Рішення № 79633423, 06.02.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2019
Номер справи
420/6418/18
Номер документу
79633423
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/6418/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (без виклику сторін) адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції в Одеській області до приватного підприємства «АНТА-Д» про застосування заходів реагування,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Державної екологічної інспекції в Одеській області до приватного підприємства «АНТА-Д», в якому позивач просить:

- винести Постанову про застосування заходів реагування до приватного підприємства «АНТА-Д», а саме: зупинити господарську діяльність до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Позовні вимоги обґрунтовано наступним.

Державною екологічною інспекцією в Одеській області проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства приватного підприємства «АНТА-Д» (ПП «АНТА-Д» - далі), за результатами якої складено Акт №89/10.

В ході перевірки встановлено факт провадження господарської діяльності без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що є порушенням ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», відповідно до якої, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Статтею 12 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» передбачено, господарська чи інші види діяльності, пов'язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.

Приписом від 26.09.2018 року №83 ПП «АНТА-Д» приписано отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та здійснювати господарську діяльність лиши при наявності дозволу в строк до 26.11.2018 року відповідно до ч. 1 ст. 10, ч.5 ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Згідно до ч. 5. ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.

Ухвалою суду від 12.12.2018 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження, без призначення судового засідання.

Відповідно ст.162 КАС України відповідачу встановлено п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позовну заяву.

Ухвалу про відкриття провадження по справі отримано представником відповідача ПП «АНТА-Д» ОСОБА_1 (як зазначено у повідомленні) 20.12.2018 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення за трек-номером ДКД Одеса 6550106214060.

Станом на 06.02.2019 року відзив на адміністративний позов відповідачем не наданий.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст. 162 КАС України).

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ.

Приватне підприємство «АНТА-Д»(ПП «АНТА-Д») є юридичною особою, код ЄДРПОУ 33316945, що знаходиться за адресою: 67511, Одеська обл., Лиманський район, село Капітанівка, вулиця Миру, будинок 8, основним видом економічної діяльності є - 11.01 (за КВЕД) Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, інші види діяльності: 01.13 Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів відповідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

02.08.2018 року Державною екологічною інспекцією в Одеській області на адресу ПП «АНТА-Д» направлено повідомлення вих. №2291/10 про проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства (а/с.11).

Наказом №622 від 07.09.2018 року начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області Булановича П.Г. призначено проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства приватним підприємство «АНТА-Д» за адресою: 67511, Одеська обл., Лиманський район, село Капітанівка, вулиця Миру, будинок 8, у термін з 13.09.2018 року по 26.09.2018 року (а/с. 9).

Державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 (відповідно до направлення про проведення планової перевірки) направлено для здійснення перевірки ПП «АНТА-Д» (а/с. 10).

Посадовою особою Державної екологічної інспекції в Одеській області ОСОБА_3, за результатом проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання ПП «АНТА-Д» вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів складено Акт №89/10, яким встановлені порушення: абз.2 ч.1 ст.10 ч.5 ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»; пп. «в», «г» ч.1, абз. 2 ст. 17, ч.2 ст.28, ч.2 ст.33, ч.2 ст.35-1 Закону України «Про відходи»; пп.1.4 п.1 Інструкції щодо заповнення типової форми первинної облікової документації №1-ВТ «Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари» затвердженої наказом Мінприроди України 07.07.2008 року №342; п.п. 5, 19 Порядку ведення реєстру місць видалення відходів затвердженого Постановою КМУ від 03.08.1998 року №1216, п.9 Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів затвердженого Постановою КМУ 01.11.1999 року №2034; Порядок подання декларації про відходи затверджений Постановою КМУ від 18.02.2016 року №118 (а/с. 12-18).

Примірник Акта отримано директором ПП «АНТА-Д» ОСОБА_1, що підтверджується його особистим підписом (а/с. 18).

26.09.2018 року Державною екологічною інспекцією в Одеській області (за підписом державного інспектора Скалецької С.М.) видано припис №83, яким приписано ПП «АНТА-Д»:

визначити склад і властивості відходів (здійснити інвентаризацію та паспортизацію відходів), що утворюються, визначити ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища (термін виконання до 26.11.2018 року);

здійснювати первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються за встановленою формою 1-ВТ (термін виконання з 27.09.2018 року та постійно);

здійснити заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів із складанням договорів на передачу відходів (термін виконання з 27.09.2018 року та постійно);

отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та здійснювати господарську діяльність лиши при наявності дозволу (термін виконання - до 26.11.2018 року) (а/с. 23-24).

Припис прийнято до виконання директором ПП «АНТА-Д» ОСОБА_1, що підтверджується його особистим підписом

РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА.

