
ПОСТАНОВА
іменем України
"08" лютого 2019 р.
Справа № 414/329/19
Провадження № 3/414/86/2019
Суддя Кремінського районного суду Луганської області Акулов Є.М., перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення за протоколом № 12 від 04.02.2019 року, що надійшли від Рубіжанського управління Головного управління ДФС у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1, працює головним бухгалтер ДП «КРЕМІНСЬКЕ ЛМГ», мешкає за адресою: вул. Хвойна, буд. 20, м. Кремінна Луганської області, за ч.1 ст.163-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 12 від 04 лютого 2019 року, 20.11.2018 року головний бухгалтер ДП «КРЕМІНСЬКЕ ЛМГ» - ОСОБА_1 несвоєчасно подала платіжне доручення на перерахування належних до сплати сум рентної плати за спец використання лісових ресурсів (граничний термін сплати 19.11.2018 року, фактично сплачено 21.11.2018 року в сумі 257365,21 грн.), що підтверджується актом перевірки № 34/12-32-51-05/00993604 від 06.12.2018, порушено п.257.5 п.257 Податкового кодексу України № 2755-VI із змінами і доповненнями.
Посадовою особою її дії кваліфіковані за ч.1 ст.163-2 КУпАП, як несвоєчасне подання посадовою особою підприємства платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів та мається посилання на порушення п.257.5 п.257 Податкового кодексу України.
Суддя, перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступного висновку.
Виходячи зі змісту ст.ст.7,254,279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для ініціювання притягнення особи до адміністративної відповідальності, окрім виключень, зазначених у ст. 258 КУпАП. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП), у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Таким чином протокол про адміністративне правопорушення це документ, складений на відповідному бланку з неухильним дотриманням вимог щодо процедури та об'єму заповнення, який містить склад інкримінованого особі діяння (адміністративного правопорушення), та в межах якого судом розглядається справа про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З вищевказаного протоколу не зрозуміло чи є свідки і потерпілі, якщо вони є потрібно було вказати їх прізвища та адреси.
Протокол містить незаповнені графи, не містить підпису особи, яка притягується до адміністративної відповідальності про роз'яснення їй прав та отримання копії протоколу, та не містить запису про відмову від такого підпису в протоколі.
Слід також зазначити, що у своїх рішеннях, в тому числі і проти України, Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував на необхідність суворого дотримання процедури притягнення особи до відповідальності (як кримінальної, так і адміністративної). Аналогічні за суттю порушення прав людини при розгляді адміністративних справ були встановлені зокрема у п.25 Рішення ЄСПЛ у справі «Гурепка проти України (N2)» (Заява N38789/04), Страсбург, 08 квітня 2010 року, п.п.60-63, 67 Рішення ЄСПЛ у справі «Лучанінова проти України» (Заява N 16347/02), Страсбург 09 червня 2011 року, та інших.
Згідно розяснень Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, наданих у Постанові від 17.10.2014 року № 11, строки, встановленіЦивільним процесуальним кодексом України(далі - ЦПК),Кримінальним процесуальним кодексом України(далі -КПК),Кодексом України про адміністративні правопорушення(далі - КУпАП), є обов'язковими для судів та учасників судових процесів, оскільки визначають тривалість кожної стадії процесу або час, протягом якого має бути вчинено процесуальну дію.
Таким чином, суддя дійшов висновку, що матеріал справи про адміністративне правопорушення підготований неякісно, без дотримання вимог законодавства та його необхідно повернути для дооформлення.
Суд приймає до уваги ту обставину, що строки накладення стягнення ще не сплинули та у посадової особи є можливість привести протокол у відповідність до вимог закону.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.276,278,283 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за протоколом № 12 від 04.02.2018 року, що надійшли від Рубіжанського управління Головного управління ДФС у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1, повернути до Рубіжанського управління Головного управління ДФС у Луганській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Є.М. Акулов