Ухвала суду № 79524096, 28.01.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2019
Номер справи
320/395/19
Номер документу
79524096
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

28 січня 2019 року м. Київ № 320/395/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1

до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної

адміністрації,

Київської обласної державної адміністрації

про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 григорович з позовом до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у видачі посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи , категорії 1;

- зобов’язати Київську обласну державну адміністрацію повторно розглянути подання Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської радим Київської області про встановлення ОСОБА_1 статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та видати ОСОБА_1 відповідне посвідчення.

Приписами пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Пунктом 5 частини першої цієї ж статті закріплено обов’язок суду з’ясувати чи подано позовну заяву у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

У частині другій цієї статті зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено іншого, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з позовної заяви, спір виник у зв’язку з відмовою Департаментом соціального захисту населення КОДА видати позивачу посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1.

При цьому, обґрунтовуючи неправомірність дій щодо відмови у видачі йому відповідного посвідчення, позивач посилається на лист (рішення) Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації від 01.09.2017 № 05-59-2160.

Наведені обставини дають підстави стверджувати, що про порушення своїх прав внаслідок відмови у видачі посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катстрофи категорії 1 позивачу стало відомо 01.09.2017 року.

Таким чином, строк звернення з цим позовом сплинув у квітні 2018 року.

У той же час, з відбитку штемпелю відділення поштового зв’язку на конверті у якому надійшла позовна заява до суду, вбачається, що позивач звернувся до суду 22.01.2019, тобто за межами процесуальних строків, встановлених статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому позивачем не заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та не наведено за яких поважних причин позивач звернувся до суду із пропуском строку на звернення до адміністративного суду.

Згідно із положеннями частини 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов’язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до вимог частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Крім того, відповідно до пункту другого частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається: повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Як вбачається з позовної заяви відповідачем 1 у справі вказано Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03193459; місцезнаходження: 03065, м. Київ, пр.-т. Космонавта Комарова, 7), однак із витягу ЄДРПОУ та детальної інформації про юридичну особу вбачається, що повне місцезнаходження юридичної адреси вказаного відповідача : 01196, пл.. ОСОБА_2, 1, м. Київ.

Враховуючи викладене, суд вбачає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу десять днів для підготовки заяви про поновлення строку звернення до суду та подачі до суду позовної заяви, яка відповідає вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (в частині уточнення місцезнаходження відповідача – Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації) .

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо до суду:

1) позовної заяви, що відповідає вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства із уточненням місцезнаходження відповідача – Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації ;

2) заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів на підтвердження обставин, що об’єктивно перешкоджали позивачеві своєчасно реалізувати право на звернення до суду;

Керуючись статтями 123, 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації , Київської обласної державної адміністрації про ивизнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Панова Г. В.