
Справа №522/22267/18
Провадження №3/522/1926/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2019 року суддя Приморського районного суду м.Одеси Домусчі Л.В. розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, директор ТОВ «СГ ТОРГ», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
- за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до адміністративних матеріалів, наданих суду 20.12.2018 року, суддя отримала 21.12.2018 року, ОСОБА_1 – директор ТОВ «СГ ТОРГ» вчинив порушення п.7, п.9, п.13 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями), а саме, невиконання щоденного друкування фіскальних звітних чеків; ненадання дротових каналах зв’язку електронної копії розрахункових документів; незабезпечення відповідності сум готівкових коштів та місці проведення розрахунків, згідно Акту перевірки №1295/15/09/РРО/39236326 від 28.11.2018 року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
За вказаним фактом відносно ОСОБА_1 був складений протокол №285 про адміністративне правопорушення серії АА №556252 від 30.11.2018 року за ч.1 ст.155-1 КпАП України, який підписав правопорушник.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив. Судом вживалися заходи щодо повідомлення правопорушника про дату, час та місце розгляду справи належним чином. В протоколі про адміністративне правопорушення від 30.11.2018 року ОСОБА_1 зазначив, що встановлені порушення в ході роботи будуть враховані.
Відповідно до санкції ч.1 ст.155 КпАП України, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення.
Обставини правопорушення та вина правопорушника ОСОБА_1 підтверджуються наступними доказами, а саме: протоколом №285 про адміністративне правопорушення серії АА №556252 від 30.11.2018 року, який підписав правопорушник та в якому зазначив, що встановлені порушення в ході роботи будуть враховані; Актом перевірки №1295/15/09/РРО/39236326 від 28.11.2018 року.
Згідно ст.252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, вважаю за необхідне застосувати по відношенню до ОСОБА_1 міру адміністративного стягнення у вигляді штрафу в дохід держави.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 06.10.2011 року №3828-VI у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає також стягнення судового збору у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка станом на 01.01.2019 року становить 1 921,00 грн., тобто 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Керуючись ст.ст.9, 24, 27, 33, 38, 155-1, 221, 251, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та призначити адміністративне покарання у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят п’ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м.Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Домусчі Л.В.