Постанова № 79508913, 30.01.2019, Устинівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
30.01.2019
Номер справи
403/518/18
Номер документу
79508913
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 403/518/18

Провадження № 3/403/15/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 січня 2019 р. Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі :

головуючого Годованець І. А.

при секретарі: Остапенко Н. М.

з участю:

прокурора: Павлюченко Л. В.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Устинівка матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від сектору протидії корупції Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1, народилася: 26 травня 1965 року, місце народження: с. Криничуватка Устинівського району Кіровоградської області, українка, громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_1, одруженої, не судимої, депутат Димитровської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області, не працює, зареєстрованої жителем за адресою: с. Новоігорівка вул. Чабанська,18 Устинівського району Кіровоградської області, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, протокол про адміністративне правопорушення: за №174/18 від 15 серпня 2018 р.;

за корупційне діяння, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України,-

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Димитровської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області за №1 від 06 листопада 2015 року, ОСОБА_1 визнано обраною депутатом Димитровської сільської ради.

Частиною 1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Згідно примітки до ст.172-6 КпАП України, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таким чином, ОСОБА_1, депутат Димитровської сільської ради станом на 01 січня 2018 року є суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, в тому числі передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України. З 01 січня 2018 року у ОСОБА_1 виникло зобов'язання подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, так як станом на 00 год. 00 хв. 01 січня 2018 року є суб'єктом декларування відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3, ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", на якого поширюється дія цього Закону про обов'язок подати декларацію за 2017 рік у період з 00 год. 00 хв. 01 січня 2018 року включно до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2018 року. Рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за №124 від 04 квітня 2017 року визначено, що: поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру. Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій за 2017 рік ОСОБА_1, як суб'єктом декларування, декларація опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі Національного агентства 07 червня 2018 року о 10 год. 38 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації. Таким чином, ОСОБА_1, як суб'єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 07 червня 2018 року о 10 год. 38 хв., чим ОСОБА_1 вчинила несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172 - 6 КпАП України. В судовому засіданні прокурор Павлюченко Леся Валеріївна вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України встановлена дослідженими під час судового розгляду справи доказами та матеріалами справи. Під час судового розгляду справи про адміністративне правопорушення встановлено, що відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій за 2017 рік ОСОБА_1, як суб'єктом декларування, декларація опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі Національного агентства 07 червня 2018 року, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації. Таким чином, ОСОБА_1, як суб'єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим ОСОБА_1 вчинила несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вважає, що справа про адміністративне правопорушення за корупційне діяння у відношенні ОСОБА_1 підлягає провадженням закриттю, так як адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України не визнала та відповідно до положень ст.63 Конституції України відмовляється надавати пояснення щодо себе під час судового розгляду справи про адміністративне правопорушення та виступати у судових дебатах.

У письмовому поясненні від 07 червня 2018 року ОСОБА_1 уповноважену особу правоохоронного органу повідомлено про обставини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та зазначену причину не подання декларації.

Частиною 1 ст. 172-6 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

По справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 характеризується посередньо.

Обставинами, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 вважається: до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 - не встановлено. Під час судового розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не подано письмових доказів в обгрунтування поважної причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України підтверджується: електронною декларацією за 2017 рік поданою до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» 07 червня 2018 року, письмовим поясненням ОСОБА_1 від 07 червня 2018 року.

Заслухавши прокурора Павлюченко Лесю Валеріївну, правопорушника ОСОБА_1, ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що під час судового розгляду справи встановлено вчинення ОСОБА_1 несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України. В статті 247 КпАП України зазначено обставини, що виключають провадження в справі про адміністративні правопорушення, зокрема: відсутність події і складу адміністративного правопорушення; недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку; неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони; видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу; наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або не скасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту; смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі. Відповідно до ч.ч.2,3 ст.38 КпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, положеннями ст.247 КпАП України передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу. Зі змісту наведених правових норм вбачається, що закриття провадження на підставі п.7 ст. 247 КпАП України можливе за одночасної наявності певних умов, а саме вчинення адміністративного правопорушення та сплив строку, встановленого статтею 38 цього Кодексу, перебіг якого розпочинається з дня вчинення адміністративного правопорушення (при триваючому правопорушенні - з дня його виявлення). Таким чином, перебіг строку можливого притягнення до адміністративної відповідальності правопорушника ОСОБА_1 за корупційне діяння, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, наступає з 07 червня 2018 року, тобто з дати письмового пояснення ОСОБА_1, в якому уповноважену особу правоохоронного органу нею повідомлено про обставини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та зазначену причину не подання декларації. Пунктом 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення пов’язані з корупцією» за №13 від 25 травня 1998 року передбачено, що відповідно до ст.38 КпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніш як через два місяці з дня вчинення корупційного правопорушення, при триваючому правопорушенні - через два місяці з дня його виявлення, а також не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи чи про її закриття за наявності в діях особи ознак корупційного правопорушення. Будь-яке поновлення, продовження чи зупинення перебігу таких строків КпАП не передбачено. Тому в разі закінчення строків накладення адміністративного стягнення провадження у справі має бути закрито.

ОСОБА_1 визнано винною у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України. Закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення на підставі п.7 ст. 247 КпАП України, можливе лише за умови встановлення судом вчинення особою винної протиправної дії чи допущення винної протиправної бездіяльності, що підпадає під ознаки адміністративного правопорушення. Відповідно до положень ч.ч.2,3 ст.38 КпАП України, строки накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення закінчилися 07 вересня 2018 року. А отже, після 07 вересня 2018 року, в розумінні п.7 ч.1 ст.247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення у відношенні правопорушника ОСОБА_1 підлягає закриттю, так як адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Cтаттею 40-1 КпАП України встановлено, що судовий збір упровадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Керуючись ст.ст.172-6, 221, 276, 38, 247, 284 КпАП України, суд,-

П О С Т А Н О В И В : ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України провадженням закрити, так як адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до Кропивницького апеляційного суду через Устинівський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Устинівського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_2