Ухвала суду № 79631371, 09.01.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.01.2019
Номер справи
240/5290/18
Номер документу
79631371
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про зупинення провадження у справі)

09 січня 2019 року м. Житомир справа № 240/5290/18

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Романченка Є.Ю.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, у якому просила:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у виплаті їй перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017;

- зобов’язати Головне Управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області виплатити перераховану пенсію за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в сумі 57288,88 грн.

Ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання на 09.01.2019.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області в строк, установлений ухвалою суду про відкриття провадження в справі, подано до суду відзив на позовну заяву, з проханням у задоволенні позову відмовити, та клопотання про зупинення провадження у справі.

В клопотанні представник відповідача просить зупинити провадження в справі до набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі № 826/3783/18. При цьому вказує, що спірні відносини між сторонами зумовлені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103. Правомірність пунктів 1, 2 цієї постанови КМ України є предметом судового розгляду в адміністративній справі № 826/3783/18. У зв'язку з цим відповідач вважає, що дану справу неможливо розглянути без попереднього розгляду адміністративної справи № 826/3783/18 за позовом до Кабінету Міністрів України, відтак наявні підстави для зупинення провадження в справі, передбачені п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України.

Позивач у судове засідання не з'явилася, хоча про дату, час і місце судового розгляду була повідомлена належним чином.

Представник відповідача прибув до суду, подав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Суд вважає за можливе розглянути питання про зупинення провадження в справі без проведення судового засідання, в письмовому провадженні, на підставі матеріалів справи.

Перевіривши доводи клопотання, суд дійшов висновку, що провадження у справі необхідно зупинити, виходячи з наступного.

Як видно із матеріалів справи, оскаржувані позивачем дії вчинені відповідачем із посиланням на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Судом установлено, що в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа № 826/3783/18 за позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Пенсійний фонд України, про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.

На час розгляду даної справи відомості про прийняте Окружним адміністративним судом міста Києва рішення в адміністративній справі № 826/3783/18 в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутні.

При цьому слід зауважити, що Верховний Суд в ухвалі від 22.08.2018 про відмову у відкритті провадження за поданням Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд адміністративної справи № 826/3783/18 як зразкової вказав, що остаточне рішення у справі № 826/3786/18 (у випадку постановляння судом рішення по суті позовних вимог) не лише вирішить спір між позивачем і відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.

Зважаючи на те, що предметом розгляду даної справи є дії відповідача, пов'язані з виконанням постанови Кабінету Міністрів України № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам» від 21.02.2018, правомірність положень якої є предметом розгляду та оскарження в адміністративній справі № 826/3783/18, суд приходить до висновку, що рішення суду у справі № 826/3783/18 безпосередньо впливає на правильне вирішення спору в справі № 240/5290/18, тобто наявна об'єктивна неможливість розгляду останньої до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/3783/18.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час розгляду та вирішення клопотань, далі - КАС України), суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

З огляду на викладене та враховуючи висновки, викладені в ухвалі Верховного Суду від 22.08.2018 № 826/3783/18, суд дійшов переконання про доцільність зупинення провадження у даній справі до вирішення адміністративної справи № 826/3783/18 та набрання законної сили рішенням у ній.

Таким чином, суд задовольняє клопотання відповідача про зупинення провадження в даній справі.

Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Клопотання відповідача про зупинення провадження в справі задовольнити.

Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/5290/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/3783/18.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.Ю. Романченко

неможливості розгляду справи до набрання законної сили судового рішення в іншій справі