
Справа№ 640/403/19
н/п 2-а/640/135/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" лютого 2019 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Сенаторов В.М., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 до тимчасово виконуючого обов’язки начальника Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Харківської митниці Державної фіскальної служби України ОСОБА_2 на рішення Державної фіскальної служби України у справі про порушення митних правил, -
ВСТАНОВИВ:
08.01.2019 до Київського районного суду м. Харкова звернувся ОСОБА_1 із скаргою на рішення Державної фіскальної служби України у справі про порушення митних правил №2460/80700/18, у якому просить: 1) звернути увагу на неправомірність та бездіяльність працівників ДФС України, Харківської митниці, митного поста «Щербанівка», пункту «Гоптівка»; 2) зняти з нього усі обвинувачення стосовно справи про порушення митних правил №2460/80700/18, передбачені частиною 3 ст. 470 МК України.
Дослідивши матеріали скарги та додані до неї документи, приходжу до висновку про необхідність залишення її без руху з наступних підстав.
Статтею 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
За приписами ч. 2 вказаної статті захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Разом з тим, ОСОБА_1 не вказано спосіб, який би забезпечував ефективний захист його порушених прав.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються, в тому числі повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до вимог ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 529 Митного кодексу України скарга (адміністративний позов) на постанову органу доходів і зборів у справі про порушення митних правил подається у строк, встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення. У разі пропуску цього строку з поважних причин він за заявою особи, яка подає скаргу (адміністративний позов), може бути поновлений відповідно митницею, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або судом.
Статтею 286 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
При цьому зазначено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами та позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови).
Зі змісту скарги (позову) вбачається, що позивачем оскаржуються події, викладені у постанові про накладання адміністративного стягнення, яка була прийнята 20.12.2018, тоді як до суду ОСОБА_1 звернувся 08.01.2019.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 121 КАС України суд вирішує питання про поновлення пропущеного строку за заявою учасника, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до вимог ст. 123 КАС України визначено наслідки у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.
При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Як вбачається із змісту досліджених додатків до скарги, такого клопотання ОСОБА_1 до суду не подавав, доказів поважності причин пропуску звернення до суду також.
Окрім того, у якості особи, на дії якої подано скаргу, вказано т.в.о. начальника Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Харківської митниці Державної фіскальної служби України ОСОБА_2, тоді як вимоги пред’явлено до працівників ДФС України, Харківської митниці, митного поста «Щербанівка», пункту «Гоптівка».
ОСОБА_1 не наводить змісту позовних вимог і викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги безпосередньо до визначеного ним відповідача. Відсутні в позовні заяві дані передбачені вимогами п. 2 ч.5 ст.160 КАС України. Не міститься підтвердження визначеного п.11 ч. 5 ст.160 КАС України.
В порушення вимог п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин суддя вважає за необхідне залишити адміністративний позов (скаргу) ОСОБА_1 без руху, надавши позивачу строк 5 днів з дня отримання копії ухвали суду для усунення зазначених недоліків та надання до суду адміністративного позову в уточненій редакції ( екземпляр для суду та сторонам по справі).
У разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві .
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов (скаргу) ОСОБА_1 до тимчасово виконуючого обов’язки начальника Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Харківської митниці Державної фіскальної служби України ОСОБА_2 на рішення Державної фіскальної служби України у справі про порушення митних правил - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви 5 днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення ним недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя -