Ухвала суду № 79631372, 19.12.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2018
Номер справи
240/5327/18
Номер документу
79631372
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про зупинення провадження у справі)

19 грудня 2018 року м. Житомир справа № 240/5327/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Романченка Є.Ю.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про перерахунок призначеної пенсії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить визнати дії Головного управління Пенсійного Фонду в Житомирській області щодо зменшення основного розміру пенсії шляхом неврахування до основного розміру пенсії нових (збільшених) додаткових видів грошового забезпечення протиправними та незаконними;

- зобов'язати відповідача вчинити дії щодо перерахувати та виплати пенсії в повному обсязі на підставі раніше поданих документів, без обмежень максимальним розміром з дати виникнення права на такий перерахунок з 01.03.2017, на підставі додатково наданого документа - довідки начальника Управління Служби безпеки України в Житомирській області № 57/85-1899 від 07.09.2018, у відповідності до вимог ст.ст. 51, 43, 8, 10 та 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, Постанови КМ України від 13 лютого 2008 року № 45, в редакції чинній на час звільнення, з урахуванням лише частини нових додаткових видів грошового забезпечення однією сумою, до втрати права на таку пенсію;

- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити виплату недоплаченої частину розміру пенсії з 01.03.2017 однією сумою з дати виникнення права на її отримання;

- зобов'язати відповідача вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсії в повному обсязі без обмежень максимальним розміром з дати виникнення права на її отримання однією сумою, з урахуванням основного розміру пенсії 79 % від відповідних сум грошового забезпечення, встановлених при звільненні, на підставі рішення Житомирського окружного адміністративного суду № 0640/3925/18 від 04.09.2018.

Ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання на 19.12.2018.

Сторони до суду не прибули, про час, дату та місце судового засідання були повідомлені вчасно та належним чином. Позивач надіслав заяву про розгляд справи без його участі.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження у справі необхідно зупинити, виходячи з наступного.

Як видно зі змісту позову, звернення позивача до суду з даним позовом зумовлено, зокрема, його незгодою із проведеним перерахунком пенсії на виконання та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", а саме без включення до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії суми додаткових видів грошового забезпечення, які були призначені (встановлені) та виплачувались йому раніше.

Судом установлено, що в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа № 826/3783/18 за позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Пенсійний фонд України, про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.

На час розгляду даної справи відомості про прийняте Окружним адміністративним судом міста Києва рішення в адміністративній справі № 826/3783/18 в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутні.

При цьому слід зауважити, що Верховний Суд в ухвалі від 22.08.2018 про відмову у відкритті провадження за поданням Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд адміністративної справи № 826/3783/18 як зразкової вказав, що остаточне рішення у справі № 826/3786/18 (у випадку постановляння судом рішення по суті позовних вимог) не лише вирішить спір між позивачем і відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.

Зважаючи на те, що предметом розгляду даної справи є дії відповідача, пов'язані з перерахунком пенсії позивача на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам» від 21.02.2018, правомірність положень якої є предметом розгляду та оскарження в адміністративній справі № 826/3783/18, суд приходить до висновку, що рішення суду у справі № 826/3783/18 безпосередньо впливає на правильне вирішення спору в справі № 240/5327/18, тобто наявна об'єктивна неможливість розгляду останньої до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/3783/18.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час розгляду та вирішення клопотань, далі - КАС України), суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

З огляду на викладене та враховуючи висновки, викладені в ухвалі Верховного Суду від 22.08.2018 № 826/3783/18, суд дійшов переконання про доцільність зупинення провадження у даній справі до вирішення адміністративної справи № 826/3783/18 та набрання законної сили рішенням у ній.

Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/5327/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про перерахунок призначеної пенсії до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/3783/18.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.Ю. Романченко

неможливості розгляду справи до набрання законної сили судового рішення в іншій справі