
Справа № 676/512/19
Провадження № 3/676/201/19
ПОСТАНОВА
23 січня 2019 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Драч І.В. вивчивши протокол та матеріали адміністративної справи про притягнення до відповідальності за ч. 2 ст. 172-11 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_3, військовослужбовця, водія в/ч А 2300, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, -
ВСТАНОВИВ:
У вину ОСОБА_1 ставиться, що 16 січня 2019 року не з'явився на службу без поважної причини до військової частини А 2300 м. Кам'янець-Подільський, по вул. Суворова,15, тривалістю одна доба, вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст.172-11 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він є військовослужбовцем за контрактом. Так, 16 січня 2019 року без поважних на те причин, не з'явився на військову службу.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, вивчивши протокол та матеріали справи, вважає, протокол підлягає поверненню на доопрацювання з наступних правових підстав.
Згідно ст.278 КУпАП, суд перевіряє чи правильно складено протокол, а тому вправі з стадії підготовки справи до розгляду повернути його на доопрацювання.
Відповідно до положень виписаних у ст.ст. 251, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення – це документ, встановленої форми і з чітко визначеним змістом оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення, складається в двох екземплярах і вручається під розписку особі, яку притягують до відповідальності. У межах зазначених у протоколі обставин інкримінованого особі правопорушення суд проводить судовий розгляд, перевіряє обставини визначені ст.280 КУпАП. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й документом у якому викладено формулювання обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення. В силу припису, викладеного у п.«а» ч.2 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має право бути негайно і детально поінформованим про характер і причини обвинувачення, висунутого проти нього.
Ініціатор протоколу не звернув увагу, що згідно ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення окрім іншого, зазначаються: суть адміністративного правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Зазначених вище вимог командир військової частини не врахував. Суть правопорушення, це описане у протоколі твердження про вчинення особою адміністративного правопорушення. ОСОБА_1 є солдатом за контрактом і не є суб'єктом діяння передбаченого ч. 2 ст. 172-11, в той же час він є суб'єктом передбаченим ч. 3 ст. 172-11 КУпАП.
Оскільки протокол щодо ОСОБА_1 складено неправильно, тому суд вправі зі стадії підготовки справи до розгляду повернути його на доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 256, 268, 278-280, 283-285 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 2 ст. 172-11 КУпАП, повернути до військової частини А 2300 для доопрацювання.
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду ОСОБА_2