Рішення № 79400597, 22.01.2019, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2019
Номер справи
260/1363/18
Номер документу
79400597
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2019 року м. Ужгород№ 260/1363/18 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судового засідання Павловій О.В.

за участю представників

позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 21.09.2018 року № 06-12/1037), ОСОБА_2 (довіреність від 22.01.2019 року № 06-12-83)

відповідача: ОСОБА_3 (довіреність від 28.02.2018 року № 34/07-16-10-05-04)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області до ОСОБА_4 управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних санкцій та вимоги про сплату боргу, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 22 січня 2019 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 25 січня 2019 року.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (далі – позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_4 управління ДФС у Закарпатській області (далі – відповідач), яким просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 23.11.2018 року за №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2; рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 23.11.2018 року № НОМЕР_3; вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 23.11.2018 року № НОМЕР_4.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що проведеною документальною позаплановою перевіркою Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області встановлено порушення останнім податкового законодавства. Відповідно до п.86.7 ст. 86 ПК України, позивач, не погоджуючись із висновками акту перевірки від 26.10.2018 року, звернувся із запереченнями до ОСОБА_4 управління ДФС у Закарпатській області, оскільки висновки акту перевірки не відповідають нормам діючого законодавства, є необ'єктивними, хибними та упередженими, так як, зміст акту складався з декларування загальних та недіючих норм законодавства України, не містив конкретних фактів порушення податкового законодавства з боку Управління, а також виходив за правові норми визначені ПК України, згідно яких – Управління отримало рекомендованим листом акт перевірки 01.11.2018 року, що позбавило права на надання пояснень та зеперечень під час перевірки. Висновки про порушення пп.168.1.1, пп.168.1.2, пп.168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПК України, в частині неутримання та несплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб за 2018 рік на суму 8494,74 грн., порушення пп.168.1.1, пп.168.1.2, пп.168.1.5 п. 168.1 ст. 168, пп.1.2 п.16-1 підрозділу ХХ ПК України, в частині неутримання та несплати до бюджету військового збору за 2018 рік на суму 707,90 грн., порушення ч.2 ст. 7 та ч.4 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", в частині не нарахування та несплати до бюджету єдиного внеску за 2018 рік на суму 4268,23 грн. зроблені ревізором-інспектором в зв'язку із неповним та не об'єктивним вчиненням наданих для перевірки документів, на підставі яких зроблені необ'єктивні та упереджені твердження. В зв'язку з наведеним, прийняті за результатами перевірки податкові повідомлення-рішення, рішення та вимога – є протиправними та підлягають скасуванню.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Відповідачем надано відзив на позовну заяву, згідно якого не погоджується із вимогами адміністративного позову, так як, перевіркою встановлені порушення позивачем податкового законодавства України в частині не утримання податку з доходів фізичних осіб, військового збору та не нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при виплаті ОСОБА_5 заробітної плати та моральної шкоди згідно рішення Свалявського районного суду Закарпатської області від 14.03.2018 року (справа № 306/143/18). Зважаючи на встановлені порушення, податковим органом винесені податкові повідомлення-рішення про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, Рішення про застосування штрафних санкцій за донарахуванням відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску та податкової вимоги.

В судовому засіданні представник відповідач проти позову заперечив, посилаючись на правомірність оскаржених рішень, просить суд відмовити в його задоволенні з підстав, що викладені у відзиві на позовну заяву.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, зокрема, Актом перевірки від 26.10.2018 року № 1103/07-16-13-12/41320961, ОСОБА_4 управлінням ДФС у Закарпатській області проведено документальну позапланову виїзну перевірку Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області з питань щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 05.05.2017 року по 30.09.2018 року.

Перевіркою встановлено, що наказом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області від 22.12.2017 року № 330-к "Про звільнення ОСОБА_5І." ОСОБА_5 звільнено з посади заступника начальника відділення – начальника відділу матеріального забезпечення, страхових виплат, медико-соціальних послуг та перевірок страхувальників Свалявського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області. Згідно рішення Свалявського районного суду Закарпатської області від 14.03.2018 року (справа № 306/143/18) вищевказаний наказ скасовано та наказом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області від 15.03.2018 року № 60-к/1 поновлено ОСОБА_5 на займаній до звільнення посаді та стягнуто на користь ОСОБА_5 заробітну плату за весь час вимушеного прогулу 46193,00 грн. та 1000,00 грн. моральної шкоди.

Також, перевіркою встановлено, що згідно наказу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області від 24.05.2018 року № 182-к "Про звільнення ОСОБА_5І." ОСОБА_5 звільнено з посади заступника начальника відділення – начальника відділу матеріального забезпечення, страхових виплат, медико-соціальних послуг та перевірок страхувальників Свалявського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області з 29.05.2018 року у зв'язку із скороченням чисельності та штату працівників.

Також, рішенням Свалявського районного суду Закарпатської області від 14.03.2018 року (справа № 306/143/18) вирішено стягнути з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області на користь ОСОБА_5 заробітну плату за весь час вимішеного прогулу 46193,00 грн. та 1000,00 грн. моральної шкоди.

Згідно Повідомлення ОСОБА_4 управління державної казначейської служби України в Закарпатській області від 09.08.2018 року № 07.3-08/40-2481 про виконання безспірного списання коштів з рахунку боржника ОСОБА_4 управлінням державної казначейської служби України в Закарпатській області, згідно меморіального ордеру від 08.08.2018 року № 87859180 на суму 46193,00 грн. та меморіального ордеру від 08.08.2018 року № 87859177 на суму 1000,00 грн., на підставі виконавчого листа від 26.07.2018 року № 306/143/18, виданого Свалявським районним судом Закарпатської області 09.08.2018 року, кошти в сумі 47193,00 грн. перераховано ОСОБА_5 шляхом безспірного списання коштів з рахунку Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області на картковий рахунок ОСОБА_5

Крім того, перевіркою встановлено, що Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області з виплачених ОСОБА_5 коштів в сумі 47193,00 грн. згідно рішення Свалявського районного суду Закарпатської області від 14.03.2018 року (справа № 306/143/18) податок з доходів фізичних осіб в сумі 8494,74 грн. та військовий збір в сумі 707,90 грн. не утримано та до бюджету не сплачено.

За наслідками перевірки та встановлених порушень пп.168.1.1, пп.168.1.2, пп.168.1.5 п.168.1 ст.168, пп.1.2. п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України, ОСОБА_4 управлінням ДФС у Закарпатській області прийнято податкові повідомлення-рішення від 23.11.2018 року № НОМЕР_1 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 10872,57 грн. (за податковими зобов'язаннями – 8494,74 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 2123,69 грн., пеня - 254,14 грн.); № НОМЕР_2 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 906,06 грн. (за податковими зобов'язаннями – 707,90 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 176,98 грн., пеня - 21,18 грн.).

В той же час, за наслідками перевірки встановлено порушення позивачем ч.2 ст. 7 та ч.4 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", в частині не нарахування на суми виплаченого ОСОБА_5 доходу в сумі 46193,00 грн. у вигляді заробітної плати за час вимушеного прогулу з 29.12.2017 року по 14.03.2018 року, на підставі рішення Свалявського районного суду Закарпатської області від 14.03.2018 року (справа № 306/143/18) та не сплати до бюджету єдиного внеску в сумі 4268,23 грн., в зв'язку з чим, 23.11.2018 року винесено Рішення № НОМЕР_3 про застосування штрафних санкцій за донарахуванням відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в сумі 853,65 грн.

