
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
30 січня 2019 рокум. Ужгород№ 260/1386/18
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Дору Ю.Ю., вирішуючи питання про відкриття провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Закарпатській області в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до УМВС України в Закарпатській області в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м.Ужгрод, вул.Ф.Ракоці, буд.13), третя особа на стороні відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м.Ужгород, пл.Народна, буд.4), в якій просить:
- визнати незаконними дії Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області щодо не зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 надбавки за виконання особливо-важливих завдань в розмірі 50%, надбавки до посадового окладу за оперативно-розшукову діяльність в розмірі 50% та премії в розмірі 85 %, які були йому встановлені відповідно до постанови КМУ від 07 листопада 2007 року №1244 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМУ від 11.11.2015 №988 та визначені у грошовому атестаті №160 від 02.11.2011 року.
- зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Закарпатській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 із зазначенням: посадового окладу поліцейського - 3400 грн.; окладу поліцейського за спеціальним званням - 2200 грн.; надбавки за вислугу років (35%) - 1960 грн.; надбавки за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 340 грн.; надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3780 грн.; надбавки до посадового окладу за ОРД (50%) - 1700 грн.; премії (85%) - 11373 грн. Всього 24753,00 грн.;
- встановити судовий контроль на виконання судового рішення шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду;
- стягнути із відповідача - Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області на користь позивача витрати по сплаті судового збору.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2018 року дана позовна заява була залишена без руху та надано позивачу десятиденний строк з дня отримання ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслана позивачу рекомендованою кореспонденцією за адресою вказаною у позовній заяві.
11.01.2019 року вказана ухвала була повернута на адресу суду з відміткою поштового відділення згідно довідки форми №20 "за закінченням встановленого строку зберігання" з проставленням відтиску печатки відділення поштового зв'язку 03.01.2019 року.
Відповідно до ч.6 статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини.
Відповідно до п.2 ч.3 статті 124 КАС України судовий виклик або судове повідомлення учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється, за відсутності о особи офіційної електронної адреси - шляхом надсилання повістки рекомендованою кореспонденцією (листом,телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки в порядку, визначеному статтею 129 цього Кодексу. Згідно п.3 ч. 1 статті 127 КАС України часом вручення повістки вважається день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду. Відтак, згідно викладеного часом вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху від 13.12.2018 року вважається 03.01.2019.
Станом на 30 січня 2019 року до суду не надходило будь-яких клопотань від позивача, разом з тим, розглянувши матеріали справи, суддя дійшов висновку про обґрунтованість підстав пропущення строку звернення до адміністративного суду з даним позовом з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до частини першої статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Відповідно до статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга). Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб'єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб'єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень (ч.4 ст.122 КАС України).
Згідно заявлених позовних вимог позивач оскаржує дії Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області щодо не зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідних надбавок. Вказана довідка видана 20 березня 2018 року, відтак, саме з цієї дати слід відраховувати строк з якого позивач дізнався чи повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Разом з тим, з метою поновлення порушеного права позивача останній звертався до відповідача з відповідним запитом, на що ОСОБА_1 Управлінням МВС України в Закарпатській області надано відповідь від 28.09.2018 року №133р-К/106/5-1-2018. Вказані обставини суд розцінює як досудове врегулювання спору та відповідно строк звернення до суду з даним позовом не пропущено.
З огляду на викладене позовна заява відповідає вимогам встановленим статтею 171 КАС України та підлягає прийняттю до провадження.
Відповідно до частини першої статті 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно приписів частин другої, третьої статті 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
З урахуванням критеріїв визначених частиною третьою статті 257 КАС України, а також того, що дана справа не підпадає під перелік справ, які розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження (ч.4 ст.12 КАС України), суд дійшов висновку про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін.
Керуючись статтями 12,171,257-260,261,294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В :
Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Закарпатській області в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Призначити судове засідання на 20 лютого 2019 року о 09:00 годині за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Богдана Хмельницького, буд. 21.
Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку ст. 162 КАС України з усіма необхідними доказами для обґрунтування доводів відповідача. Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив в порядку ст. 163 КАС України.
Встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку ст. 164 КАС України.
Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: web: adm.zk.court.gov.ua.
Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи. Відповідачу додатково направити (надати) примірник позовної заяви.
Справу буде розглянуто суддею Дору Ю.Ю. одноособово.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
СуддяЮ.Ю. Дору