Рішення № 79724806, 31.01.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2019
Номер справи
480/4396/18
Номер документу
79724806
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 січня 2019 р. Справа № 480/4396/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кравченка Є.Д.,

за участю секретаря судового засідання - Михайленко О.В.,

представника позивача - Білогрищенко О.А.,

представника відповідача та третьої особи - Берестка Б.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/4396/18

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноінвесткомплект"

до Виконавчого комітету Сумської міської ради,

третя особа - Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради,

про визнання протиправними та скасування рішень в частині,-

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Техноінвесткомплект" (далі - позивач) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Сумської міської ради (далі - відповідач), третя особа - Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати п. 4 додатку до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.07.2018 № 383 «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми» щодо демонтажу тимчасової споруди (зупинки громадського транспорту) по вул. 20 років Перемоги, біля буд. 2 (зупинка громадського транспорту «Перша міська клінічна лікарня»);

- визнати протиправними та скасувати п. 8 та п. 9 додатку до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 13.11.2018 № 651 «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми» щодо демонтажу тимчасової споруди (зупинка громадського транспорту) по вул. Івана Харитоненка, біля буд. 3 (зупинка громадського транспорту «Школа № 19») та демонтажу тимчасової споруди по вул. Івана Харитоненка, біля буд. 24 (зупинка громадського транспорту «Школа № 19»);

- стягнути з виконавчого комітету Сумської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Техноінвесткомплект» витрати на оплату судового збору та витрати на професійну правничу допомогу.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 28.11.2018 відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження у підготовчому судовому засіданні.

Ухвалою суду від 08.01.2019 закрито підготовче провадження по справі, призначено справу до судового розгляду по суті.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржуваними рішеннями передбачено здійснити демонтаж тимчасових споруд, які належать позивачу. Позивач стверджує, що має дозвільні документи на розміщення кіосків, а саме відповідні паспорти на тимчасові споруди, договори оренди земельних ділянок, на яких вони знаходяться, а інших дозвільних документів чинним законодавством для розміщення тимчасових споруд не передбачено. Позивач зазначає, що при прийнятті оскаржуваних рішень виконавчий комітет діяв відповідно до Порядку звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми, який в свою чергу затверджений рішенням Сумської міської ради від 25.07.2012 № 1668-МР. Зазначений Порядок розроблений на підставі Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244. Вищевказаний Наказ № 244 набрав чинності з дня його офіційного опублікування та визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Позивач звертає увагу на те, що TOB «Техноінвесткомплект» має паспорти на вищезазначені тимчасові споруди. Вказані паспорти видані у 2005 році і згідно норм чинного законодавства не повинні відповідати формі встановленій Порядком № 244, оскільки цей Порядок прямо передбачив, що паспорт прив'язки видається особі, яка має намір встановити нову тимчасову споруду. Позивач зауважує, що нових об'єктів не встановлював і користується тимчасовими спорудами, дозвіл на розміщення яких був наданий ще у 2005 році та на підставі поновлених договорів оренди земельних ділянок під розміщення торгівельних кіосків. Тобто, порушень щодо відсутності паспорта прив'язки бути не може, оскільки об'єкти ТОВ «Техноінвесткомплект» розміщувались і використовуються на підставі документів, які були до 2011 року.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача та третьої особи Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради у судовому засіданні проти позову заперечував, просив суд відмовити у його задоволенні.

Відповідач подав до суду письмовий відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що у виконавчого комітету Сумської міської ради та управління архітектури та містобудування Сумської міської ради відсутні як дозволи органу містобудування та архітектури на розміщення кіосків позивача, так і відповідні паспорти прив'язки малої архітектурної форми. Крім того, відсутні акт технічної комісії про прийняття стаціонарної малої архітектурної форми в експлуатацію та відомості щодо його реєстрації. Також, в наданих паспортах прив'язки малої архітектурної форми відсутні креслення фасадів об'єкта з кольоровим вирішенням у М 1:200, що свідчить про відсутність таких документів у повному складі. Отже, на момент прийняття оскаржуваних рішень виконавчого комітету Сумської міської ради 10.07.2018 та 13.11.2018 у відповідача та третьої особи по справі були відсутні будь-які дозвільні документи, які б засвідчували законність розміщення тимчасових споруд. Враховуючи визначене, відповідач вважає, що оскаржувані рішення виконавчого комітету Сумської міської ради в частині демонтажу тимчасових споруд позивача є законними та обґрунтованими.

