Рішення № 79725125, 11.02.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2019
Номер справи
639/7451/17
Номер документу
79725125
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2019 р. № 639/7451/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Шляхової О.М., розглянувши у порядку спрощеного письмового провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області (61002,м. Харків, вул. Жон Мироносиць, 5) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Жовтневого районного суду м. Харкова з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області, в якому просить суд :

1) визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, з врахуванням всіх видів грошового забезпечення та премії, що передбачені чинним законодавством, за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою КМУ № 988, та у ненаправлені її до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, протиправною;

2) зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства Внутрішніх справ України в Харківській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою, передбаченою додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення та премії в наступних розмірах: Посадовий оклад (старший оперуповноважений) 2500,00; Оклад за спеціальним званням (майор поліції) - 2000,00 грн., Надбавка за вислугу років (30%) 1350,00 грн., Надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%)- 2925,00 грн., Надбавка за оперативно-розшукову діяльність (50%) 1250,00 грн.; Премія (100%) - 10025,00 грн; Всього: 20050,00 грн.

Крім того, позивач просив суд встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що є пенсіонером органів внутрішніх справ України з 26.01.2015 року, пенсія йому призначена відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ (далі - Закон №2262- XII). Конституцією України та цим Законом позивачу гарантовано право на перерахунок пенсії у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за вищевказаним Законом. На підставі отриманих від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області списків та згідно додатку 2 Постанови КМУ № 45, Ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, підготувала та 15.06.2017 за вих. № 107/119/-29-2/01 -2017 направила до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку від 08.06.2017 № 100/34804-2003016802 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1. Із показниками, зазначеними у довідці, позивач не погоджується та зазначає, що на підставі вивчення відомостей, викладених у довідці ліквідаційної комісії, для перерахунку його пенсії в довідку №100/34804- 20030116802 від 08.06.2017 р. позивачем виявлено, що розмір премії зменшено зі 100 % від грошового забезпечення до 0,94 %, а такі види додаткового грошового забезпечення, як надбавка за виконання особливо важливих завдань (у розмірі 50 %) та надбавка за оперативно-розшукову діяльність (у розмірі 50%) у довідці від 08.06.2017 № 100/34804-2003016802 взагалі не зазначені та під час перерахунку його грошового забезпечення не враховані.

Ухвалою суду від 17.01.2018 справу прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи у відповідності до ст.263 КАС України.

Представник відповідача надав до суду письмовий відзив, в якому проти задоволення позову заперечував з підстав вказаних в ньому. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що перерахунок пенсії пенсіонерам МВС повинен проводитись на підставі Порядку №45-2008-п з урахуванням грошового забезпечення для поліцейських, яке визначено Постановою №988-2015-п (ч. 3, ч.4 ст. 63 Закону №2262-12), а види грошового забезпечення викладені у Постанові №1294 від 07.11.2007 року не враховуються. Для забезпечення перерахунку Пенсій наказом МВС України від 17.02.2017 №138, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.03.2017 за №348/30216, затверджений Перелік посад осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються до посад поліцейських. Відповідно до вказаного наказу посаду, яку займав позивач перед звільненням, а саме: старший оперуповноважений сектору організації та аналізу діяльності карного розшуку ВКР ХМУ ГУМВС України в Харківській області прирівняли до посади старшого оперуповноваженого відділу поліції ГУНП в Харківській області. Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській направлено до Пенсійного фонду України в Харківській області довідку №100/34804 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 Зазначає, що на час розгляду справи по суті алгоритм дій передбачений Порядком №45-2008-п виконаний, довідка до ГУПФУ в Харківській області надіслана. Також зазначив, що Постановою №988-2015-п передбачено такі види щомісячних надбавок: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби (підпункт 1 пункту 4); надбавка за стаж служби в поліції в розмірах згідно з додатком 11 (підпункт 1 пункту 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством (підпункт 2 пункту 5); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу (підпункт 4 пункту 5); надбавка за почесне звання "заслужений" - у розмірі 10 відсотків посадового окладу (підпункт 7 пункту 5). Інших видів надбавок Постановою №988-2015-п не встановлено.

Позивач надав суду відповідь на відзив, в якому підтримав свою правову позицію. На погляд позивача, очевидним є те, що при перерахунку пенсій, змінам в складі існуючих пенсій підлягають тільки ті їх складові види, розміри яких зазнали змін відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ, а також пункту 1, абзаців 1,2,4,5 і 7 пункту 5 Постанови КМУ № 45. Вважає хибним трактування відповідача питання перерахунку пенсій пенсіонерам ОВС (міліції) з обов'язковим врахуванням (чи не врахуванням) розмірів тільки виключно видів грошового забезпечення поліцейських встановлених Постановою КМУ №988 (в незалежності від факту їх виплати на перерахунку та факту виникнення при цьому змін в розмірах існуючих складових пенсій), без врахування при цьому інших складових вже існуючих пенсій.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 13.02.2018 року провадження у зазначеній справі зупинялось до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 11.02.2019 року провадження у справі поновлено.

