Постанова № 79698702, 07.02.2019, Пулинський районний суд Житомирської області (до 25.04.2025 - Червоноармійський районний суд Житомирської області)

Дата ухвалення
07.02.2019
Номер справи
292/162/19
Номер документу
79698702
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 292/162/19

Номер провадження 3/292/85/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 лютого 2019 року смт.Пулини

Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Рябенька Т.С., розглянувши матеріали справи, яка надійшла з Пулинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки с.Юлянівка, вул.Незалежності, 30А Пулинського району Житомирської області, пенсіонерки за ч.1 ст.164-16 КУпАП, -

В С Т А Н О В И Л А :

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР №253126 від 04.02.2019 року вбачається, що 21.01.2019 року о 14 годині встановлено, що громадянка ОСОБА_1 за адресою: с.Юлянівка, вул.Незалежності, 30 А з кінця травня 2018 року по кінець грудня 2018 року займалася забороненим видом господарської діяльності, відповідно нього є спеціальна заборона, встановлена ч.1 ст.6 Закону України "Про державне регулювання виробництва, обігу етилового спирту та спиртних напоїв" №0481025-ВР від 31.01.2001 року, на підставі якого оптова та роздрібна торгівля алкогольними напоями та є здійснившими суб"єктами підприємницької діяльності за наявності у них ліцензії, яких остання не має, а саме - здійснила продаж самогону жителям ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, здійснила продаж 0,5 літра самогону за 30 гривень, чим допустила вказане порушення.

Згідно вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Частиною 1 ст.256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і

суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-16 КУпАП, настає за зайняття видами господарської діяльності, щодо яких є спеціальна заборона, встановлена законом, за відсутності ознак діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України.

Вказана норма ч.1 ст.164-16 КУпАП носить бланкетний характер, оскільки у наведеній диспозиції відсилає до закону, що регулює певні види господарської діяльності, тому в протоколі про адміністративне правопорушення має зазначатися відповідна норма спеціального закону, яка регламентує види господарської діяльності, щодо яких є спеціальна заборона, встановлена законом.

Однак, нормативно-правового акту, на який посилається особа, яка склала протокол, а саме - Закону України "Про державне регулювання виробництва, обігу етилового спирту та спиртних напоїв" в чинному законодавстві України не існує.

Згідно п.9 розд.2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України №137 від 06.11.2015 року, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).

В порушення вищевказаних вимог з протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 є незрозумілою суть правопорушення, вчиненого останньою.

Крім того, з вищевказаної довідки вбачається, що зі слів жителів села Юлянівка, а саме: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_2 останні за місцем проживання купували в громадянки ОСОБА_1 горілку домашнього виготовлення (самогон) в різній кількості по три та більше разів за неділю. Однак, в своїх письмових поясненнях ОСОБА_5, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 зазначили, що вони особисто горілки в ОСОБА_1 не купували.

З огляду на вищевикладене, судом відзначається, що обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.

Вказані обставини унеможливлюють повний та всебічний розгляд даного адміністративного матеріалу та позбавляють суд можливості з"ясувати обґрунтовано та всебічно наступні обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність, а також з"ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, правильної кваліфікації та вирішення справи по суті.

За таких обставин, вважаю необхідним повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 до Пулинського ВП ГУНП в Житомирській області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів у відповідність до вимог КУпАП.

Керуючись ст.ст. 256, 278, 280 КУпАП, суддя,-

П О С Т А Н О В И Л А :

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-16 КУпАП повернути Пулинському ВП ГУНП в Житомирській області для належного оформлення. Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.С.Рябенька