Рішення № 79432436, 28.01.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2019
Номер справи
360/9/19
Номер документу
79432436
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

28 січня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/9/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради про стягнення податкового боргу у сумі 350183,96 грн, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС в Луганській області до Комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради, в якому позивач просив суд стягнути з відповідача податковий борг з рентної плати за спеціальне використання води на загальну суму 350183,96 грн. з яких: 282419,33 грн. - основного платежу та 67764,63 грн. - пені з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих цього платника та за рахунок готівки, яка належить платнику.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що КП «РВУВКГ» до Рубіжанська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області подані наступні податкові розрахунки та відповідно узгоджені податкові зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води самостійно визначені у податкових деклараціях: № 9165747455 від 09.08.2018 на суму 108488,82 грн. (по строку сплати 19.08.2018); № 9231969545 від 23.10.2018 на суму 155890,51 грн. (по строку сплати 19.11.2018). З огляду на вищезазначені норми податкового законодавства України, КП «РВУВКГ» є платником рентної плати за спеціальне використання води та несе обов'язки з самостійної сплати податкового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води згідно самостійно поданих до контролюючого органу податкових декларацій. Контролюючим органом було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих в податкових деклараціях з рентної плати КП «РВУВКГ» з питань своєчасності сплати податкових зобов'язань з рентної плати за I- II квартали 2015 року, в результаті якої складено акт від 15.05.2018 № 1414/12-32-12- 05/32026192. Дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасну сплату самостійно визначених грошових зобов'язань, задекларованих Відповідачем у податкових деклараціях з рентної плати за спеціальне використання води підприємствами ЖКГ за податкові періоди І і II квартали 2015 р. в сумі 128435,10 грн., протягом строків, визначених п.257.5 ст.257 ПКУ. Відповідальність платника передбачена п. 126.1 ст. 126 ПКУ. У зв'язку з цим, згідно вимог ст.126 ПКУ та на підставі акту перевірки від 15.05.2018 №1414/12-32-12-05/32026192 контролюючим органом було винесено податкове повідомлення- рішення форми «Ш» від 04.06.2018 № 0024491205 та№ 0024501205, згідно яких КП «РВУВКГ» притягнуто до відповідальності за порушення термінів сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води шляхом застосування штрафної санкції відповідно до статті 126 ПКУ у розмірі 20% на суму 10392,98 грн. та у розмірі 10% на суму 7647,02 грн. Вищезазначені податкові повідомлення-рішення станом на 20.11.2018 року відкликаними не вважаються, а отже мають юридичні наслідки для відповідача у вигляді обов'язку сплатити визначену в них суму податкового зобов'язання. Податковий борг (недоїмка) відповідача з рентної плати за спеціальне використання води на суму 282419,33 грн. виник за період з 22.06.2018 року по 19.11.2018 року у зв'язку з несплатою узгоджених сум податкового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води, самостійно визначених платником податків у податкових деклараціях з рентної плати за спеціальне використання води та донарахованих штрафних санкцій відповідно до вищезазначених податкових повідомлень-рішень. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового боргу КП «РВУВКГ» контролюючим органом на підставі ст. 129 ПК України, враховуючи відомості з Автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», було нараховано пеню на загальну суму - 67764,63 грн. за період з 19.05.2017 по 24.10.2018 року. Рубіжанською ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області було здійснено всі визначені законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу, а саме у відповідності до вимог п. 59.1 ст. 59 ПКУ відповідачу було особисто вручено: 21.11.2007 року перша податкова вимога форми «Ю1» від 21.11.2007 №283; 24.12.2007 року друга податкова вимога форми «Ю2» від 24.12.2007 №306. Станом на даний час вищезазначені податкові вимоги не погашені, податковий борг КП «РВУВКГ» не сплачений та продовжує збільшуватись. Враховуючи те, що заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені податковими органами Головного управління ДФС у Луганській області не дали позитивного результату, борг добровільно платником податків не сплачено, необхідно стягнути податковий борг з КП «РВУВКГ», за рахунок коштів з розрахункових рахунків у банках за рішенням суду. Згідно Довідки про відкриті розрахунки (дані про банківські рахунки) у КП «РВУВКГ» відкрито банківські рахунки в наступних установах: АТ «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві (МФО банку 380805); АБ «Укргазбанк» (МФО банку 320478); Луганська філія ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Луганськ (МФО банку 304795); Філія Луганське обласне АТОЩАД м. Сєвєродонецьк (МФО банку304665); ПАТ «Промінвестбанк» (МФО 300012); Казначейство України (ел.адм.подат.) (МФО банку 899998); АБ «Кліринговий дім» (МФО 300647); ПАТ «АЛЬФА-БАНК» у м.Києві (МФО банку 300346); ГУ ДКСУ у Луганській області (МФО банку 804013).

