Рішення № 79631484, 31.01.2019, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2019
Номер справи
0740/830/18
Номер документу
79631484
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

31 січня 2019 рокум. Ужгород№ 0740/830/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ващиліна Р.О.

при секретарі судового засідання Неміш Т.В.

за участю:

позивача: ОСОБА_1,

відповідача: представник - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, в якому просить: 1) визнати протиправним і незаконним рішення Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області про відсутність підстав для перегляду грошового забезпечення та перерахунку пенсії позивача; 2) визнати недійсним рішення Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області про прирівняння посади позивача до посади заступника начальника відділу у структурі Управління ДСНС в області; 3) зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Закарпатській області оформити і направити до Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області відповідну довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача, виходячи з посади заступника начальника управління у складі апарату Головного управління ДСНС України в області з 01.01.2018 р. замість довідки №N/A 3044 від 30.04.2017 р. Заявлені позовні вимоги обґрунтовує тим, що позивач звільнений зі служби в органах МВС України з посади заступника начальника Відділу державної пожежної охорони УМВС України в Закарпатській області з 24.10.1997 р. та отримує пенсію за віком. На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» Ліквідаційною комісією УМВС України в Закарпатській області надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області довідку про розмір грошового забезпечення про перерахунок пенсії ОСОБА_1, відповідно до якої посада позивача прирівняна до посади заступника начальника відділу в структурі територіального органу – управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Вважає, що зазначена в довідці посада не є відповідною за кваліфікаційними характеристиками, а тому таке рішення відповідача є протиправним та таким, що порушує його права. Так, під час трудової діяльності на посаді заступника начальника Відділу державної пожежної охорони УМВС України в Закарпатській області, такий був прирівняний до самостійного відділу у складі головного управління МВС в області зі статусом юридичної особи. В його прямому підпорядкуванні знаходилося більше 1000 працівників, а за своїми посадовими обов’язками він безпосередньо організовував, контролював і відповідав за кадрове забезпечення та діяльність начальницького складу пожежних підрозділів області, штабу пожежегасіння, відділення служби, підготовки і пожежегасіння, групи цивільної оборони, навчальний пункт, центральний пункт пожежного зв’язку, оперативний пожежний зв'язок, тощо. Виконувані посадові обов'язки на посаді заступника начальника відділу державної пожежної охорони УМВС України в Закарпатській області не є співрозмірними з посадовими обов'язками заступника начальника відділу.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити з мотивів, наведених в позовній заяві, запереченні на відзив та доповнень.

Представник відповідача в судовому засідання проти задоволенні позову заперечила, обґрунтовуючи обставинами, наведеними у відзиві на позовну заяву№443/106/11-2018 від 21 вересня 2018 року. Так, зокрема, зазначила, що при видачі ОСОБА_3 довідки відповідач керувався вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 та від 30.08.2017 р. №704. Згідно з нормами п. 6 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 р., відповідною вважається посада, яка за кваліфікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу, прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена. Так, відповідно до Положення відділ пожежної безпеки УМВС в Закарпатській області, діяв у складі УМВС в Закарпатській області і йому підпорядковувся. А тому вважає, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 видана в порядку, встановленому законодавством.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1В.) наказом Управління МВС України в Закарпатській області «По особовому складу» від 24 жовтня 1997 року №327 о/с, відповідно до п. «а» ст. 65 Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України, звільнений у відставку із зняттям з військового обліку з посади заступника начальника відділу державної пожежної охорони УМВС України в Закарпатській області з 09 жовтня 1997 року. Вислуга років на день звільнення складає 33 роки 00 місяців 08 днів (акр. спр. 12).

З 1997 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України Закарпатської області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ.

На виконання ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та від 30.08.2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» Ліквідаційною комісією УМВС України в Закарпатській області направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області довідку про розмір грошового забезпечення про перерахунок пенсії ОСОБА_1, відповідно до якої розмір грошового забезпечення позивача за посадою заступника начальника відділу, начальника відділення служби підготовки пожежегасіння відділу пожежної охорони УМВС в Закарпатській області встановлено, виходячи з посадового окладу в розмірі 6150,00 грн., окладу за військовим званням полковник 1480,00 грн., надбавки за вислугу років 3815,00 грн. (акр. спр. 103).

Не погоджуючись із встановленим розміру посадового окладу, з якого визначається грошове забезпечення для перерахунку його пенсії, та який відповідно до Схеми тарифних розрядів за посадами осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій передбачений для посади начальника відділу у складі управління, ОСОБА_1 звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Приймаючи рішення по суті спірних правовідносин, суд виходить з наступного.