Третя особа подала до суду письмові пояснення щодо позову, в яких повністю підтримує позицію відповідача та просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 10.07.2018 виконавчим комітетом Сумської міської ради прийнято рішення № 383 «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми», пунктами 1, 2 якого вирішено Управлінню архітектури та містобудування Сумської міської ради (ОСОБА_4) вжити заходів щодо попередження про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд згідно з додатком. У разі невиконання власником тимчасової споруди вимог щодо усунення порушень чинного законодавства України та не приведення земельної ділянки у попередній стан, комісії з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми (ОСОБА_5) вжити відповідних заходів (а.с. 15-16).

Додатком до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.07.2018 № 383 затверджено Перелік тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

У пункті 4 вказаного додатку зазначено наступний об'єкт: тимчасова споруда (зупинка громадського транспорту), що розташована за адресою: вул. 20 років Перемоги, біля будинку 2 (зупинка громадського транспорту "Перша міська клінічна лікарня") (а.с. 17).

13.11.2018 виконавчим комітетом Сумської міської ради прийнято рішення № 651 «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми», пунктами 1, 2 якого вирішено Управлінню архітектури та містобудування Сумської міської ради (ОСОБА_4) вжити заходів щодо попередження про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд згідно з додатком. У разі невиконання власником тимчасової споруди вимог щодо усунення порушень чинного законодавства України та не приведення земельної ділянки у попередній стан, комісії з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми (ОСОБА_5) вжити відповідних заходів (а.с. 11-12).

Додатком до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 13.11.2018 № 651 затверджено Перелік тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

У пунктах 8, 9 вказаного додатку зазначено наступні об'єкти: тимчасова споруда (зупинка громадського транспорту), що розташована за адресою: вул. Івана Харитоненка, біля будинку 3 (зупинка громадського транспорту "Школа № 19") (п. 8 Додатку); тимчасова споруда (зупинка громадського транспорту), що розташована за адресою: вул. Івана Харитоненка, біля будинку 24 (зупинка громадського транспорту "Обласна лікарня") (п. 9 Додатку) (а.с. 13).

Листом Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради від 19.11.2018 № 1167/0801-22 позивача повідомлено, що йому необхідно в термін до 22.11.2018 (включно), на виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми» від 10.07.2018 № 383 провести демонтаж та вивезти тимчасову споруду (зупинка громадського транспорту) по вул. 20 років Перемоги, біля будинку 2 (зупинка громадського транспорту "Перша міська клінічна лікарня") в добровільному порядку. У разі невиконання даної умови тимчасову споруду буде демонтовано в примусовому порядку (а.с. 18).

Листом Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради від 19.11.2018 № 1176/0801-22 позивача повідомлено, що йому необхідно в термін до 22.11.2018 (включно), на виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми» від 13.11.2018 № 651 провести демонтаж та вивезти тимчасову споруду (зупинка громадського транспорту) по вул. Івана Харитоненка, біля будинку 24 (зупинка громадського транспорту "Школа № 19") в добровільному порядку. У разі невиконання даної умови тимчасову споруду буде демонтовано в примусовому порядку (а.с. 19).

Листом Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради від 19.11.2018 № 1175/0801-22 позивача повідомлено, що йому необхідно в термін до 22.11.2018 (включно), на виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми» від 13.11.2018 № 651 провести демонтаж та вивезти тимчасову споруду (зупинка громадського транспорту) по вул. Івана Харитоненка, біля будинку 3 (зупинка громадського транспорту "Школа № 19") в добровільному порядку. У разі невиконання даної умови тимчасову споруду буде демонтовано в примусовому порядку (а.с. 105).