У зв'язку із перебуванням судді Шляхової О.М. з 24.01.2019 по 08.02.2019 року у відпустці справа розглядається у перший робочий день судді після виходу з відпустки.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.229 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та відзиву проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, з 26.01.2015 являється пенсіонером органів внутрішніх справ України (міліції) та отримує пенсію по інвалідності відповідно до положень ст. 18 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Далі за текстом - Закон № 2262-ХІІ). Пенсійне посвідчення серія ААІ № 961622 видане 14.03.2017 (а.с. 19).

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію відповідно до Закону №2262- XIІ.

Оскільки з 29.12.2015 р. набрав чинності Закон України №900-УІІІ від 23.12.2015 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», тобто з цієї дати пенсіонери МВС (міліції) набули право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах, встановлених для поліцейських.

Також прийнятим у 2015 році Законом України «Про Національну поліцію», органи внутрішніх справ (міліція) ліквідовані.

Згідно до абзацу 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

11.11.2015 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», якою було встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 17 липня 1992 року №393»

На виконання вимог Постановки КМУ № 45 Міністерство внутрішніх справ України 03.02.2017 за вих. № 1461/05/22-2017 направило до Пенсійного фонду України Повідомлення про підстави перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ України (міліції) (роздруківка із офіційного сайту МВС України а.с. 26).

22.03.2017 за вих. № 4019/02/22-2017 Міністерство внутрішніх справ України направило до Пенсійного фонду України уточнюючий лист щодо підстав перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ України (міліції) (а.с.27).

28.03.2017 за вих. № 9493/02-23 Пенсійний Фонд України повідомив свої територіальні органи (Головні Управління ПФУ) про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій (ГУМВС) УМВС України в областях та м. Києві (а.с. 28).

На підставі отриманих від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області списків та згідно додатку 2 Постанови КМУ № 45, Ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області підготувала та 15.06.2017 за вих. № 107/119/-29-2/01 -2017 направила до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку від 08.06.2017 №100/34804-2003016802 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (а.с.23).

05.12.2017 позивач отримав від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області копію довідки від 08.06.2017 № 100/34804- НОМЕР_1, в якій зазначено, що відповідно Постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 за посадою старший оперуповноважений СКР ВКР ХМУ ГУМВС України в Харківській області, яку позивач обіймав на день звільнення зі служби, прирівняною до посади старший оперуповноважений становить: Посадовий оклад - 2500,00; Оклад за спец, званням майор поліції -2000,00 грн., Надбавка за вислугу років (30 %) -1350,00 грн.; Премія (0,94 %) від грошового забезпечення 54,99; всього: 5904,99 грн. (а.с. 23)

Не погодившись із зазначеними у довідці складовими частинами грошового забезпечення, в серпні 2018 року позивач звернувся до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області із заявою про складання нової довідки та направлення її до Головного управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області для перерахунку.

Як вбачається з матеріалів справи, 21.11.2017 від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області позивач отримав довідку № 2002 про розмір пенсії пенсіонеру МВС ОСОБА_1 станом на 01.11.2017. Відповідно до відомостей, зазначених у цій довідці, пенсія позивача складається із наступних основних та додаткових видів грошового забезпечення: Посадовий оклад 900,00; Оклад за спец, званням майор міліції -125,00; надбавка за вислугу років (30%) -307,50; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення 3206,71 за 24 місяці в тому числі: надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%); надбавка за оперативно- розшукову діяльність (50 %) премія 100 % ВСЬОГО 4539,21 (а.с. 22).

Судом встановлено, що 06.12.2017 р. ОСОБА_1 звернувся до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області із заявою про виготовлення нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, в якій він просив Ліквідаційну комісію під час виготовлення нової довідки врахувати всі основних та додаткових видів грошового забезпечення, які я отримував під час проходження служби в органах внутрішніх справ, та які враховувались для обчислення моєї теперішньої пенсії.

Листом від 08.12.2017 року № М-774/119-292/01 відповідач проінформував ОСОБА_1 про відсутність підстав для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Вважаючи дану відмову безпідставною та незаконною, а бездіяльність протиправною, оскільки Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області не дотримано зобов'язання діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, позивач звернувся із означеним позовом до суду.

Вирішуючи адміністративний позов по суті заявлених позовних вимог та оцінюючи обґрунтованість заперечень відповідача, суд виходить з такого.

Частина 2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Відповідно до частини 3, 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

З урахуванням пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачувалась, тому, ця надбавка правомірно не вказана у довідці про розмір грошового забезпечення, а вказаний відповідачем розмір премії 2,40 % є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 цього пункту.

Суд вважає справу такою, що підпадає під ознаки типової з огляду на наступне.

Верховний Суд у рішенні від 12.03.2018 року у зразковій справі № 802/2196/17-а дійшов наступних висновків, які є обов'язковими для врахування підчас розгляду типових справ: "Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то, цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію."

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог. Підстави встановити судовий контроль за виконанням рішення відсутні, оскільки у позові відмовлено.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 11 лютого 2019 року.

Суддя Шляхова О.М.