
Провадження № 3/679/10/2019
Справа № 679/1401/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 лютого 2019 року м.Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Базарник Б.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Нетішинського МВ ДВС ГТУЮ в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, безробітного, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, просп.Незалежності, буд.25 кв.5, направленої за ч.1 ст.183-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №19 від 25.09.2018 року, ОСОБА_1, будучи боржником за виконавчим листом №2-87/07 виданим Нетішинським міським судом Хмельницької області, станом на 31.08.2018 року допустив несплату аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, внаслідок чого сукупний розмір заборгованості по сплаті аліментів становить – 43833,45 гривень, що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документу до примусового виконання.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово повідомлявся судовими повістками, надісланими на його адресу, однак повістки за 19.12.2018 року, 10.01.2019 року, 22.01.2019 року та 04.02.2019 року повернулися до суду за закінченням терміну зберігання у поштовому відділенні.
Суд виконав усі необхідні дії, щоб вчасно повідомити ОСОБА_1 про розгляд справи за адресою, яку він повідомив при складанні протоколу. Відповідальність за надання правдивої інформації про адресу проживання або адресу на яку особу можна інформувати про перебіг подій по справі повністю лежить на порушнику. Надання неправдивої інформації слід розглядати, як намагання у майбутньому використати цю обставину для уникнення відповідальності за адміністративне правопорушення.
Суддя вважає за можливе розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за наявних матеріалів справи.
Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом’якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Закон України № 2234-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів від 07.12.2017 року, на підставі якого Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнений ст.183-1, набув чинності 06.02.2018 року.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, а саме: несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Вказане підтверджується дослідженими даними матеріалами справи, а саме: протоколу про адміністративне правопорушення № 19 від 25.09.2018 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 під час складання протоколу, довідки-розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, виконавчого листа №2-87/07 виданого 17.07.2008 року Нетішинським міським судом Хмельницької області, постанови про відкриття виконавчого провадження №23378474 від 12.11.2008 року та іншими матеріалами справи.
Згідно ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення вчинено 25.09.2018 року, тобто на момент розгляду справи пройшло більше трьох місяців з дня його вчинення.
Згідно п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
На підставі наведеного, приходжу до висновку, що провадження в даній справі відносно ОСОБА_1 слід закрити у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення передбаченого ч.2 ст.38 КУпАП.
Керуючись ч.1 ст.183-1, ч.2 ст.38, п.7 ст.247, ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.1 ст.183-1 КУпАП у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Б.І. Базарник