На підставі викладеного, позивач просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою суду від 03.01.2019 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін (а.с. 1-2).

У судове засідання представник позивача не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с. 37), надав до суду клопотання про розгляд адміністративної справи за відсутності представника Головного управління ДФС у Луганській області (а.с. 45).

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с. 38).

Разом з тим, від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, в якому також зазначив, що позовні вимоги в частині основного боргу в сумі 282419,33 грн. визнає повністю.

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки сторони про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином і відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому проваджені на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, судом встановлено таке.

Комунальне підприємство «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради (ідентифікаційний код 32026192) зареєстроване юридичною особою, перебуває на обліку в Рубіжанській об'єднаній державній фіскальній служби як платник податків за основним місцем обліку, що підтверджується інформацією, зазначеною у витязі з реєстраційних та облікових даних платника податків (а.с. 26-28).

На виконання вимог пункту 54.1 статті 54 та пункту 257.1 статті 257 Податкового кодексу України відповідачем до Рубіжанської об'єднано державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області подано таку податкову звітність:

- розрахунок № 3 з рентної плати за спеціальне використання води за ІІ квартал 2018 року від 09.08.2018 № 9165747455, яким визначено податкове зобов'язання з рентної плати в сумі 108488,82 грн (а.с. 15);

- розрахунок № 6 з рентної плати за спеціальне використання води за ІІІ квартал 2018 року від 24.10.2018 № 9231969545, яким визначено податкове зобов'язання з рентної плати в сумі 155890,51 грн (а.с. 16).

Станом на 11.01.2019 за відповідачем рахується податковий борг з рентної плати за спеціальне використання води в загальному розмірі 350183,96 грн, з яких основний борг складає - 282419,33 грн, та штрафні санкції у сумі 67764,63 грн, що підтверджується розрахунками суми податкового боргу з екологічного податку, інтегрованою карткою платника відповідача (а. с. 8, 42-43).

04.06.2018 податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0024501205, яким відповідачу за порушення вимог п. 257.5 ст. 257 Податкового кодексу України збільшено суму податкового зобов'язання на загальну суму 76470,20 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення отримано уповноваженою особою відповідача 12.06.2018, що підтверджується підписом останньої на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а. с. 24).

04.06.2018 податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0024491205, яким відповідачу за порушення вимог п. 257.5 ст. 257 Податкового кодексу України збільшено суму грошового зобов'язання на загальну суму 51964,90 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення отримано уповноваженою особою відповідача (а. с. 24).

Рубіжанською об'єднаною ДПІ посадовій особі комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради під підпис вручено першу податкову вимогу від 21 листопада 2007 року № 283 та другу податкову вимогу від 24 грудня 2007 року № 306 (а.с. 25).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:

грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1 пункту 49.18);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2 пункту 49.18);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3, пункту 49.18);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу (підпункт 49.18.4 пункту 49.18);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5, пункту 49.18).

Згідно із пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 251.1.4 пункту 251.1 статті 251 Податкового кодексу України рентна плата складається з рентної плати за спеціальне використання води.

Платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва (пункт 255.1 статті 255 Податкового кодексу України).

Пунктом 257.1 статті 257 Податкового кодексу України передбачено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України, дорівнює календарному місяцю.

Відповідно до абзацу першого пункту 257.5 статті 257 Податкового кодексу України сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.

В порушення зазначених норм Податкового кодексу України відповідачем не сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води за ІІ-ІІІ квартал 2018 року у сумі 282419,33 грн, що підтверджується інтегрованою карткою платника за вказаним видом платежу станом на 30.11.2018 (а.с. 13 зв.).

В порушення вимог пункту 57.1 статті 57, пунктів 257.1, 257.5 статті 257 Податкового кодексу України комунальне підприємство «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради самостійно суму податкового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води у розмірі 282419,33 грн, зазначену у розрахунках, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг.

Наявність у комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради податкового боргу з рентної плати за спеціальне використання води в сумі 282419,33 грн, станом на час розгляду даної справи підтверджена розрахунком податкового боргу (а.с. 8) та інтегрованою карткою платника податків за вказаним видом платежу станом на 11.01.2019 (а.с. 42-43).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення, був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон № 2181).

Відповідно до абзацу першого підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181 (який був чинним до 01 січня 2011 року) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення (абзац другий підпункту 6.2.2 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181.

Згідно з підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення (абзац перший підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181).

На виконання вимог підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181 Рубіжанською об'єднаною ДПІ посадовій особі комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради під підпис вручено першу податкову вимогу від 21 листопада 2007 року № 283 та другу податкову вимогу від 24 грудня 2007 року № 306 (а.с. 25).

Оскільки перша податкова вимога від 21 листопада 2007 року № 283 та друга податкова вимога від 24 грудня 2007 року № 306 є чинними (доказів про скасування або відкликання податкових вимог суду не надано), суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до адміністративного суду з позовом про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Відповідач визнав позовні вимоги в частині основного боргу.

Відповідно до положень статті 189 КАС України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог. Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.

За таких обставин, враховуючи, що відповідачем за час розгляду даної справи податковий борг з рентної плати за спеціальне використання води у розмірі 282419,33 грн не сплачений, суд вважає позовні вимоги в цій частині обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Згідно з підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 ПК України при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Підпунктом 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 ПК України визначено, що нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Відповідно до пункту 129.4 статті 129 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до пункту 131.1 статті 131 ПК України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Відповідач, у порушення пункту 57.1 статті 57, пункту 287.3 статті 287 ПК України, своєчасно не сплатив самостійно задеклароване податкове зобов'язання за спеціальне використання води, що стало підставою для нарахування пені в сумі 67764,63 грн.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючи органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 ПК України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 ПК України).

З вищевикладеного слідує, що у межах спірних правовідносин контролюючим органом, уповноваженим здійснювати стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини є Головне управління ДФС у Луганській області.

Питання по судовому збору не вирішується оскільки, відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДФС в Луганській області (код ЄДРПОУ 39591445, 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд.72) до Комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради (код ЄДРПОУ 32026192, 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Менделєєва, буд.49) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради (код ЄДРПОУ 32026192, 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Менделєєва, буд.49) у банках, обслуговуючих комунальне підприємство «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради, за податковим боргом з рентної плати за спеціальне використання води у сумі 350183 (триста п'ятдесят тисяч сто вісімдесят три) гривні 96 копійок, з яких: 282419 (двісті вісімдесят дві тисячи чотириста дев'ятнадцять) гривень 33 копійки - основного платежу та 67764 (шістдесят сім тисяч сімсот шістдесят чотири) гривні 63 копійки, на користь Державного бюджету України на розрахунковий рахунок 33116359012071, отримувач: УДК у м. Рубіжне/13020401, ОКПО: 37904431, МФО: 899998, банк отримувача: УК у м. Рубіжному/М.РУБІЖНЕ, код платежу: 13020401.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.В. Тихонов