Рішення № 79660930, 06.02.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2019
Номер справи
420/6252/18
Номер документу
79660930
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/6252/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С. при секретарі Кузьменко Е.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження (з викликом сторін) справу за адміністративним позовом Головного управління ДСНС України в Одесьій області до Державного підприємства “Хлібна база №77” Державного агентства резерву України (ДП “Хлібна база №77”) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи Державного підприємства “Хлібна база №77” Державного агентства резерву України (ДП “Хлібна база №77”), ЄДРПОУ 20947701, розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, селище міського типу Іванівка, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров’ю людей наведених в акті перевірки №134 від 04.09.2018 року за номерами: 1,2,3,5,8,9,16,17,18,20,21,22,23,24,30,32,33,34,41,42,45,-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернулось Головне управління ДСНС України в Одеській області до Державного навчального закладу «Старокозацький професійний аграрний ліцей» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Державного підприємства “Хлібна база №77” Державного агентства резерву України (ДП “Хлібна база №77”) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи Державного підприємства “Хлібна база №77” Державного агентства резерву України (ДП “Хлібна база №77”), ЄДРПОУ 20947701, розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, селище міського типу Іванівка, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров’ю людей наведених в акті перевірки №134 від 04.09.2018 року за номерами: 1,2,3,5,8,9,16,17,18,20,21,22,23,24,30,32,33,34,41,42,45.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у період з 27.08.2018 року по 05.09.2018 року, відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, наказу ГУ ДСНС України в Одеській області №627 від 24.11.2017 року «Про здійснення планової перевірки» на підставі посвідчення на проведення перевірки від 23.08.2018 року №206 провідним інспектором ВПБ, КСПЗ, Л та НТР УЗНС Головного управління ДСНС України в Одеській області старшим лейтенантом служби цивільного захисту ОСОБА_1 у присутності: в.о.директора ДП «Хлібна база №77» ОСОБА_2, начальника ВВО та інженера з пожежної безпеки ДП «Хлібна база №77» ОСОБА_3 здійснено планову перевірку об’єкту відповідача ДП «Хлібна база №77», розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, смт Іванівка під час якої перевірено: будівлі, споруди, приміщення, територію з метою перевірки додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої складено Акт №134 від 04.09.2018 року, яким встановлені порушення приписів Кодексу цивільного захисту України №5403-VІ, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014 року, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 року за №252/26697 та інших чинних нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки.

Як зазначає позивач, порушення визначені за номерами 1,2,3,5,8,9,16,17,18,20, 21,22,23,24,30,32,33,34,41,42,45 Акту №134 є такими, що впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров’ю людей, а також неможливістю її ефективної ліквідації та рятуванню людей, подальша робота Державного підприємства «Хлібна база №77» Державного агентства резерву України (ДП «Хлібна база №77») код ЄДРПОУ 20947701, розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, смт Іванівка з виявленими порушеннями створює реальну та невідворотну загрозу життю та здоров’ю людей, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду з позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи Державного підприємства “Хлібна база №77” Державного агентства резерву України (ДП “Хлібна база №77”), ЄДРПОУ 20947701, розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, селище міського типу Іванівка, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров’ю людей наведених в акті перевірки №134 від 04.09.2018 року за номерами: 1,2,3,5,8,9,16,17,18,20,21,22,23,24,30,32,33,34,41,42,45.

19.12.2018 року через канцелярію Одеського окружного адміністративного суду за вхід.№ЕП/7503/18 надійшов відзив Державного підприємства «Хлібна база №77», де відповідач повідомляє, що з метою виявлених перевіркою порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, наведених в акті перевірки №134 від 04.09.2018 року за номерами: 1,2,3,5,8,9,16,17,18,20, 21,22,23,24,30,32,33,34,41,42,45 відповідачем укладено договір з компетентною особою про надання послуг та виконання робіт із розробки, затвердження, узгодження та реєстрації наступних нормативних документів, а саме: Пакету документів з цивільного захисту (ЦО) – 1 етап: плану локалізації аварійних ситуацій і аварій – ПЛАС з територіальним управлінням ДСНС і отриманням експертного висновку; ідентифікація ПНО (відповідно до вимог Наказу МНС України від 23.02.2006 року №98, реєстру Мінюсту от 20.03.2006 року №286/12160); підготовка форми ОПН-1 з подальшим проведенням процедури ідентифікації, відповідно до вимог Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки», постанови КМУ №956 від 11.07.2002 року; паспорту потенційно небезпечного об’єкта, відповідно до вимог постанови КМУ №122 від 07.02.2001 року; Наказу МНС №140 від 16.08.2005 року – 2 етап: перелічені послуги виконавець (згідно з умовами договору) має надати протягом 60 днів з моменту надходження передоплати на рахунок виконавця. У зв’язку з вищевикладеним, відповідач просить суд зупинити провадження у справі до завершення виконання зазначеного договору (а.с.47-48).

Ухвалою суду 05.12.2018 року було відкрито провадження у справі №420/6252/18 за правилами спрощеного позовного провадження (з викликом сторін).

В судовому засіданні 01.02.2019 року представником позивача були підтримані заявлені позовні вимоги. Представник відповідача був сповіщений належним чином про дату, час та місце слухання справи але в судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності та повідомив суд, що контрагентом за договором ФОП ОСОБА_4 здійснюються підготовчі роботи для розробки документів (вивчення первинних документів та збір даних).

Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши наявні в справі письмові докази, суд встановив наступні факти та обставини:

Відповідно до п.п.57 п.4 Указу Президента України «Про деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій» № 20/2013 від 16.01.2013 року, ДСНС України відповідно до покладених на неї завдань організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних - ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.

Відповідно до Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області (далі - ГУ ДСНС України в Одеській області) затвердженого наказом ДСНС України № 507 від 21.09.2017 року ГУ ДСНС України в Одеській області відповідно до покладених на нього завдань, на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.

Згідно ст.1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

У відповідності до п.п.12 ч.1 ст.67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємстві окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежо-небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Відповідно до ч.1 ст.68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.

Згідно з ч.2 ст.68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Як встановлено частиною 1 статті 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:

1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;

2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;

3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;

4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;

5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;

6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;

7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;

8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;

9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;

10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання;

11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають;

ч.2 ст. 70 - повне або часткове зупинення роботи підприємств, об’єктів, окремих

виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Судом встановлено, що відповідачем у справі є Державне підприємство «Хлібна база №77» Державного агентства резерву України (ДП «Хлібна база №77») код ЄДРПОУ 20947701, розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, смт.Іванівка, яке за своєю діяльністю належить до об’єктів з високим ступенем ризику, згідно критеріїв наведених у постанові Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року №1043.

У період з 27.08.2018 року по 05.09.2018 року, відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, наказу ГУ ДСНС України в Одеській області №627 від 24.11.2017 року «Про здійснення планової перевірки» на підставі посвідчення на проведення перевірки від 23.08.2018 року №206 провідним інспектором ВПБ, КСПЗ, Л та НТР УЗНС Головного управління ДСНС України в Одеській області старшим лейтенантом служби цивільного захисту ОСОБА_1 у присутності: в.о.директора ДП «Хлібна база №77» ОСОБА_2, начальника ВВО та інженера з пожежної безпеки ДП «Хлібна база №77» ОСОБА_3 здійснено планову перевірку об’єкту відповідача ДП «Хлібна база №77», розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, смт Іванівка під час якої перевірено: будівлі, споруди, приміщення, територію з метою перевірки додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

За результатами якої складено Акт №134 від 04.09.2018 року, яким встановлені порушення приписів Кодексу цивільного захисту України №5403-VІ, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014 року, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 року за №252/26697 та інших чинних нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки та підписано без заперечень (а.с.16-22).

Як вбачається з акту, під час проведення перевірки території, будівель та приміщень ДП «Хлібна база №77», розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, смт Іванівка, були виявлені порушення нормативно-правових актів у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, а саме: Кодексу цивільного захисту України №5403-VІ, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України №1417 від 30.12.2014 року, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 року за №252/26697 та інших діючих нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки.

Так, зокрема, як зазначено позивачем, порушення визначені за номерами: 1,2,3,5,8,9,16,17,18,20,21,22,23,24,30,32,33,34,41,42,45 Акту №134 від 04.09.2018 року є такими, що впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров’ю людей, а також неможливістю її ефективної ліквідації та рятуванню людей.

Будь-яких скарг під час проведення планового заходу, чи заперечень на акт №134 від 04.09.2018 року, який особисто вручено в.о.директора ДП «Хлібна база №77» ОСОБА_2, начальнику ВВО та інженеру з пожежної безпеки ДП «Хлібна база №77» ОСОБА_3 04.09.2018 року не надходило.

Судом встановлено, що відносно винної посадової особи - на начальника ВВО та інженера з пожежної безпеки ДП «Хлібна база №77» ОСОБА_3 за виявлені плановою перевіркою порушення, відповідно до ст.175 КУпАП, було складено протокол ОД №007006 від 31.08.2018 року про адміністративне правопорушення та постановою №007006 від 31.08.2018 року його притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 68,00 грн. Правопорушник визнав себе винним та погодився з порушеннями, виявленими перевіркою (а.с.27,28).