Зі змісту ч. 3 ст. 23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 частини першої Європейської соціальної хартії випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Ст. 46 Конституції України також передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Отже, право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується міжнародними зобов’язаннями України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначаються Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII від 09.04.1992 р. (далі – Закон).

Відповідно до преамбули Закону, держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Нормами ст. 63 Закону врегульовано порядок здійснення перерахунку раніше призначених пенсій. Так, відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Ч. 4 ст. 63 Закону визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (яка набрала чинності з 01 березня 2018 року) затверджено, в тому числі, схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018 р. постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

П. 7 Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р., зобов’язано в тому числі, Міністерство внутрішніх справ після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45.

Наказом Міністерства внутрішні справ №179 від 06.03.2018 р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 16 березня 2018 р. за №316/31768, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, з метою визначення посадових окладів осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій затверджено схеми тарифних розрядів за посадами осіб рядового і начальницького складу, в тому числі, головних управлінь (управлінь) ДСНС в Автономній Республіці Крим, областях, у м. Києві та у м. Севастополі, якою керувався відповідач при виданні оскарженої довідки (далі – Схема тарифних розрядів).

П. 2 наказу Міністерства внутрішні справ №179 від 06.03.2018 р. визнано таким, що втратив чинність, в тому числі, наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 28 січня 2008 року №53 «Про встановлення схем посадових окладів осіб начальницького складу», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08 лютого 2008 року за № 102/14793.

Так, як вбачається із затвердженої схеми тарифних розрядів, в такій передбачені наступні посади: начальник головного управління (управління) з тарифним розрядом 53 та тарифним коефіцієнтом 5,2; начальник управління у складі головного управління з тарифним розрядом 35 та тарифним коефіцієнтом 3,76; начальник відділу з тарифним розрядом 33 та тарифним коефіцієнтом 3,6.

Зазначений діапазон тарифних розрядів для відповідних посад узгоджується також з тим, що встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

П. 2 Схеми тарифних розрядів передбачено, що посадові оклади за тарифними розрядами визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі якщо посадовий оклад визначено в гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5,00 і вище - округлюються до десяти гривень.

Згідно п. 4 Схеми тарифних розрядів посадовий оклад заступника керівника установлюється на 3 відсотки нижче посадового окладу відповідного керівника.

Зазначеними законодавчими актами керувався відповідач при виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1

Спір в даній адміністративній справі виник з приводу прирівняння посади заступника начальника відділу державної пожежної охорони УМВС України в Закарпатській області, з якої був звільнений позивач, в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії до посади начальника відділу з тарифним розрядом 33 та тарифним коефіцієнтом 3,6.

П. 6 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 р. (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), врегульовано питання визначення «відповідної посади» про здійсненні перерахунку пенсії. Так, зазначеною нормою передбачено, що відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

При вирішенні питання визначення "відповідної посади" суб'єкт владних повноважень повинен виходити з кваліфікаційних характеристик такої.

Однак, при встановленні "відповідно посади" до посади, яку займав позивач, відповідач виходив виключно з формального визначення організаційного рівня Відділу пожежної безпеки УМВС України в Закарпатській області в структурі Міністерства внутрішніх справ, а саме, з назви такого та вважає, що позивач займав посаду заступника начальника відділу. Аналіз відповідності вказаних посад за іншими критеріями відповідач не здійснював.

З цього приводу суд зазначає наступне.

Відповідно до наявних в матеріалів справи листів щодо розгляду звернення про надання структури УМВС України в Закарпатській області, Положення про відділ пожежної охорони УМВС України в Закарпатській області та посадової інструкції заступника начальника відділу державної пожежної охорони УМВС України в Закарпатській області, станом на дату звільнення ОСОБА_1 з посади, такі за обліковими даними архівного фонду відсутні.

Разом з тим, позивачем долучено до матеріалів справи Положення про відділ пожежної безпеки УМВС України в Закарпатській області, затверджене начальником Державного департаменту пожежної безпеки МВС України 10 жовтня 2002 року. Так, відповідно до п. 1.1 такого, Відділ пожежної безпеки є територіальним органом управління Державного департаменту пожежної безпеки МВС України, який діє у складі УМВС України в Закарпатській області і йому підпорядковується.

Окрім того, п. 1.7 Положення про відділ пожежної безпеки УМВС України в Закарпатській області визначено, що такий є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, банківські рахунки та печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням (арк. спр. 94 – 95).

Таким чином, станом на день звільнення позивача у відставку відділ пожежної безпеки УМВС України був територіальним органом управління Державного департаменту пожежної безпеки МВС України, що діяв у складі Головного управління МВС України в Закарпатській як самостійний відділ, що також не заперечується відповідачем.

