Постанова № 79463493, 23.01.2019, Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
23.01.2019
Номер справи
204/26/19
Номер документу
79463493
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №204/26/19

Провадження №3/204/160/19

ПОСТАНОВА

іменем України

23 січня 2019 року суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська Книш А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого заступником директора Комунального підприємства «Еко Дніпро», який мешкає за адресою: м.Дніпро, вул. Робоча, буд.4/6, кв.5, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з наказом №02-к від 09 серпня 2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду заступника директора Комунального підприємства «Еко Дніпро». Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Статтею 12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 2 така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище;

- другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 16 березня 2018 року встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2017 рік лише 21 червня 2018 року, а за 2016 рік подав успішно 30 березня 2017 року, тобто у строк, визначений законом.

Так, відповідно посиленому сертифікату відкритого ключа, видавець: «ОСОБА_2 ДЕПАРТАМЕНТ ДФС» сертифікат електронного цифрового підпису ОСОБА_1 виготовлено 24 березня 2017 року, втім активні дії, спрямовані на подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік здійснив лише 21 червня 2018 року (за межами встановленого законом терміну для подання декларації).

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02 березня 2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_1, займаючи посаду заступника директора КП «Еко Дніпро», Дніпропетровської міської ради згідно з п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції станом на 16 вересня 2016 року) будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18 серпня 2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 серпня 2016 року №1153/29283 перебуваючи за місцем своєї роботи за адресою: вул. Будівельників, будинок 23а, м. Дніпро, без поважних причин, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, а саме 21 червня 2018 року подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судове засідання ОСОБА_1з’явився, свою вину визнав, але просив врахувати строки звернення до суду відповідно до ст. 38 КУпАП, оскільки управлінню захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України стало відомо про правопорушення 24 вересня 2018 року, тобто строк звернення до суду на його думку закінчився 24 грудня 2018 року.

Прокурор Мазур К.О. у судовому засіданні просила притягти ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Дослідивши докази та оцінивши їх за внутрішнім переконанням в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, внаслідок винних дій останнього, повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, що узгоджуються між собою та не викликають у суду сумнівів щодо їх достовірності та об’єктивності:

- копією листа Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 24 вересня 2018 року №7640/39/103/02-2018;

- рапортами оперуповноваженого відділу УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України від 23 жовтня 2018 року, від 28 листопада 2018 року;

- копією наказу начальника Комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради №02-к від 09 серпня 2016 року;

- копією посадової інструкції заступника директора Комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпропетровської міської ради;

- копією статуту Комунального підприємства «Еко Дніпро»;

- копією штатного розпису, затвердженого директором Комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради;

- копією табеля обліку робочого часу за грудень 2017 року, листопад 2017 року;

- копією довідки про доходи заступника директора Комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпропетровської міської ради від 05 жовтня 2018 року;

- витягом з АЦСК «ПриватБанк»;

- витягом з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції;

- роздруківкою декларації ОСОБА_1;

- копіями табелів обліку використання робочого часу від 30 січня 2018 року, 15 січня 2018 року, 14 лютого 2018 року, 28 лютого 2018 року, 15 березня 2018 року, 30 березня 2018 року, 13 квітня 2018 року, 27 квітня 2018 року, 15 травня 2018 року, 31 травня 2018 року, 15 червня 2018 року, 27 червня 2018 року, 15 липня 2018 року, 31 липня 2018 року, 15 серпня 2018 року, 31 серпня 2018 року, 14 вересня 2018 року, 28 вересня 2018 року, 31 жовтня 2018 року, ;

- копією листа Державного підприємства «Українські спеціальні системи» від 08 жовтня 2018 року;

- письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, згідно яких він не спростував факти викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він, як особа, уповноважена на виконання функцій держави несвоєчасно подав без поважних причин щорічну (за минулий 2017 рік) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Доводи ОСОБА_1 стосовно необхідності застосування норм ст.38 КУпАП до уваги не приймаються, оскільки Управлінням захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України адміністративне правопорушення було виявлено 23 жовтня 2018 року, що підтверджується відповідним рапортом (а.с.15). Таким чином, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строк, передбачений статтею 38 КУпАП, не закінчився.

Накладаючи на ОСОБА_1адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, істотність наслідків вчиненого правопорушення. За перелічених фактичних обставин, суд дійшов переконання, що необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, є адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 до доходу держави підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст.ст. 33-35, 252, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 до доходу держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Дніпровського апеляційного суду через Красногвардійський районний суд міста Дніпропетровська протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя: