
Справа №522/21122/18
Провадження №3/522//19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2019 року суддя Приморського районного суду м.Одеси Домусчі Л.В. розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, директор ТОВ «Слід Одеса», проживає за адресою: м.Одеса, пров.Поперечний, 17а, кв.7
- за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до адміністративних матеріалів, наданих суду 30.11.2018 року, суддя отримала 03.12.2018 року, вбачається, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, а саме, несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування належного до сплати акцизного податку, п.57.1 ст.57 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ зі змінами та доповненнями.
За вказаним фактом старшим державним ревізором-інспектором відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 був складений протокол №49 про адміністративне правопорушення від 22.11.2018 року за ч.1 ст.163-2 КпАП України, який підписав правопорушник.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася,про час та місце проведення судового засідання повідомлялася належним чином, про причини неявки суду не повідомила. Судом вживалися заходи щодо повідомлення правопорушника про дату, час та місце розгляду справи належним чином. В протоколі про адміністративне правопорушення від 22.11.2018 року ОСОБА_1 зазначила, що кошти сплачені несвоєчасно у зв’язку віз відсутністю коштів на рахунку, сплату було здійснено наступного дня. Також, до матеріалів справи долучена заява ОСОБА_1 від 22.11.2018 року щодо розгляду справи за її відсутністю.
Відповідно до санкції ч.1 ст.163-2 КпАП України, неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення.
Обставини правопорушення та вина правопорушника ОСОБА_1 підтверджуються наступними доказами, а саме: протоколом №49 про адміністративне правопорушення від 22.11.2018 року та ОСОБА_2 від 14.11.2018 року №523/15-32-40-05/41167262, які підписав правопорушник.
Згідно ст.252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, вважаю за необхідне застосувати по відношенню до ОСОБА_1 міру адміністративного стягнення у вигляді штрафу в дохід держави.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 06.10.2011 року №3828-VI у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає також стягнення судового збору у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка станом на 01.01.2019 року становить 1 921,00 грн., тобто 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Керуючись ст.ст.9, 24, 27, 33, 38, 163-2, 221, 251, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: м.Одеса, пров.Поперечний, 17а, кв.7, визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, та призначити адміністративне покарання у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят п’ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: м.Одеса, пров.Поперечний, 17а, кв.7, судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м.Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Домусчі Л.В.