07.11.2018 року Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області подано заперечення на акт від 26.10.2018 року № 1103/07-16-13-12/41320961, оскільки висновки Акту перевірки не відповідають нормам діючого законодавства, є необ'єктивними, хибними та упередженими. Щодо викладених в акті перевірки порушень в частині неутримання та несплати до бюджету податку на доходи та військового збору, зазначає, що ОСОБА_4 управлінням державної казначейської служби України в Закарпатській області, згідно меморіальних ордерів, на підставі виконавчого листа, кошти у сумі 47193,00 грн. перераховані ОСОБА_5 шляхом безспірного списання коштів з рахунку Управління. Таким чином, висновки щодо несплати податків не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки Управління не нараховувало та не виплачувало фізичній особі оподатковуваний дохід в розмірі 47193,00 грн. Дана сума, згідно виконавчого листа, безспірно списана з рахунків Управління на користь ОСОБА_5 без врахування необхідності сплатити з цих сум податок на доходи та військовий збір. Всі висновки щодо порушення Управлінням норм податкового законодавства базуються на нормі недіючого закону, згідно якої Управління визначено як податковий агент, а саме на нормі п.8 ст. 65 Закону України "Про виконавче провадження", який втратив чинність 05.01.2017 року на підставі Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року № 1404-VIII. Проігнорувавши той факт, що норми законодавства, на яких базується висновок у акті перевірки, є недіючим, інспектор дійшов хибного висновку, що Управління являється податковим агентом.

За результатами розгляду заперечень до акту перевірки, ОСОБА_4 управління ДФС в Закарпатській області залишено висновок акту без змін, при цьому, до абзацу 7-8 на сторінці 6 акту внести зміни, у зв'язку з тим, що Закон України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 року № 606-XIV втратив чинність 05.01.2017 року посилання на норми даного Закону вважати недійсними.

23.11.2018 року ОСОБА_4 управлінням ДФС в Закарпатській області внесено Вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ю-0195621307 на суму 4268,23 грн.

Вважаючи оскаржені рішення протиправними, Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області звернулось з відповідним позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті суд виходить з наступного.

На час виникнення спірних правовідносин останні були врегульовані нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПК України).

Згідно з п.54.2 ст.54 ПК України, грошове зобов’язання щодо суми податкових зобов’язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов’язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Відповідно до п.п.14.1.180 п.14.1 ст.14 ПК України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Відповідно до п.18.1 ст.18 ПК України податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов’язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

Згідно із п.162.1 ст.162 ПК України платниками податку є: фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Відповідно до п.163.1 ст.163 ПК України об’єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Згідно з п.п.164.1.2 п.164.1 ст.164 ПК України загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.

Пункт 164.2 ст.164 ПК України передбачає перелік доходів, які включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку: доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (п.п.164.2.1); інші доходи, крім зазначених у статті 165 цього Кодексу (п.п.164.2.20).

Пунктом 168.1 ст.168 ПК України передбачено оподаткування доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику податку податковим агентом.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Аналіз наведених норм ПК України дає суду підстави дійти висновку, що податковий агент сплачує суми податкових зобов’язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету, в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи. Податковий агент у розумінні ПК України – особа на яку покладається обов’язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику.

Згідно із 161 Підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень ПК України тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір, платниками якого є особи, визначені п.162.1 ст.162 цього Кодексу.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Частинами 1, 2 ст.20 вказаного Закону визначено, що страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення визначає Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845 (далі – Порядок).

Відповідно до п.2 Порядку безспірне списання - операції з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання Казначейством та його територіальними органами (далі - органи Казначейства) рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів.

Боржники - визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.

Виконавчі документи - оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України "Про виконавче провадження".

Згідно п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року № 1404-VIII (далі - Закон № 1404-VIII) відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч.2 ст.6 Закону № 1404-VIII рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Так, матеріалами справи встановлено, що рішенням Свалявського районного суду Закарпатської області від 14.03.2018 року (справа № 306/143/18) скасовано наказ Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області від 22.12.2017 року № 330-к "Про звільнення ОСОБА_5І." ОСОБА_5 та наказом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області від 15.03.2018 року № 60-к/1 поновлено ОСОБА_5 на займаній до звільнення посаді заступника начальника відділення – начальника відділу матеріального забезпечення, страхових виплат, медико-соціальних послуг та перевірок страхувальників Свалявського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області та стягнуто на користь ОСОБА_5 заробітну плату за весь час вимушеного прогулу 46193,00 грн. та 1000,00 грн. моральної шкоди.

Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_5 на посаді та виплати йому заробітної плати за один місяць допущено до негайного виконання.

В судовому засіданні представник позивача наголосив, що відповідно до вказаного рішення, Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області було нараховано та виплачено ОСОБА_5 заробітну плату за один місяць в розмірі 19000,00 грн., з якої були утримані та перераховані всі податки і збори відповідно до законодавства, що відображено у формі 1-ДФ. Вищевказана обставина жодним чином не була спростована представником ОСОБА_4 управління ДФС в Закарпатській області в ході розгляду справи.

В подальшому, згідно повідомлення ОСОБА_4 управління Держказначейської служби України в Закарпатській області від 09.08.2018 року № 07.3-08/40-2481 про виконання безспірного списання коштів з рахунку боржника ОСОБА_4 управлінням державної казначейської служби України в Закарпатській області, згідно меморіального ордеру від 08.08.2018 року № 87859180 на суму 46193,00 грн. та меморіального ордеру від 08.08.2018 року № 87859177 на суму 1000,00 грн., на підставі виконавчого листа від 26.07.2018 року № 306/143/18, виданого Свалявським районним судом Закарпатської області 09.08.2018 року, кошти в сумі 47193,00 грн. перераховано ОСОБА_5 шляхом безспірного списання коштів з рахунку Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області на картковий рахунок ОСОБА_5

Отже, можна дійти висновку, що Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області в даному випадку не є податковим агентом відносно ОСОБА_5, оскільки не здійснювало обчислення, нарахування чи виплати доходу останньому, а безспірне списання органом Казначейства коштів з рахунку Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області на користь ОСОБА_5, на переконання суду, не може бути віднесене до доходу останнього як доходу у вигляді заробітної плати, нарахованої (виплаченої) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

В даному випадку, відбулося безспірне списання коштів з рахунку позивача на користь ОСОБА_5, на виконання рішення суду про стягнення коштів відповідно до Закону № 1404-VIII.

Тобто, оскільки позивач в даному випадку не є податковим агентом, у розмінні п.п.14.1.180 п.14.1 ст.14 ПК України, та не є страховиком, тому у нього відсутній обов’язок сплачувати податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та страхові внески за ОСОБА_5, що є наслідком для визнання висновків акту перевірки відповідача від 26.10.2018 року № 1103/07-16-13-12/41320961 – неправомірними, а оскаржених рішень такими, що підлягають скасуванню.

Суд наголошує, що доводи відповідача, які лягли в основу відзиву на позовну заяву не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи та були спростовані позицією позивача, яка в даному випадку є обґрунтованою належними, достатніми та допустимими доказами.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами у справі є будь – які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, враховуючи принципи адміністративного судочинства та з огляду на положення ч. 2 ст. 77 КАС України, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача – суб'єкта владних повноважень, якщо він заперечує проти адміністративного позову. За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, які слід задовольнити.

Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ВИРІШИВ:

1. Позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Перемоги, буд. 92Б, код 41320961) до ОСОБА_4 управління ДФС у Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, буд. 52, код ЄДРПОУ 39393632) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних санкцій та вимоги про сплату боргу - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ОСОБА_4 управління ДФС у Закарпатській області від 23 листопада 2018 року № НОМЕР_1 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 10872,57 грн. (за податковими зобов'язаннями – 8494,74 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 2123,69 грн., пеня - 254,14 грн.).

3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ОСОБА_4 управління ДФС у Закарпатській області від 23 листопада 2018 року № НОМЕР_2 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 906,06 грн. (за податковими зобов'язаннями – 707,90 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 176,98 грн., пеня - 21,18 грн.).

4. Визнати протиправним та скасувати Рішення ОСОБА_4 управління ДФС у Закарпатській області від 23 листопада 2018 року № НОМЕР_3 про застосування штрафних санкцій за донарахуванням відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в сумі 853,65 грн.

5. Визнати протиправною та скасувати Вимогу про сплату боргу від 23 листопада 2018 року № Ю-0195621307.

6. Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 255 КАС України, та може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення, а в разі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини рішення - протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя ОСОБА_6