Стаття 19 Конституції України в першому реченні закріплює автономію особистості в її різноманітній життєдіяльності, а у другому реченні містить її королларій, передбачаючи, що держава не може виходити за межі повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.

У «Науковому висновку щодо меж дискреційного повноваження суб'єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією», опублікованому на офіційному сайті Верховного Суду, зазначено, що «критеріями судового контролю за реалізацією дискреційних повноважень є: критерії перевірки діяльності публічної адміністрації, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, зокрема, мета, з якою дискреційне повноваження надано, об'єктивність дослідження доказів у справі, принцип рівності перед законом, безсторонність; публічний інтерес, задля якого дискреційне повноваження реалізується; зміст конституційних прав та свобод особи; якість викладення у дискреційному рішенні доводів, мотивів його прийняття».

Стаття. 16 Конституції України, забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.

Суд перевіряє дії відповідача на відповідність вимогам ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУ).

Відповідно до ст. 6 Конвенції «Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення».

Стаття 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані: здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо.

Частина 6 статті 11 Закону, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до першої групи, суб'єкту господарювання, об'єкт якого знаходиться на території зони відчуження, зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Стаття 12 Закону, господарська чи інші види діяльності, пов'язані з порушенням умові вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V.

Стаття 1 Закону, державний нагляд (контроль) - державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом;

Стаття 7 Закону:

6. За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості:

дату складення акта;

тип заходу (плановий або позаплановий);

форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо);

предмет державного нагляду (контролю);

найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід;

найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

7. На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів згідно Постанови КМУ від 19.04.2017 року №275 Про затвердження Положення про Державну екологічну інспекцію України.

Пп.1 п.3 Положення №275 передбачено, що реалізація державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів є основним завданням Державної екологічної інспекції України.

ВИСНОВКИ СУДУ.

Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Судовий захист є одним із найефективніших правових засобів захисту інтересів фізичних та юридичних осіб. Неправомірні рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб органів місцевого самоврядування, прийняті з порушенням прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, можуть бути оскаржені відповідно до ч. 2 ст. 55 Конституції України та ст. 5 КАС України в порядку адміністративного судочинства.

Конституція України (в редакції станом на 30.09.2016 року) містить статтю 124 «…Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.», яка визначає можливість судового захисту за наявності юридичного спору.

Юридичний спір - це юридичний конфлікт між учасниками правовідносин, у якому кожен з учасників правовідносин захищає свої суб'єктивні права. Правові спори виникають внаслідок порушення суб'єктивних прав у результаті протиправних дій, а також у разі невизнання або оспорювання суб'єктивних прав.

Підставою юридичного спору стало встановлення Актом перевірки №89/10 порушення (одного із порушень) вимог Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та усунення вказаних порушень через застосування відповідних заходів реагування - зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг до отримання дозволу.

Господарська діяльність - діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність (ч.1 ст.3 Господарського кодексу України).

Посадовими особам Державної екологічної інспекції в Одеській області встановлено факт провадження господарської діяльності підприємством без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарним джерелами.

Джерело викиду - об'єкт (підприємство, цех, агрегат, установка, транспортний засіб тощо), з якого надходить в атмосферне повітря забруднююча речовина або суміш таких речовин.

Стаціонарне джерело забруднення атмосфери - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу (п. 1.14.5 Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві).

Основним видом економічної діяльності ПП «АНТА-Д» є - 11.01.(за КВЕД) Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

В розділі Акту перевірки Охорона атмосферного повітря зазначено: «Територія Підприємства розміщена на одній виробничій ділянці з бетонним покриттям, на якій знаходиться:

критій тік;

одне складське приміщення;

ЗАВ

ємкість для зберігання дизельного пального.

Для сільськогосподарської діяльності Підприємство використовує автотракторну техніку, причіпне обладнання, на території тракторного парку для ремонту техніки використовується наждачний станок, компресор.

Введення в дію та експлуатація даних об'єктів повинна проводитись відповідно до вимог ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме за наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. На час перевірки в ПП «АНТА-Д» відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що є порушенням ст. 10, 11, 13 Закону України «Про охорону атмосферного повітря

ПП «АНТА-Д» не проведено інвентаризацію джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та не розроблено документи, які обґрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферу, стаціонарними джерелами» (а/с. 15).

Стаття 12 Закону, господарська чи інші види діяльності, пов'язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.

Приватним підприємством «АНТА-Д» не надано жодних пояснень, зауважень або заперечень щодо проведеного заходу державного нагляду (контролю) та складеного Акта

Також суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду, як то передбачено ч. 5 ст. 242 КАСУ.

