13 та від 22.06.2018 №4 з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них. Позивач вказує, що фіскальним органом у квитанціях не зазначено конкретного виду критерію ризиковості платника податків. Крім того наголошує, що ним надано первинні документи, відсутністю яких відповідачем 2 обґрунтовано оскаржувані рішення. Також зазначає, що ним оскаржено рішення відповідача 2 до ДФС України, проте рішень за результатами розгляду скарг не отримано, отже скарги, за приписами Податкового кодексу України вважаються задоволеними. Просить задовольнити позов.

Відповідачі позов не визнали, у своєму відзиві зазначають, що причинами відмови у реєстрації податкових накладних, виписаних позивачем, є ненадання платником податку наступних документів: договору №1099/45/0418 з покупцем ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» та договору №18017 з покупцем ТОВ «ПРІМЕТАЛС ТЕКНОЛОДЖІЗ УКРАЇНА». Посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117, вказують, що у Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області наявні законні підстави для прийняття рішення про відмову у реєстрації вказаних податкових накладних. У задоволенні позовних вимог просять відмовити.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Акорд».

У судовому засіданні 18.12.2018 на підставі ст. 250 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна» (код ЄДРПОУ 41347407) зареєстроване в якості юридичної особи 22.05.2017 та перебуває на податковому обліку в Запорізькій об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Основним видом діяльності позивача є оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням (код КВЕД 46.69).

Позивач з 01.07.2017 є платником податку на додану вартість, що підтверджується витягом з Реєстру платників податку на додану вартість від 29.01.2018 №1808294500022.

02.04.2018 між Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна» (Постачальник) та Приватним акціонерним товариством «Київський картонно-паперовий комбінат» (Покупець) укладено договір №1099/45/0418, відповідно до умов якого Постачальник зобов’язується поставити й передати у власність Покупця товар, а Покупець зобов’язується прийняти його й оплатити на умовах даного договору (пункт 1.1 Договору).

08.05.2018 Постачальником виставлено Покупцю рахунок-фактуру №СФ-0000270 на суму 54 768,00 грн. (в т.ч. ПДВ 9 128,00 грн.) на товар: термоперетворювач універсальний, термометр опору, перетворювач тиску.

Оплата за товар підтверджується банківською випискою (т. 1, а.с. 178).

03.04.2018 між Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна» (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРІМЕТАЛС ТЕКНОЛОДЖІЗ УКРАЇНА» (Покупець) укладено договір поставки №18017, відповідно до умов якого Постачальник зобов’язується передати (поставити) у зумовлені Договором строки (строк) у власність Покупцеві товар (товари), а Покупець зобов’язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму (пункт 1.1 Договору). Найменування, номенклатура (асортимент), комплектність, одиниця виміру, кількість, ціна, загальна вартість і термін поставки партії товару передбачаються в Специфікаціях, які є складовою і невід’ємною частиною Договору (п. 1.2 Договору).

Відповідно до Специфікації від 03.04.2018 №1, позивач зобов’язується поставити товар (термоперетворювач універсальний, гільза захисна, перетворювач тиску Елемер, блок клапанний Елемер, демпферний пристрій, перетворювач вимірювальний модульний, електромагнітний витратомір, рефлекс-радарний рівнемір), усього 12 найменувань товарів, на загальну суму 747 291,60 грн. (у т.ч. ПДВ 124 548,60 грн.).

06.04.2018 Постачальником виставлено Покупцю рахунок-фактуру №СФ-0000220 на суму 719 255,58 грн. (в т.ч. ПДВ 119 875,93 грн.) на вищезазначений товар.

Оплата за товар відбувалася частками та підтверджується банківськими виписками (т. 1, а.с. 188, 189).

10.07.2018 позивачем складено видаткову накладну №РН-0000205 на суму 719 255,58 грн. (в т.ч. ПДВ 119 875,93 грн.).

Перевезення товару за договором поставки від 03.04.2018 №18017 підтверджується товарно-транспортною накладною від 10.07.2018 №83, передача покупцю – довіреністю на отримання цінностей від 03.07.2018 №116.

ТОВ «ТД ТЕК-Україна» складено податкові накладні від 18.06.2018 №13 на суму 54 768,00 грн. (в т.ч. ПДВ 9 128,00 грн.) на господарську операцію за договором від 02.04.2018 №1099/45/0418 та від 22.06.2018 №4 на суму 252 531,71 грн. (в т.ч. ПДВ 42 088,62 грн.) на господарську операцію за договором поставки від 03.04.2018 №18017, які подано засобами електронного зв'язку на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідно до отриманих квитанцій документи прийнято, проте реєстрацію зупинено у зв’язку з наступним: «…ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 ОСОБА_3 ризиковості платника податку…».

Повідомленнями від 07.08.2018 №4 та від 08.08.2018 №2 щодо подачі документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено позивачем направлено пояснення та первинні документи на адресу податкового органу.

Рішеннями Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 08.08.2018 №875507/41347407 та від 09.08.2018 №877071/41347407 відмовлено у реєстрації податкових накладних від 18.06.2018 №13 та від 22.06.2018 №4 з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них.

Не погоджуючись з рішеннями фіскального органу щодо відмови у реєстрації податкових накладних, ТОВ «ТД ТЕК-Україна» звернулось до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті, суд керується наступним.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 року №1797- VIII внесені зміни та доповнення до Податкового кодексу України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

За правилами пункту 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі - Порядок № 1246).

Відповідно до п. 2 Порядку № 1246 податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно п. 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов’язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п. 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених п. 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкових накладних від 18.06.2018 №13 та від 26.06.2018 №4 вимогам пп. 1.6 п. 1 ОСОБА_3 ризиковості платника податків, передбачених листом Державної фіскальної служби України від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18.

Підпунктом 1.6 пункту 1 листа Державної фіскальної служби України від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18 визначено, що комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);

дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;

платник податку–юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб’єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі – Кодекс);

наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 – 1.6 цих ОСОБА_3.

Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 – 1.5 цих ОСОБА_3.

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих ОСОБА_3, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Відповідачем не надано суду ані самого протоколу засідання Комісії, ані переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, ані матеріалів, на підставі яких ТОВ «ТД ТЕК-Україна» віднесено до такого переліку.

Крім того, матеріали справи (т. 1, а.с. 238-239) містять лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 21.08.2018, яким позивача повідомлено, що станом на 02.07.2018 його внесено до переліку ризикових платників податків, оскільки платник відповідає пункту 1.6 ОСОБА_3 ризиковості, а саме наявна податкова інформація що свідчить про ознаки здійснення ризикових операцій платником. Станом на 03.08.2018, у зв’язку із відсутністю у суб’єкта господарювання ознак ризиковості, визначених у пунктах 1.1-1.5 або пунктом 1.6 ОСОБА_3, ТОВ «ТД ТЕК-Україна» виключено із переліку платників податків, які відповідають цим ОСОБА_3.

Тобто, на момент прийняття оскаржуваних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, позивач не відносився до переліку ризикових платників. Також слід зазначити, що відповідач 2 не конкретизує, яка саме податкова інформація свідчить про відповідність позивача ОСОБА_3 ризиковості.

У п. 18 – п. 21 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117, передбачено: «18. Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. 19. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). 20. Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. 21. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства».

Згідно з п. 2 «Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», затвердженого 13.06.2017 наказом Міністерства фінансів України №566, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30620 (надалі – «Порядок роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації»), комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації».

Як зазначено у п. 18 «Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», Комісія може перевірити подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отриманні з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, в тому числі електронні, одержані від інших платників податків, засобів масової інформації тощо).

Аналогічні вимоги містить і п. 21 «Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117 (надалі – «Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації»): «Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні)».

Відповідачами не надано до суду доказів додержання вимог п. 21 «Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», п.18 «Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», результатів проведених звірок/перевірок інформаційних джерел та наданих позивачем документів.

В свою чергу, позивачем до контролюючого органу подано Повідомлення від 07.08.2018 №4 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено (податкова накладна від 18.06.2018 №13), до якого додано документи по взаємовідносинах з Приватним акціонерним товариством «Київський картонно-паперовий комбінат», а саме: виписка з ЄДРЮОФОП; статут; накази про призначення працівників, штатний розпис, дипломи; договір від 19.07.2017 №19917 перевезення вантажів автотранспортом з ФОП ОСОБА_4; фінансовий звіт на 31.03.2018; звіт 1-ДФ за І квартал 2018 року; протокол загальних зборів учасників від 02.10.2017 №3; договір оренди нежитлового приміщення від 02.10.2017 №Д021017; акт приймання-передачі майна; повідомлення ф. 20-ОПП; договір від 27.09.2017 №144203 про надання послуг з організації перевезення відправлень з ТОВ «Нова Пошта»; податкова декларація з ПДВ за червень 2018 року з додатком 5; договір оренди приміщення від 01.06.2018 №73АН з додатками; пояснення; договір від 06.11.2018 №ЗАП-2094 про надання послуг з організації перевезень відправлень з ТОВ «ІнТайм»; договір від 01.06.2018 №06/0618 про надання бухгалтерських послуг з ФОП ОСОБА_5; рахунок-фактура від 08.05.2018 №СФ-0000270від ПрАТ «ККПК»; виписка банку за 18.06.2018.

Також до податкового органу надано Повідомлення від 08.08.2018 №2 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено (податкова накладна від 22.06.2018 №4), до якого додано документи по взаємовідносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРІМЕТАЛС ТЕКНОЛОДЖІЗ УКРАЇНА», а саме: виписка з ЄДРЮОФОП; статут; накази про призначення працівників, штатний розпис, дипломи; договір від 19.07.2017 №19917 перевезення вантажів автотранспортом з ФОП ОСОБА_4; рахунки на оплату від ФОП ОСОБА_4 від 16.05.2018 №143, від 27.04.2018 №123, від 13.06.2018 №177, від 02.07.2018 №201; акт здачі-приймання робіт від ФОП ОСОБА_4 від 27.04.2018 №123, від 13.06.2018 №177, від 02.07.2018 №201; видаткові накладні від ТОВ «ОСОБА_6 інжиніринг» від 08.06.2018 №69, від 11.05.2018 №48; рахунки на оплату від ТОВ «ОСОБА_6 інжиніринг» від 10.05.2018 №62, від 11.04.2018 №52; товарно-транспортні накладні від 11.05.2018 311/05, від 08.06.2018 №З08/06 (перевізник ТОВ «ОСОБА_6 інжиніринг»); видаткова накладна від 27.04.2018 №10 від ФОП ОСОБА_6; рахунок-фактура від 27.04.2018 №11-18 від ФОП ОСОБА_6; замовлення від 18.04.2018 ФОП ОСОБА_6; договір поставки від 18.04.2018 №20180418 з ФОП ОСОБА_6; товарно-транспортна накладна від 27.04.2018 №37 від ФОП ОСОБА_6; видаткова накладна від 16.05.2018 №16/05 від ТОВ «Сілпак»; рахунок-фактура від 16.05.2018 №16/05 від ТОВ «Сілпак», замовлення; договір поставки від 14.05.2018 №КВП 18-05-14 з ТОВ «Сілпак»; товарно-транспортна накладна від 16.05.2018 №42; видаткова накладна від 13.06.2018 №ФР18-06-6 від ТОВ «Фірма Ронда»; рахунок-фактура від 13.06.2018 №ФР18-06-6 від ТОВ «Фірма Ронда», замовлення; договір поставки від 05.06.2018 №04ФР18-06-5 з ТОВ «Фірма Ронда»; товарно-транспортна накладна від 13.06.2018 №50; виписка банку за 27.04.2018; ВМД (одержувач ТОВ «ОСОБА_6 інжиніринг»); фінансовий звіт на 31.03.2018; оборотно-сальдова відомість за І півріччя 2018 року; звіт 1-ДФ за і квартал 2018 року; протокол загальних зборів учасників від 02.10.2017 №3; договір оренди нежитлового приміщення від 02.10.2017 №Д021017; акт приймання-передачі майна; повідомлення ф. 20-ОПП; договір від 27.09.2017 №144203 про надання послуг з організації перевезення відправлень з ТОВ «Нова Пошта»; податкова декларація з ПДВ за червень 2018 року з додатком 5; договір оренди приміщення від 01.06.2018 №73АН з додатками; пояснення; договір від 06.11.2018 №ЗАП-2094 про надання послуг з організації перевезень відправлень з ТОВ «ІнТайм»; договір від 01.06.2018 №06/0618 про надання бухгалтерських послуг з ФОП ОСОБА_5; рахунок-фактура від 06.04.2018 №СФ-0000220 на ТОВ «ПРІМЕТАЛС ТЕКНОЛОДЖІЗ УКРАЇНА»; виписка банку за 10.04.2018.

Подання платником вказаних документів підтверджується контролюючим органом.

Водночас, підставою для прийняття оскаржуваних рішень слугувало ненадання позивачем договорів від 02.04.2018 №1099/45/0418 з Приватним акціонерним товариством «Київський картонно-паперовий комбінат» та від 03.04.2018 №18017 з Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРІМЕТАЛС ТЕКНОЛОДЖІЗ УКРАЇНА».

Суд не може вважати твердження податкового органу про ненадання вказаних договорів беззаперечними, оскільки у судових засіданнях представник позивача пояснив, що такі договори надсилались в електронному вигляді не окремими файлами, а в складі файлів «Расход»; доказів на спростування даних тверджень відповідачами не надано, до матеріалів справи договори долучено.

Проте суд не бере до уваги і посилання позивача на те, що контролюючим органом не надано відповіді на скарги, подані ним до ДФС України на рішення від 08.08.2018 №875507/41347407 та від 09.08.2018 №877071/41347407, виходячи із того, що доказів надіслання (квитанцій №2) даних скарг контролюючому органу матеріали справи не містять.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідачами не доведено правомірності оскаржуваних рішень, у зв'язку з чим наявні підстави для скасування рішень Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкової накладної або відмову в такій реєстрації від 08.08.2018 №875507/41347407 та від 09.08.2018 №877071/41347407.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 18.06.2018 №13 та від 26.06.2018 №4 датою їх фактичного надходження, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 19 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення). Дана норма кореспондує з приписами пункту 28 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Пункт 4 ч. 1 ст. 5 КАС України вказує, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії. Пункт 4 ч. 2 ст. 245 Кодексу передбачає, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

В силу ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Для забезпечення надійного та ефективного захисту прав позивача суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в частині зобов’язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна» від 18.06.2018 №13 та від 26.06.2018 №4 датою їх фактичного надходження.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна» задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 08.08.2018 №875507/41347407.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна» (69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, б. 80, оф. 137, код ЄДРПОУ 41347407) від 18.06.2018 №13 датою її подання на реєстрацію.

3. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 09.08.2018 №877071/41347407.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна» (69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, б. 80, оф. 137, код ЄДРПОУ 41347407) від 22.06.2018 №4 датою її подання на реєстрацію.

4. Судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 3 524 (три тисячі п’ятсот двадцять чотири) гривні 00 копійок присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД ТЕК-Україна» (69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, б. 80, оф. 137, код ЄДРПОУ 41347407) солідарно за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 39292197) та Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166; код ЄДРПОУ 39396146).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписано 11.02.2019.

Суддя Ю.П. Бойченко