Ухвала суду № 79520633, 29.01.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2019
Номер справи
219/15106/18
Номер документу
79520633
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

29 січня 2019 р. Справа №219/15106/18

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (Донецька область, м. Сніжне, вул.. Театральна, 11/9, РНОКПП НОМЕР_1) до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (84500, Донецька область, м. Бахмут, вул. Артема, 35, ЄДРПОУ 23120787) про визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернулась до Артемівського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, відповідно до тексту позовної заяви позивач просить суд: зоюов’язати ОСОБА_3 об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області відновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2017 року та виплатити суму заборгованості у повному обсязі.

Ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 29 грудня 2018 року адміністративна справа № 219/15106/18 була передана на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22 січня 2019 року, адміністративна справа була передана на розгляд судді Буряк І.В.

Відповідно до положень статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), відповідає позовна заява вимогам, встановленим статями 160, 161, 172цього Кодексу, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності, позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про те, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статей 160, 161 КАС України з огляду на наступне.

Відповідно до частини 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Суд зазначає, що датою порушеного права на отримання пенсії пенсії, позивачем зазначено з 01 лютого 2017 року, з позовною заявою позивач звернулась до суду у грудні 2018 року, тобто з порушенням шестимісячного строку. Водночас клопотання про поновлення строків із зазначенням обґрунтувань щодо поважності пропуску строку звернення до суду матеріали справи не містять.

Згідно вимог пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Позивач вказує у якості відповідача ОСОБА_3 об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області.

Проте, як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, під найменуванням «ОСОБА_3 об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області» юридичної особи взагалі не існує.

Крім того, як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, під кодом 37868797, зареєстрована юридична під назвою «Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області», 01 червня 2018 року, яке було реорганізоване в Бахмутсько - Лиманьске об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734).

Отже, позивачу потрібно вірно зазначити відповідача у справі із його вірним кодом ЄДРПОУ, місцем знаходженням та іншими відомостями, відповідно до ч. 5 ст. 160 КАС України.

Відповідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з частинами 1, 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Позивачем до позову в якості доказу сплати судового збору додано квитанцію датовану 27.12.2018 року № 0.0.1224611532.1 про сплату коштів у сумі 704,80 грн.

ОСОБА_2 міськрайонного суду від 22.01.2019 року за вих. №01-20/733/19 повідомлено що інформація про підтвердження сплати судового від Казначейства не надходила.

Крім цього, станом на 29.01.2019 року КП "Діловодство спеціалізованого суду" Донецького окружного адміністративного суду не містить інформації щодо зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України за квитанцією від 27.12.2018 року № 0.0.1224611532.1.

Отже, додана до позовної заяви квитанція про сплату судового збору не приймається судом як належний доказ сплати судового збору у зв'язку з відсутністю інформації про зарахування зазначеного в ній судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до частини першої статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Позивачем в порушення припису частини 1 ст. 161 КАС України, надано суду два примірника позовної заяви, при цьому один примірник складено українською мовою та датовано 20 грудня 2018 року, інший складено російською мовою та датовано 06 грудня 2018 року, отже суд розцінює зазначене, як не надання копії позовної заяви відповідно до кількості учасників справи. Разом із тим, до позовної заяви не надано копій документів, долучених до позову, для відповідача.

Відповідно до частини 1статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями160,161цьогоКодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви и постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2статті 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.

Керуючись, статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Прийняти до провадження адміністративну справу № 219/15106/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії.

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу строк 10 днів з дня отримання ухвали на усунення недоліків шляхом подання документа про сплату судового збору або вмотивованого клопотання із доказами, щодо неможливості сплати судового збору; належним чином оформленої позовної заяви з зазначенням вірного відповідача, завірених додатків до позовної заяви у кількості до сторін у справі, надання (надіслання) суду клопотання про поновлення строків звернення до суду із зазначенням обґрунтувань поважності їх пропуску.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та відповідно до частини 2 статті 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Буряк І. В.