
Справа № 500/189/19 Провадження № 3/500/191/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2019 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Бурнусус О.О., ознайомившись з адміністративними матеріалами, які надійшли з Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
непрацюючого , мешкає за адресою: Одеська область,
Ізмаїльський район, с. Стара Некрасівка, вул. Вишнева, б. 10
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 1 від 29.12.2018 року, складений відносно ОСОБА_1, який не сплачує аліменти на утримання дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, які зобов’язаний сплачувати відповідно до рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 10.06.2015 року по справі № 500/466/15-ц, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, а саме до заборгованості у 36 місяців, що еквівалентно сумі заборгованості у розмірі 31439 грн. 56 коп., що підтверджується розрахунком заборгованості по аліментам, який складено державним виконавцем 29.12.2018 року. За що передбачено адміністративну відповідальність за ст. 183 – 2 КУпАП.
Постановою державного виконавця Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області від 28.01.2019 року виправлено помилку в протоколі про адміністративне правопорушення № 1 від 29.12.2018 року а саме замінено ст. 183 – 2 на ст. 183 – 1 ч. 3 КУпАП.
Постановою Ізмаїльського міськраонного суду Одеської області від 03.05.2018 року ОСОБА_1 визнано винним у вичинення адмінінстратвиного правопорушення передбаченого ст. 183 – 1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт строком на 150 годин.
За вказаним фактом відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 183-1 КУпАП, повторна протягом року несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що у зв’язку із відсутністю постійного заробітку та роботи не регулярно сплачує аліменти.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 3 ст. 183-1 КУпАП як несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Диспозицією ч. 3 ст. 183-1 КУпАП передбачена відповідальність за повторну протягом року несплату аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання..
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом’якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Положеннями ст. 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративне правопорушення.
Так відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно розрахунку заборгованості по аліментам від 29.12.2018 року наданого державним виконавцем Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_3 розмір заборгованості по аліментам ОСОБА_1 станом на 31.12.2018 року становить 28639 грн. 56 коп.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення враховуються обставини, згідно ст. ст. 33-35 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особа порушника і враховуючи малозначність вчиненого адміністративного правопорушення вважається за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк двісті сорок годин.
Крім того вважається за необхідне в силу ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року (із змінами), а саме в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст. ст. 183-1, 283 КУпАП, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (паспорт серії КЕ № 047000, виданий Ізмаїльським МВ УМВС Українив Одеській області від 24.11.1995 року, РНОКПП – НОМЕР_1) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 183-1 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк двісті сорок годин.
Стягнути з ОСОБА_1 (паспорт серії КЕ № 047000, виданий Ізмаїльським МВ УМВС Українив Одеській області від 24.11.1995 року, РНОКПП – НОМЕР_1) на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп., зарахувавши його до спеціального фонду державного бюджету України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя: ОСОБА_4