
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ОСОБА_1 ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
28 січня 2019 рокуСправа № 808/1070/15 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.
за участю секретаря судового засідання Лялько Ю.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву Запорізького міського центру зайнятості про заміну сторони виконавчого провадження у справі
за позовом Правобережного районного центру зайнятості м. Запоріжжя (69114, м. Запоріжжя, пр. Радянський, буд. 33, код ЄДРПОУ 35628345)
до ОСОБА_2 (69000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1)
про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю
ВСТАНОВИВ:
18.01.2019 на адресу суду надійшла заява Запорізького міського центру зайнятості про заміну сторони виконавчого провадження при примусовому виконані виконавчого листа Запорізького окружного адміністративного суду у справі №808/1070/15 про стягнення з ОСОБА_2 на користь Правобережного районного центру зайнятості м. Запоріжжя незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 3 040,62 грн., а саме замінити сторону позивача (стягувача) на його правонаступника Запорізький міський центр зайнятості.
В обґрунтування заяви посилається на те, що на виконанні в Хортицькому відділі державної виконавчої служби м. Запоріжжя Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області перебуває виконавче провадження щодо стягнення з ОСОБА_2 на користь Правобережного районного центру зайнятості м. Запоріжжя незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 3 040,62 грн. Вказує, що відповідно до наказу Державної служби зайнятості (Центрального апарату) від 18.10.2016 №184 «Про реорганізацію базових центрів зайнятості Запорізької області» Правобережний районний центр зайнятості м. Запоріжжя з 03.09.2018 було реорганізовано шляхом приєднання до Запорізького міського центру зайнятості та затверджено Передавальний акт. Враховуючи той факт, що правонаступником Правобережного районного центру зайнятості м. Запоріжжя є Запорізький міський центр зайнятості, рахунки Правобережного районного центру зайнятості м. Запоріжжя закриті, зауважує, що виникла необхідність заміни сторони у виконавчому листі по справі. Ураховуючи викладене, посилається на приписи ст. 379 КАС України, ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» та просить суд замінити сторону відповідного виконавчого провадження.
Для розгляду питання щодо заміни сторони виконавчого провадження, судом було призначене судове засідання на 28.01.2019 о 12 год. 15 хв., про що повідомлено учасників справи, заінтересовану особу, що звернулась із заявою та орган державної виконавчої служби.
В судове засідання представник заінтересованої особи, що звернулась із заявою, учасники справи та державний виконавець у судове засідання не з’явились, суд вживав заходів щодо повідомлення останніх про дату, час та місце судового розгляду справи.
Відповідно до частини другої статті 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
За таких обставин, суд вважає за можливе провести судове засідання без участі учасників справи, за наявними у справі матеріалами.
У зв’язку із неявкою у судове засідання всіх учасників справи, на підставі приписів частини четвертої статті 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши наявні матеріали справи судом встановлено наступне.
У лютому 2015 року Правобережний районний центр зайнятості м. Запоріжжя (далі – Правобережний РЦЗ м. Запоріжжя, позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду (далі – суд) із позовом до ОСОБА_2 (далі – ОСОБА_2, відповідач), в якому просив стягнути з відповідача суму незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 3 040,62 грн.
07 квітня 2015 року судом розглянуто справу № 808/1070/15 та винесено постанову про задоволення адміністративного позову. Указане рішення суду оскаржене не було та набрало законної сили 06 травня 2015 року.
03 червня 2015 року судом, за заявою стягувача, було видано виконавчий лист по даній справі.
Постановою від 14.01.2019 ВП№58066641 державним виконавцем Хортицького відділу державної виконавчої служби м. Запоріжжя Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа №808/1070/15, виданого 03.06.2015 Запорізьким окружним адміністративним судом про стягнення з ОСОБА_2 на користь Правобережного РЦЗ м. Запоріжжя суми боргу в розмірі 3 040,62 грн.
Посилаючись на проведену відповідно до наказу Державної служби зайнятості (Центральний апарат) від 18.10.2018 №184 реорганізацією стягувача шляхом приєднання до Запорізького міського центру зайнятості, даний центр зайнятості звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява про заміну сторони виконавчого провадження, суд вважає її такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Стаття 129-1 Конституції України та стаття 14 КАС України встановлюють, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
За приписами статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII від 02.06.2016 виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною п’ятою статті 15 Закону № 1404-VIII передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов’язків від право попередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження – з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення.
З наведеного вбачається, що замінити сторону у виконавчому провадженні можливо лише у разі вибуття стягувача з одночасною заміною вибувшої сторони на її правонаступника.
На підставі Наказу від 18.10.2016 №184 Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) прийнято рішення про реорганізацію шляхом приєднання до Запорізького міського центру зайнятості наступних базових центрів зайнятості, зокрема, Правобережний РЦЗ м. Запоріжжя. У абзаці 2 пункту 1 зазначеного наказу установлено, що Запорізький міський центр зайнятості є правонаступником майна, прав та обов'язків Правобережного РЦЗ м. Запоріжжя.
Здійснення заходів, пов’язаних з утворенням та реорганізацією центральних органів виконавчої влади, регулюється Порядком здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074. Відповідно до пункту 15 Порядку, у разі припинення органу виконавчої влади. Кабінет Міністрів України утворює відповідну комісію, затверджує її голову та визначає строк проведення реорганізації або ліквідації. Головою комісії з припинення органу виконавчої влади затверджується керівник або заступник керівника органу виконавчої влади, що припиняється.
Відповідно до пунктів 7, 23 постанови № 1074 майнові права та обов'язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта. Передавальний акт чи розподільчий ліквідаційний баланс складається комісією після закінчення строку пред'явлення вимог кредиторами та задоволення або відхилення таких вимог, підписується членом комісії – бухгалтером та затверджується головою комісії. Розподільчий баланс або передавальний акт повинен містити положення про правонаступництво щодо всіх фінансових зобов'язань органу виконавчої влади або територіального органу, що припиняється, всіх його кредиторів та боржників, у тому числі зобов'язання, які оспорюються сторонами.
Передавальний акт головою комісії з припинення діяльності Правобережного РЦЗ м. Запоріжжя та головою комісії з прийому майна та зобов’язання юридичних осіб підписаний та затверджений в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) (копія міститься в матеріалах справи).
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Ураховуючи викладене, суд приходить до висновку, що стягувач по справі Правобережний РЦЗ м. Запоріжжя підлягає заміні на його правонаступника Запорізький міський центр зайнятості.
Керуючись ст.ст. 241, 248, 379 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Запорізького міського центру зайнятості (вх. №2234 від 18.01.2019) про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження ВП№58066641, яке 14.01.2019 відкрито державним виконавцем Хортицького відділу державної виконавчої служби м. Запоріжжя Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, з примусового виконання виконавчого листа №808/1070/15, виданого 03.06.2015 Запорізьким окружним адміністративним судом про стягнення з ОСОБА_2 на користь Правобережного районного центру зайнятості м. Запоріжжя суми боргу в розмірі 3 040,62 грн., а саме замінити вибулу сторону стягувача (позивача) Правобережного районного центру зайнятості м. Запоріжжя (69114, м. Запоріжжя, пр. Радянський, буд. 33, код ЄДРПОУ 35628345) на його правонаступника Запорізький міський центр зайнятості (69001, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, буд. 16-б, код ЄДРПОУ 20482573).
Ухвала, постановлена судом в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, у відповідності до ч. 2 ст. 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.В.Батрак