В подальшому Указом Президента України від 27.01.2003 р. №47/2003 «Про заходи щодо вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій» з метою вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, об'єднання сил і засобів для ліквідації пожеж, аварій та катастроф, відповідно до п.п. 15 і 17 ч. 1 ст. 106 Конституції України постановлено передати Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Державний департамент пожежної безпеки як урядовий орган державного управління, вивівши його зі складу Міністерства внутрішніх справ України, та підпорядковані Департаменту органи управління, заклади, установи і підрозділи.

Згідно з наявним в матеріалах справи розрахунком пенсії ОСОБА_1 станом на 01.12.2008 року пенсія позивача до проведеного за оскарженою довідкою перерахунку розраховувалася, виходячи з посадового окладу в розмірі 1200,00 грн., що відповідає посадовому окладу заступника начальника управління у складі головного управління, заступника начальника самостійного відділу, затвердженому наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 28 січня 2008 року №53 «Про встановлення схем посадових окладів осіб начальницького складу» (арк. спр. 101).

Провівши правовий аналіз законодавчих норм, якими були врегульовані питання оплати праці осіб рядового і начальницького складу головних управлінь (управлінь) ДСНС, в тому числі тарифні розряди та тарифні коефіцієнти, суд дійшов висновку, що згідно з нормами законодавства, що діяли до 2018 року, посада начальника самосійного відділу була виокремлена та прирівняна до посади начальника управління в складі головного управління з однаковим розміром посадового окладу. Тобто вважалась такою, що за своїми кваліфікаційними характеристиками, зокрема, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівним підрозділу в структурі органу, була відповідна посаді начальника управління в складі головного управління.

Однак після внесення відповідних законодавчих змін та прийняття наказу Міністерства внутрішні справ №179 від 06.03.2018 р., яким врегульовано питання посадових окладів осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в діючій схемі тарифних розрядів за посадами начальницького складу головних управлінь (управлінь) ДСНС в Автономній Республіці Крим, областях, у м. Києві та у м. Севастополі посада начальника самостійного відділу відсутня, натомість наявні посади начальника управління у складі головного управління з тарифним розрядом 35 та начальника відділу з тарифним розрядом 33.

Тому суд вважає, що відповідач неправомірно прирівняв посаду, з якої був звільнений позивач, до посади начальника (заступника начальника) відділу, що є нижчою за тарифним розрядом.

Ч. 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У зв’язку з вищенаведеним суд вважає, що позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області про прирівняння посади ОСОБА_1 до посади заступника начальника відділу у структурі Управління ДСНС в області, а також зобов'язання Ліквідаційну комісію УМВС України в Закарпатській області оформити і направити до Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області відповідну довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, виходячи з посади заступника начальника управління у складі Головного управління ДСНС України в області з 01.01.2018 р., є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Разом з тим, не підлягає задоволенню позовна вимога в частині визнання протиправним і незаконним рішення Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області про відсутність підстав для перегляду грошового забезпечення та перерахунку пенсії позивача, оскільки фактично таке рішення відповідачем не приймалося.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Окрім того, разом з позовом позивач заявив клопотання про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в порядку ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, згідно з нормами процесуального законодавства встановлення судового контролю за виконанням рішення суду є диспозитивним правом, а не обов’язком суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об'єктивних побоювань можливості невиконання суб’єктом владних повноважень прийнятого судом рішення в майбутньому.

Ч. 1 ст. 370 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною ОСОБА_4 України, або за принципом взаємності, - за її межами.

В клопотанні про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення позивач не навів аргументованих доводів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду.

Отже, суд не вбачає підстав для задоволення заявленого клопотання та встановлення судового контролю за виконання зазначеного рішення.

Керуючись ст. 241, 243, 255, 257, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області (місцезнаходження: вул.Ф. Ракоці, буд13, м.Ужгород, Закарпатська область, 88008, код ЄДПРОУ - 08592170) про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області про прирівняння посади ОСОБА_1 до посади заступника начальника відділу у структурі Управління ДСНС в області.

3. Зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Закарпатській області оформити і направити до Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області відповідну довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, виходячи з посади заступника начальника управління у складі Головного управління ДСНС України в області з 01.01.2018 р.

4. В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області (місцезнаходження: вул.Ф. Ракоці, буд13, м.Ужгород, Закарпатська область, 88008, код ЄДПРОУ - 08592170) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) сплачений судовий збір в розмірі 1409,60 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України).

Повний текст рішення виготовлено та підписано 05 лютого 2018 року.

СуддяОСОБА_4