Постанова № 79486094, 17.01.2019, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.01.2019
Номер справи
761/1882/19
Номер документу
79486094
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 761/1882/19

Провадження № 3/761/1113/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2019 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Антонюк Марина Станіславівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного Управління ДФС у м. Києві Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, який займає посаду керівника ТОВ «Оріон Систем»,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

До Шевченківського районного суду м. Києва з Головного Управління ДФС у м. Києві Державної фіскальної служби України надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП.

При підготовці до розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП, суддя встановила наступне.

Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

У відповідності до п.2 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу порушникові роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст.268 цього Кодексу, про що робиться відмітка в протоколі.

Так, адміністративний протокол №1967/26-15-12-06-22/08 від 21 грудня 2018 року, який надійшов в провадження Шевченківського районного суду м. Києва 16 січня 2019 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП, складений головним державним ревізором- інспектором відділу камеральних перевірок податкової звітності з ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у м.Києві ОСОБА_2, не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки в ньому не зазначені повні дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме дата та місце народження, громадянство, сімейний стан, не коректно зазначену адресу проживання, а саме не зазначено населеного пункту в якому проживає ОСОБА_1, а також відсутня інформація про документ, який посвідчує особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Крім того, такий протокол не містить суті правопорушення, вчинення якого інкримінується ОСОБА_1, а саме відсутні дані про зміст дій (бездіяльності) допущеної ОСОБА_1, які б виразилися у порушенні ведення податкового обліку.

При цьому, посилання у протоколі про адміністративне правопорушення №1967/26-15-12-06-22/08 від 21 грудня 2018 року відносно ОСОБА_1 на Акт перевірки від 30.11.2018 року за №20054/26-15-12-06-16/40095014, не є викладенням суті адміністративного правопорушення за ч.1 ст.1631 КУпАП в розумінні вимог ст.256 КУпАП.

Крім того, матеріали справи не містять документу на підтвердження статусу ОСОБА_1 як посадової особи ТОВ «Оріон Систем» на момент вчинення адміністративного правопорушення.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи вбачається, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення було грубо порушено права ОСОБА_1, оскільки в матеріалах справи відсутні дані про те, що особі, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, було відомо про його складання, вказана особа не ознайомлена зі змістом даного протоколу та матеріалами справи в цілому, їй не були роз'яснені її процесуальні права, а також вона була позбавлена можливості дати пояснення по суті правопорушення. Крім того, ОСОБА_1 не ознайомлений також і зі змістом акту камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість від 30.11.2018 року за №20054/26-15-12-06-16/40095014.

Водночас, копії запрошень, адресовані ТОВ «Оріон Систем» та списки рекомендованої кореспонденції, відправленої з Головного Управління ДФС у м. Києві, про відправлення таких запрошень, не є беззаперечним підтвердженням того, що ОСОБА_1 був належним чином повідомленим про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП, оскільки жодних підтверджуючих даних про те, що такі запрошення були отримані ним, до матеріалів справи не долучено, як і не долучено підтверджуючих документів про отримання ОСОБА_1 або ж ТОВ «Оріон Систем» протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 21 грудня 2018 року. Такі копії документів, а також копії актів про неявку на складання протоколу про адміністративне правопорушення а також неможливість вручення примірника протоколу містять в собі ознаки формальності.

Враховуючи вказані вище обставини, суд позбавлений можливості розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по суті, а тому суд приходить до висновку про необхідність направлення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП разом з матеріалами справи для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути зазначені недоліки.

При поверненні справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, суд керується постановою Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 в якому зазначено, що визнається правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Також, постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» відповідно до якої звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст.256 цього Кодексу вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.163-1, 245, 256, 278 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А:

матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення повернути до Головного Управління ДФС у м. Києві Державної фіскальної служби України для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Шевченківського

районного суду міста Києва М.С. Антонюк