Позивач стверджує, що має дозвільні документи на розміщення тимчасових споруд, а саме договори оренди земельних ділянок, на яких вони розташовані, та паспорти тимчасових споруд, видані у 2005 році.

Дійсно, з матеріалів справи встановлено, що згідно договорів оренди земельних ділянок, укладених 13.02.2006 між позивачем та Сумською міською радою, ТОВ «Техноінвесткомплект» отримало в користування земельні ділянки під розміщення торгівельних кіосків, зокрема, по вищевказаним адресам (а.с. 83-71). Вказані договори оренди укладались на 10 років, однак згідно рішення Господарського суду Сумської області від 13.06.2016 № 920/573/16 (а.с. 100) були поновлені на той самий строк та на тих самих умовах згідно додаткових угод (а.с. 101-103).

Відповідно до інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №№ 71233150, 71393787, 71248803 в користуванні ТОВ «Техноінвесткомплект» на праві оренди до 15.10.2025 знаходяться земельні ділянки цільового призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, які розташовані за адресами:

- Сумська обл., м. Суми, вул. Івана Харитоненка (зупинка громадського транспорту № 120 "Школа № 19);

- Сумська обл., м. Суми, вул. Івана Харитоненка (зупинка громадського транспорту № 121 "Школа № 19);

- Сумська обл., м. Суми, вул. Петропавлівська.

Також, в обґрунтування своєї позиції по справі позивач надав суду наступні документи: паспорти на тимчасові споруди зупинка "Школа № 19" № 120 вул. Червонозоряна (а.с. 38-40), зупинка "Перша міська лікарня" вул. Петропавлівська (а.с. 41-43), зупинка "Школа № 19" № 121 вул. Червонозоряна (а.с. 44-47); договір про постачання електричної енергії № 2039 від 09.11.2015 з додатком; акти державної технічної комісії про готовність закінчених будівництвом об'ктів для пред'явлення державній приймальній комісії від 20.02.2006 та від 07.11.2005, витяг з рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради "Про встановлення та облаштування зупинок громадського транспорту" від 17.08.2005 № 441; дозвіл Виконавчого комітету Сумської міської ради від 24.03.2006 № 331 на відкриття кіоску по торгівлі продовольчими товарами за адресою м. Суми, вул. Червонозоряна (зупинка школа № 19) терміном дії з 24.03.2006 по 01.01.2007; дозвіл Виконавчого комітету Сумської міської ради від 24.03.2006 № 330 на відкриття кіоску по торгівлі продовольчими товарами за адресою м. Суми, вул. Червонозоряна (зупинка шкода № 19) терміном дії з 24.03.2006 по 01.01.2007; довідку Сумського міського відділу ГУ МНС України в Сумській області від 22.03.2006 № 792 про погодження розміщення кіосків у м. Суми; договір реалізації квитків від 05.02.2008 № 0001; договір на використання опор контактної мережі тролейбуса від 01.02.2007; проект корегування паспорту опорядження фасаду та благоустрою прилеглої території на зупинці громадського транспорту по вул. Червонозоряна (зупинка "школа № 19" № 120) в м. Суми від 2011 року; проект корегування паспорту опорядження фасаду та благоустрою прилеглої території на зупинці громадського транспорту по вул. Червонозоряна (зупинка "школа № 19" № 121) в м. Суми від 2011 року; рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 22.11.2005 № 657 "Про виконання рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від від 17.08.2005 "Про встановлення та облаштування зупинок громадського транспорту"; рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 21.03.2006 "Про комплексну схему місць розміщення малих архітектурних форм та павільйонів для здійснення підприємницької діяльності на території м. Суми" (а.с. 181-216).

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно із ст. 24 Законом України «Про планування та забудову території» (в редакції станом па 2005 рік) порядок отримання дозволу па будівництво тимчасових споруд та розміщення реклами визначається місцевими правилами забудови відповідно до закону.

Порядок розміщення малих архітектурних форм незалежно від форми власності для здійснення підприємницької діяльності на території України у 2005 році врегульовано Типовими Правилами розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності, затвердженими Наказом Держбуду від 13.10.2000 № 227 (далі - Правила № 227).

