
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2019 р. Справа № 520/8547/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шевченко О.В.,
при секретарі - Остропілець Є.Є.,
за участі представника відповідача - Борової О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_2, з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просить суд:
- визнати неправомірними дії ГУ ДФС у Харківській області щодо не здійснення перерахунку транспортного податку;
- зобов'язати ГУ ДФС у Харківській області здійснити перерахунок транспортного податку за 2018 рік стосовно належного позивачу автомобілю AUDI-Q7 з об'ємом двигуна 2995 куб. см реєстраційний номер НОМЕР_1.
Ухвалою суду від 09 жовтня 2018 року відкрито провадження в даній адміністративній справі. Призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 19.12.2018 року, занесеною до протоколу судового засідання від 19.12.2018 року, було закрито підготовче провадження по адміністративній справі та вирішено перейти до розгляду справи по суті.
Обґрунтовуючи вимоги адміністративного позову зазначено, що відповідно до ВМД UA500650|2017|008214 від 27.10.2017 року позивачем було задекларовано (електронне декларування) та ввезено на територію України автомобіль марки AUDI модель Q7 ідентифікаційний № НОМЕР_4 вартістю 26 200,00 USD (за офіційним курсом на день митного оформлення 702 857,42 грн.), вартість якого обумовлена наявністю на день придбання певних пошкоджень. 13.08.2018 року позивачем було отримано податкове повідомлення - рішення від 07.06.2018 року № 3124/31/тр, яким визначено суму податкового зобов'язання зі сплати транспортного податку з фізичних осіб за податковий період 2018 рік у розмірі 18 750,00 грн. Позивач вважає такий розрахунок транспортного податку за 2018 рік таким, що не відповідає положенням чинного законодавства, оскільки автомобіль на момент його придбання не був у належному технічному стані, про що зазначено у ВМД UA500650|2017|008214 від 27.10.2017 року, а отже він не може бути визнаний як ідентичний легковому автомобілю марки AUDI модель Q7, дані про який розміщені на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України. Окрім того, у такому у переліку автомобілей відсутні відомості щодо ідентичних пошкоджених автомобілей зазначеної марки.
На думку позивача, оскільки вартість його автомобіля на момент придбання становила 702 857,42 грн., що є менше за 375 розмірів мінімальної заробітної плати та враховуючи відсутність на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України даних щодо ідентичного автомобілю (за технічним станом) належний йому автомобіль марки AUDI модель Q7 ідентифікаційний № НОМЕР_4 не є об'єктом оподаткування згідно положень ст. 267 ПК України та за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів. Позивач оскаржував прийняте ГУ ДФС у Харківській області податкове повідомлення - рішення від 07.06.2018 року № 3124/31/тр, проте рішення не скасовано, перерахунок визначеної суми транспортного податку з фізичних осіб за 2018 рік у розмірі 18 750,00 грн. податковим органом не проведено. Вважаючи, що податковим органом протиправно розраховано позивачу суму транспортного податку виходячи з розрахунку вартості нового автомобілю марки AUDI модель Q7 а не з суми, за яку його було придбано у 2018 році, позивач за захистом своїх прав звернувся до суду з даним позовом.
12.11.2018 року (Вх. № 01-26/59872/18) представником відповідача було надано до суду відзив на позов (а.с. 37 - 46), в якому він заперечував проти задоволення позовних вимог у повному обсязі, вказав, що викладені в позові доводи не відповідають фактичним обставинам справи та нормам діючого законодавства, також зазначив, що транспортний засіб марки AUDI модель Q7, 2017 року випуску з об'ємом двигуна 2995 куб. см., тип пального - бензин, номерний знак НОМЕР_2 перебуває у власності ОСОБА_2 з 04.04.2018 року, середньо ринкова вартість вказаної моделі становить 2 434 970,64 грн., тобто понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (1 розмір мін. з/п станом на 01.01.2018 р. - 3 723,00 грн.) а тому є об'єктом оподаткування у 2018 році згідно ст. 267 ПК України. Таким чином, винесене ГУ ДФС у Харківській області повідомлення-рішення від 07.06.2018 року № 3124/31/тр на суму 18 750,00 грн. про сплату позивачем транспортного податку за 9 місяців 2018 року, є правомірним та відповідає вимогам ПК України. Також зауважив, що належним доказом на підтвердження реальної вартості імпортованого із США автомобіля є договір купівлі - продажу, а не митна декларація.
У наданій до суду відповіді на відзив від 14.11.2018 року (Вх. №01-26/60437/18) (а.с. 47 - 48) позивач підтримав позицію, викладену ним у позовній заяві, зазначив, що під час митного оформлення автомобілю марки AUDI модель Q7 у органу доходів і зборів не виникло сумнівів стосовно його вартості, наданих для митного оформлення документів було достатньо. Просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
В судове засідання представник позивача не прибув, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином у відповідності до вимог ст. 126 КАС України.
Представник відповідача в судовому засіданні проти вимог адміністративного позову заперечував та просив відмовити в його задоволенні.
Суд, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника відповідача, з'ясувавши фактичні обставини, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач, ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3, адреса: АДРЕСА_1) , є власником автомобіля засіб марки AUDI модель Q7, 2017 року випуску з об'ємом двигуна 2995 куб. см., тип пального - бензин, номерний знак НОМЕР_2, дата реєстрації 04.04.2018 року, що підтверджено копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 (а.с. 9).
Згідно копії вантажно - митної декларації UA500650|2017|008214 від 27.10.2017 року, вказаний автомобіль марки AUDI модель Q7, 2017 року випуску ОСОБА_2 було задекларовано (електронне декларування) та ввезено на митну територію України 27.10.2017 року. Його вартість склала 26 200,00 USD (за офіційним курсом на день митного оформлення 702 857,42 грн.), яка обумовлена наявністю певних пошкоджень, детальний перелік яких міститься у ВМД (а.с. 7 - 8).
Так, контролюючим органом у відношенні ОСОБА_2 винесено податкове повідомлення - рішення від 07.06.2018 року форми «Ф» № 3124/31/тр, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання зі сплати транспортного податку з фізичних осіб за період 2018 рік у розмірі 18 750,00 грн., яке позивачем було отримано 13.08.2018 року (а.с. 16 - 17, 40).
Згідно детального розрахунку, транспортний податок за 2018 рік у розмірі 18 750,00 грн. сформовано за 9 місяців (з квітня (04.04.2018 року дата реєстрації транспортного засобу за позивачем) по грудень 2018 року): 25 000,00 грн. (річна сума транспортного податку):12 місяців = 2 083,33 грн. (сума податку в місяць)*9 = 18 750,00 грн. (а.с. 43).
Відповідно до пп.267.6.10 п.267.6 ст. 267 ПК України, фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо: а) об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку; б) розміру ставки податку; в) нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об'єкт оподаткування, перехід права власності на об'єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення - рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
14.08.2018 року позивач звернулася до ГУ ДФС у Харківській області з листом, в якому просив здійснити перерахунок визначеної податковим повідомленням - рішенням від 07.06.2018 року № 3124/31/тр суми транспортного податку за 2018 рік у розмірі 18 750,00 грн. згідно ст. 267 ПК України та скасувати вказане рішення, оскільки автомобіль вона придбавала не новий, його вартість на момент придбання становила 702 857,42 грн., тому він не є об'єктом оподаткування, тоді як податковим органом розраховано транспортний податок за 2018 рік із розрахунку вартості нового автомобілю марки AUDI модель Q7 (а.с. 11).
Листом ГУ ДФС у Харківській області від 28.08.2018 року № 9220/Б/20-40-13-08-23 повідомлено, що відповідно до даних органів внутрішніх справ за гр. ОСОБА_2 лічиться зареєстрований в Україні легковий автомобіль марки AUDI модель Q7, 2017 року випуску з об'ємом двигуна 2995 куб. см., тип пального - бензин, номерний знак НОМЕР_2, дата реєстрації 04.04.2018 року, який згідно ст. 267 ПК України та переліку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України підлягає оподаткуванню, що слугувало підставою для винесення у відношенні позивача податкового повідомлення - рішення від 07.06.2018 року форми «Ф» № 3124/31/тр про сплату суми транспортного податку за 2018 рік 18 750,00 грн., яке є правомірним та не підлягає скасуванню (а.с. 12 - 13).
Відповідно до п.56.1 та 56.2 ст. 56 ПК України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.
Так, 26.09.2018 року (Вих. № 26/09-2018) позивач з письмовою скаргою звернувся до ДФС України, в якій просив скасувати податкове повідомлення - рішення від 07.06.2018 року № 3124/31/тр на суму 18 750,00 грн., оскільки автомобіль позивача марки AUDI модель Q7, 2017 року випуску на момент придбання був з пошкодженнями та не був в належному технічному стані та не може бути визнаний як ідентичний новому легковому автомобілю марки AUDI модель Q7, дані про який розміщені на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України. Окрім того, його задекларована вартість (702 857,42 грн.) на момент ввезення на територію України ставила менше 375 розмірів мінімальної заробітної плати, тому він не є об'єктом оподаткування транспортним податком згідно ст. 267 ПК України (а.с. 52 - 53).
Рішенням ДФС України від 10.10.2018 року № 15690/5/99-99-11-02-01-14 продовжено розгляд скарги позивача строком до 29.11.2018 року (а.с. 51).
Вважаючи протиправною бездіяльність ГУ ДФС у Харківській області щодо не здійснення перерахунку транспортного податку за 2018 рік, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Позивач стверджує, що його автомобіль марки AUDI модель Q7 не може бути об'єктом оподаткування у 2018 році, оскільки він був придбаний не новий, з певними пошкодженнями, які значаться у ВМД UA500650|2017|008214 від 27.10.2017 року, придбавши його у жовтні 2017 року позивач сплатив за нього 702 857,42 грн., що є значно менше ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Суд не приймає до уваги такі твердження позивача, виходячи з наступного.
Відповідно до пп.267.1.1 п.267.1, пп.267.3.1 п.267.3 та п.267.4 ст. 267 ПК України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до п.п.267.2.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (п.п.267.5.1 п.267.1 ст.267 ПК України).
Підпунктом 267.6.1 пункту 267.6 ст.267 ПК України також передбачено, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Згідно пп.267.6.2 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України, податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року). Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
Відповідно до пп 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПК України, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального. Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Таким чином, власники транспортних засобів, які з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року є платниками транспортного податку.
Постановою Кабінету Міністрів України за № 66 від 18.02.2016 р. затверджено Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, яка встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (далі - автомобілі) для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком (далі - Методика).
Згідно пункту 2 Методики, середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. № 403, де за ціну нового транспортного засобу (Цн) береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач.
Джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) (пункт 3 Методики).
Пунктом 4 Методики передбачено, що інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством "Держзовнішінформ" до Мінекономрозвитку.
Згідно із пунктом 11 Методики коефіцієнт коригування ринкової ціни автомобілів залежно від строку експлуатації визначається як середнє значення співвідношення ціни автомобілів, що були у використанні, до ціни аналогічних нових автомобілів.
Відповідно до пункту 12 Методики коефіцієнт коригування ринкової ціни автомобілів залежно від пробігу визначається з урахуванням фактичного та нормативного середньорічного пробігу автомобілів. У разі, коли фактичний середньорічний пробіг автомобілів є вищим, ніж їх нормативний середньорічний пробіг, середньоринкова вартість зменшується, а у разі, коли фактичний середньорічний пробіг є нижчим, ніж нормативний середньорічний пробіг, середньоринкова вартість збільшується.
Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» визначено, що мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2018 року становить 3 723,00 грн.
Згідно роздруківки з офіційного сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України http://www.me.gov.ua, за якою згідно з Методикою середньоринкова вартість автомобіля марки AUDI модель Q7, 3.0, внутрішнє згорання, тип пального - бензин, 2017 року випуску, складає 2 434 970,64 грн. Крім того, у переліку автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 01.01.2018 року, також значить легковий автомобіль марки AUDI модель Q7, 2017 року випуску (а.с. 42, 44 - 46).
Оскільки фактична вартість зареєстрованого 04.04.2018 року автомобіля позивача, що належить йому на праві власності, понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати та складає 2 434 970,64 грн., рік його випуску - 2017, з якого минуло не більше п'яти років (включно), тому транспортний засіб позивача (AUDI модель Q7, 2017 року випуску), який за ним зареєстрований 04.04.2018 року, є об'єктом оподаткування, що спростовує твердження позивача в цій частині.
Суд зазначає, що автомобіль позивача відповідає всім характеристикам, визначеним ст. 267 ПК України (1. рік випуску 2017, з якого минуло не більше п'яти років (включно) 2. його середньоринкова вартість понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року), наявність, встановлення та підтвердження яких є безумовною законодавчо визначеною підставою для виконання контролюючим органом свого обов'язку щодо обчислення суми транспортного податку за звітний податковий період та винесення відповідного податкового повідомлення - рішення у встановлені строки.
Окрім того, положення ст. 267 ПК України не розмежовують осіб на різні категорії як платників транспортного податку за звітний податковий період в залежності від того, новий чи з певними пошкодженнями автомобіль був ними придбаний та яка сума була ними сплачена при купівлі такого автомобіля. Визначальними є рік випуску автомобіля та його середньоринкова вартість, яка розраховується Мінекономрозвитку, надсилається до органів ДФС та оприлюднюється на своєму офіційному сайті в мережі Інтернет.
Таким чином, контролюючим органом виконано свій обов'язок та винесено у відношенні ОСОБА_2 податкове повідомлення - рішення від 07.06.2018 року форми «Ф» №3124/31/тр про нарахування суми транспортного податку за 2018 рік 18 750,00 грн. на підставі приписів ст. 267 ПК України.
Доказів протилежного представником позивача до суду не надано, судом таких не встановлено.
З приводу тверджень позивача щодо протиправної бездіяльності з боку ГУ ДФС у Харківській області, яка полягає у нездійсненні перерахунку транспортного податку за 2018 рік стосовно належного позивачу автомобілю марки AUDI-Q7, суд зазначає наступне.
Відповідно до пп.267.6.10 п.267.6 ст. 267 ПК України, фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо: а) об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку; б) розміру ставки податку; в) нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об'єкт оподаткування, перехід права власності на об'єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення - рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Як зазначалося судом раніше та підтверджено матеріалами справи, 14.08.2018 року позивач звертався до ГУ ДФС у Харківській області та просив здійснити перерахунок визначеної податковим повідомленням - рішенням від 07.06.2018 року № 3124/31/тр суми транспортного податку за 2018 рік у розмірі 18 750,00 грн. Проте, листом ГУ ДФС у Харківській області від 28.08.2018 року № 9220/Б/20-40-13-08-23 відмовлено в здійсненні такого перерахунку (а.с. 11 - 13).
Зважаючи на те, що автомобіль ОСОБА_2 (модель AUDI модель Q7, 2017 року випуску), який за нею зареєстрований 04.04.2018 року, є об'єктом оподаткування у 2018 році, ГУ ДФС у Харківській області правомірно відмовлено в перерахунку ОСОБА_2 суми транспортного податку згідно пп.267.6.10 п.267.6 ст. 267 ПК України та відкликанні податкового повідомлення - рішення з огляду на відсутність підстав для такого перерахунку.
Крім того, суд зазначає, що в даному випадку належним способом захисту позивача своїх порушених, як він вважає, прав є звернення до суду з приводу оскарження саме податкового повідомлення-рішення, відповідно до якого позивачу нарахований транспортний податок за 2018 рік.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13-14, 77, 139, 242-246, 250, 255, 295, пп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3, адреса: АДРЕСА_1) до Головного управління ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ 39599198, адреса: вул. Пушкінська буд. 46, м. Харків, 61057) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст рішення виготовлено 28 січня 2019 року.
Суддя Шевченко О.В.