Так, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 23.11.2018 року по справі №823/921/17 дійшов наступних висновків:

«Статтею 51 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.1991 року №1264-ХІІ (далі - Закон №1264-ХІІ) визначено, що при проектуванні, розміщенні, будівництві, введенні в дію нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів, удосконаленні існуючих і впровадженні нових технологічних процесів та устаткування, а також в процесі експлуатації цих об'єктів забезпечується екологічна безпека людей, раціональне використання природних ресурсів, додержання нормативів шкідливих впливів на навколишнє природне середовище. При цьому повинні передбачатися вловлювання, утилізація, знешкодження шкідливих речовин і відходів або повна їх ліквідація, виконання інших вимог щодо охорони навколишнього природного середовища і здоров'я людей.

Згідно з ч.1 ст.10 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" від 16.10.1992 №2707-ХІІ (далі - Закон №2707-ХІІ) підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані:

здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо;

вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів;

забезпечувати безперебійну ефективну роботу і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів і зменшення рівнів впливу фізичних та біологічних факторів;

здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік;

заздалегідь розробляти спеціальні заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і вживати заходів для ліквідації причин, наслідків забруднення атмосферного повітря;

забезпечувати здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних і пересувних джерел та ефективності роботи газоочисних установок;

забезпечувати розроблення методик виконання вимірювань, що враховують специфічні умови викиду забруднюючих речовин;

використовувати метрологічно атестовані методики виконання вимірювань і повірені засоби вимірювальної техніки для визначення параметрів газопилового потоку і концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та викидах стаціонарних і пересувних джерел;

здійснювати контроль за проектуванням, будівництвом і експлуатацією споруд, устаткування та апаратури для очищення газопилового потоку від забруднюючих речовин і зниження впливу фізичних та біологічних факторів, оснащення їх засобами вимірювальної техніки, необхідними для постійного контролю за ефективністю очищення, дотриманням нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів та інших вимог законодавства в галузі охорони атмосферного повітря;

своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок.

Державний облік у галузі охорони атмосферного повітря здійснюється за єдиною системою у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 4.1. Інструкції «Про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря», затвердженої Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України 10.05.2002 №177.

Об'єкти проводять інвентаризацію видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря; за результатами інвентаризації встановлюють необхідність взяття їх на державний облік за критеріями, наведеними в розділі 2 цієї Інструкції».

Висновок Верховного Суду свідчить про те, що саме суб'єкт господарювання повинен проводити заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів) (ч. 1,4 ст.90 КАС України).

Одним із складників справедливого судового розгляду в розумінні п. 1 статті 6 є право на змагальне провадження; кожна сторона, в принципі, має отримати нагоду не лише бути поінформованою про будь-які докази, які потрібні для того, щоб виграти справу, але також має знати про всі докази чи подання, які представлені або зроблені в цілях впливу на думку суду, і коментувати їх (рішення у справах «Лобо Мачадо проти Португалії» і «Фермьойлєн проти Бельгії» та рішення у справі «Нідерост-Губер проти Швейцарії».

З урахуванням того, що приватне підприємство «АНТА-Д» з моменту отримання ухвали про відкриття провадження по справі (20.12.2018 року) не висловило позицію стосовно адміністративного позову, додаткових доказів в підтвердження своєї правової позиції до суду не надало, не спростовано факт провадження господарської діяльності без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, суд доходить висновку, про необхідність застосування до відповідача відповідних заходів реагування, оскільки відповідачем не спростовано доводи позивача (не надано жодного підтвердження, що відповідач намагається отримати дозвільні документи).

Отже, суд дійшов висновку, що неподання відзиву на позов, не повідомлення про наявність поважних причин неподання відзиву, кваліфіковано як визнання позову приватним підприємством АНТА-Д».

Розглядаючи питання, які мають загальний інтерес, органи державної влади повинні діяти коректно, дуже послідовно (рішення у справі «Беєлер проти Італії»).

З урахуванням досліджених доказів та встановлених обставин, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Державної екологічної інспекції в Одеській області.

Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно зі ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Керуючись ст. ст. 139, 242, 246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Одеській області до приватного підприємства «АНТА-Д» про застосування заходів реагування - задовольнити повністю.

Застосувати заходи реагування до приватного підприємства «АНТА-Д» (код ЄДРПОУ 33316945), а саме: зупинити господарську діяльність приватного підприємства «АНТА-Д» до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Пунктом 15.5 розділу VII "Перехідні положення" КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Державна екологічна інспекція в Одеській області - адреса: 65058, Одеська область, м. Одеса, проспект Шевченка, буд. 12, код 38017120, телефон (048) 728 38 86, e-mail: od@dei.gov.ua

Приватне підприємство «АНТА-Д», адреса: 67511, Одеська область, Лиманський район, село Капітанівка, вулиця Миру, будинок 8, код ЄДРПОУ 33316945

Головуючий суддя Потоцька Н.В.

.