З огляду на встановлені в акті порушення, суд приходить до висновку, що подальша робота Державного підприємства «Хлібна база №77» Державного агентства резерву України (ДП «Хлібна база №77») код ЄДРПОУ 20947701, розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, смт Іванівка, за наявності виявлених порушень створює реальну та невідворотну загрозу життю та здоров'ю людей. Не усунення виявлених перевіркою порушень прямою дією впливає на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що спричинить загрозу життю та здоров’ю людей, оскільки впливає: на забезпечення безпеки роботи, відвідувачів, співробітників та обслуговуючого персоналу у відповідності з вимогами протипожежних норм, техногенної безпеки та цивільного захисту; на своєчасність виявлення надзвичайної ситуації, пожежі; на ліквідацію пожежі, надзвичайної ситуації та ліквідації її наслідків; на евакуацію людей та їх захисту від наслідків пожежі, надзвичайної ситуації тощо.

У відзиві на позов, відповідач зазначив, що ДП «Хлібна база №77» усуває порушення вказані за номерами: 1,2,3,5,8,9,16,17,18,20,21,22,23,24,30,32,33,34,41,42,45 Акту №134.

Суд приймає до уваги вищезазначені пояснення відповідача та надані відповідні докази, разом з тим зазначає наступне.

Не усунення виявлених перевіркою порушень прямою дією впливає на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що спричинить загрозу життю та здоров’ю людей, оскільки впливає: на забезпечення безпеки роботи, відвідувачів, співробітників та обслуговуючого персоналу у відповідності з вимогами протипожежних норм, техногенної безпеки та цивільного захисту; на своєчасність виявлення надзвичайної ситуації, пожежі; на ліквідацію пожежі, надзвичайної ситуації та ліквідації її наслідків; на евакуацію людей та їх захисту від наслідків пожежі, надзвичайної ситуації, тощо.

При такому становищі люди постійно перебувають в умовах, коли існує реальна загроза втрати життя, отримання травм, шкоди своєму здоров'ю через невиконання та ігнорування керівництвом та посадовими особами відповідача вимог законодавства з питань пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту.

В свою чергу судом встановлено, що представник відповідача почав усувати порушення встановлені в акті перевірки №134 від 04.09.2018 року, але до відповідача із клопотанням у встановленому законом порядку, про проведення позапланової перевірки ДП «Хлібна база №77» на предмет усунення порушень щодо додержання відповідачем вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки не звертався.

Таким чином з вищевикладеного вбачається, що вказані порушення, визначені в акті перевірки №134 від 04.09.2018 року не усунуті відповідачем у повному обсязі, про що особисто відповідач зазначає у відзиві на позов та наданих документах.

Відповідно до ч.3 ст.55 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.

Відповідно до ст.3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Згідно частини 2 статті 70 Кодексу цивільного захисту України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Відповідно до преамбули Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», цей Закон визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Частиною 5 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

Частиною 7 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначає, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Частина 10 зазначеної статті також передбачає, що у разі якщо обґрунтованість заходів реагування, зазначених у розпорядчих документах щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), відповідно до закону має бути підтверджена адміністративним судом, зазначені в таких документах строки усунення виявлених порушень, застосування до суб'єкта господарювання санкцій обраховуються з дня набрання законної сили постановою адміністративного суду про підтвердження обґрунтованості вжиття заходів реагування.

Наведена норма визначає наступну процедуру реалізації контролюючим органом своїх повноважень. У випадку наявності підстав для застосування одного з таких заходів як: повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг, будь-який орган контролю без попереднього прийняття розпорядчого документа безпосередньо звертається до суду із адміністративним позовом, предметом якого є застосування одного з вищенаведених заходів.

З огляду на викладене, суд приймає приписи ст.3 Конституції України, яка визначає, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю і вважає, що позовні вимоги позивача щодо застосування до Державного підприємства «Хлібна база №77» Державного агентства резерву України заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є законними обґрунтованими та відповідають легітимній меті, а отже, підлягають задоволенню.

Судові витрати розподілити за правилами ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст.139,242-246,371 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи Державного підприємства “Хлібна база №77” Державного агентства резерву України (ДП “Хлібна база №77”), ЄДРПОУ 20947701, розташованого за адресою: 67200, Одеська область, Іванівський район, селище міського типу Іванівка, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров’ю людей наведених в акті перевірки №134 від 04.09.2018 року за номерами: 1,2,3,5,8,9,16,17,18,20,21,22,23, 24,30,32,33,34,41,42,45.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 06.02.2019 року.

Рішення суду може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя Єфіменко К.С.

.