Відповідно до п. 3 Правил № 227 для отримання дозволу па розміщення пересувної малої архітектурної форми суб'єкту підприємницької діяльності необхідно подати до районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (районної в міст і ради) такі документи:

- письмова заява за формою згідно з додатком, у якій зазначаються бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристика об'єкта;

- нотаріально засвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в Україні;

- копія свідоцтва реєстрації платника ПДВ (при потребі);

- документ, що посвідчує право на земельну ділянку;

- для іноземного суб'єкта підприємницької діяльності - документи, що свідчать про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в країні її місцезнаходження.

Згідно із п. 5 Правил № 227 відповідний орган містобудування та архітектури готує схему прив'язки установки об'єкта па топографо-геодезичній основі в М 1:500 і видає суб'єкту підприємницької діяльності дозвіл на розміщення малої архітектурної форми за формою згідно з додатком 2 у тижневий термін після подання до органу містобудування та архітектури документів, зазначених у пункті 3 Типових правил.

Відповідно до п.п. 6-7 Правил № 227 суб'єкт підприємницької діяльності отримує дозвіл на підставі документа, що посвідчує право на земельну ділянку, а також інших документів, зазначених у пункті 3 Типових правил. Відсутність одного з документів для отримання дозволу на розміщення малої архітектурної форми, зазначених у пункті 3 Типових правил, є підставою для відмови в наданні такого дозволу. У разі відмови в наданні дозволу орган містобудування та архітектури надсилає суб'єкту підприємницької діяльності мотивоване повідомлення за підписом керівника органу виконавчої влади з посиланням на конкретні підстави.

Аналогічні вимоги передбачені для розміщення стаціонарної малої архітектурної форми - одноповерхова споруда площею до 30 кв.м, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей, - кіоск, одноповерховий павільйон тощо (п. 2 Правил № 227).

Відповідно до п. 8 Правил № 227 для отримання дозволу на розміщення стаціонарної малої архітектурної форми суб'єкту підприємницької діяльності необхідно подати до Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради документи, визначені в пункті 3 Правил.

Відповідно до п. 12 Правил № 227 на замовлення суб'єкта підприємницької діяльності здійснюється розроблення паспорта відповідними підприємствами, установами. організаціями.

Згідно із п. 13 Правил № 227 у складі паспорта виготовляється план прив'язки малої архітектурної форми та благоустрою майданчика на топографо-геодезичній основі у М 1:500. креслення фасадів об'єкта з кольоровим вирішенням у М 1:200. креслення вузлів підключення до інженерних мереж у М 1:100 (при потребі). У разі розміщення групи малих архітектурних форм виконується схема їх розміщення на топографо-геодезичній основі з прив'язкою кожного окремого об'єкта, відображенням благоустрою та інженерного забезпечення майданчика в М 1:500.

За п. 14 Правил № 227 орган містобудування та архітектури перевіряє відповідність паспорта прив'язки малої архітектурної форми державним будівельним нормам і видає суб'єкт) підприємницької діяльності дозвіл па розміщення малої архітектурної форми в тижневий термін після подання до органу містобудування та архітектури документ ів, визначених у пункті 3.

У відповідності до п. 14 Правил № 227 дозвіл па розміщення малої архітектурної форми (далі - дозвіл), складений за формою згідно з додатком 2, - документ, що дає право суб'єкту підприємницької діяльності на розміщення малої архітектурної форми, який видається органом містобудування та архітектури за умови виникнення права па земельну ділянку (форма дозволу додається).

З аналізу вищенаведених норм суд дійшов висновку, що розміщення тимчасової споруди (кіоску) у м. Суми в 2005 році здійснювалось на підставі дозволу органу містобудування та архітектури, за умови наявності розробленого паспорта прив'язки малої архітектурної форми, який складається з плану прив'язки малої архітектурної форми та благоустрою майданчика па топографо-геодезичній основі у М 1:500, креслення фасадів об'єкта з кольоровим вирішенням у М 1:200; креслення вузлів підключення до інженерних мереж у М 1:100 (при потребі).

Відповідно до п.п. 23-24 Правил № 227 стаціонарна мала архітектурна форма приймається до експлуатації комісією за участю суб'єкта підприємницької діяльності, уповноваженого представника органу містобудування та архітектури, а також, у залежності від функціонального призначення, представників відповідних служб з розглядом на місці відповідності об'єкта паспорту прив'язки. За результатами розгляду складається акт технічної комісії про прийняття стаціонарної малої архітектурної форми в експлуатацію, складений за формою згідно з додатком 5 (рекомендований). Після прийняття об'єкта до експлуатації здійснюється його реєстрація органом містобудування та архітектури районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, виконавчого органу міської ради.

Відповідно до листа Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради від 28.12.2018 № 1677/08.01-20 щодо надання інформації та відповідних документів щодо факту видачі ТОВ «Техноінвесткомплект» у 2005-2006 роках дозволів на розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності - тимчасових споруд, які підлягають демонтажу за п. 4 рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.07.2018 № 383 та п. 8-9 рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 13.11.2018 № 651 повідомлено, що за результатами розгляду наявних архівних матеріалів відповідних документів щодо факту видачі ТОВ «Техноінвесткомплект» у 2005-2006 роках дозволів та журналів реєстрації дозволів в управлінні не виявлено (а.с. 217).

У свою чергу позивач вказаних документів суду, також, не надав.

У судовому засіданні представник позивача зазначив, що дозволи на розміщення тимчасових споруд були отримані ТОВ «Техноінвесткомплект», проте на даний час втрачені внаслідок пожежі.

Суд не бере до уваги вказаний аргумент представника позивача, оскільки жодних доказів на підтвердження даної обставини ним надано не було.

Отже, на момент прийняття оскаржуваних рішень виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.07.2018 та від 13.11.2018 у позивача були відсутні дозвільні документи, які б засвідчували законність розміщення тимчасових споруд, а саме чинні дозволи на розміщення малих архітектурних форм, складені за формою згідно з додатком 2 до Типових Правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності, затверджених наказом Держбуду від 13.10.2000 № 227.

Згідно із п. 2.1 р. 2 Порядку звільнення земельних ділянок від незаконного встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 25.07.2012 № 1668-МР (зі змінами) (далі - Порядок № 1668-МР) (а.с. 155-162), демонтажу (знесенню) підлягають незаконно встановлені ТС, а відповідна земельна ділянка поверненню та приведенню у попередній стан, у випадках:

1) відсутності паспорта прив'язки ТС, інших дозвільних документів:

2) анулювання паспорта прив'язки ТС, закінчення терміну його дії;

3) самовільного розміщення ТС;

4) у разі невідповідності розташування ТС паспорту прив'язки ТС, будівельним нормам та правилам;

5) відсутності документа, що посвідчує право на земельну ділянку;

6) самовільної зміни власником ТС її призначення;

7) за рішенням судових органів або поданням інших органів державної влади;

8) в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

Згідно із ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи, що відповідачем належним чином доведено факт відсутності у позивача на момент прийняття оскаржуваного рішення дозвільних документів на розміщення тимчасових споруд, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення виконавчого комітету Сумської міської ради в частині демонтажу тимчасових споруд: (зупинка громадського транспорту) по вул. 20 років Перемоги, біля буд. 2 (зупинка громадського транспорту «Перша міська клінічна лікарня»); (зупинка громадського транспорту) по вул. Івана Харитоненка, біля буд. 3 (зупинка громадського транспорту «Школа № 19») та тимчасової споруди по вул. Івана Харитоненка, біля буд. 24 (зупинка громадського транспорту «Школа № 19»), є законними, обґрунтованими, відповідають вимогам ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому не підлягають скасуванню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноінвесткомплект" до Виконавчого комітету Сумської міської ради, третя особа - Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, про визнання протиправними та скасування рішень в частині - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко

Повний текст рішення складений та підписаний 11.02.2019.