Постанова № 79393496, 16.01.2019, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.01.2019
Номер справи
757/35332/18-п
Номер документу
79393496
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/35332/18-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.01.2019 року cуддя Печерського районного суду Бортницька В.В., за участі секретаря Бондаренко О.В., прокурора Спусканюка Р.Ю, розглянувши матеріали, які повторно надійшли з Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 громадянки України, працюючої заступником начальника управління організаційної діяльності - начальником відділу організаційного забезпечення Департаменту інформатизації МВС України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, будучи заступником начальника управління організаційної діяльності - начальником відділу організаційного забезпечення Департаменту інформатизації МВС України, тобто заступником керівника структурного підрозділу міністерства, що відноситься до посад державної служби категорії «Б» (абз.3 п. 2 ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про державну службу»), не повідомила Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, так 29.09.2016 року їй було виплачений дохід у вигляді заробітної плати за другу половину вересня 2016 року в сумі 72417,36 грн., та вона зобов'язана була подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів, тобто до 08.10.2016 року. Фактично до часу складання протоколу - по 27.06.2018 року ніяких дій щодо повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не вчиняла, чим порушив вимоги, встановлені ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»., сим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КпАП України.

Прокурор Спусканюк Р.Ю. просив повернути протокол про адміністративне правопорушення до Національного агентства з питань запобігання корупції, оскільки вимоги судових рішень, якими справу про адміністративне правопорушення двічі надсилалось на дооформлення не виконано.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає повторному поверненню до Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно зі статтею 251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

У відповідності до статті 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП, у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати, уповноважені на те посадові особи в тому числі і Національного агентства з питань запобігання корупції (ст. 172-4 - 172-9, 188-46, 212-15, 212-21).

У відповідності до статті 13 Закону України від 14.10.2014 р. № 1700-VII "Про запобігання корупції" (далі - Закон), уповноваженими особами Національного агентства є Голова та члени Національного агентства, а також уповноважені Національним агентством посадові особи.

Уповноважені особи Національного агентства мають право, в тому числі, відповідно до розподілу обов'язків складати протоколи про адміністративні правопорушення у справах, що належать до компетенції Національного агентства.

У відповідності до Посадової інструкції головного спеціаліста відділу з питань політики у сфері захисту викривачів Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції апарату Національного агентства з питань запобігання корупції, затвердженої в.о. керівника апарату 09 листопада 2017 року, Головний спеціаліст у разі визначення його рішенням Національного агентства уповноваженою особою, користується правами, передбаченими Законом України «Про запобігання корупції» для уповноважених осіб, зокрема складати в межах повноважень Відділу протоколи про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції Національного агентства.

Судовими рішеннями Печерського районного суду м. Києва від 02.08.2018 та 01.10.2018 справа про адміністративне правопорушення поверталась до НАЗК для належного оформлення, оскільки матеріали справи про адміністративне правопорушення не містили відомостей, що головний спеціаліст відділу з питань політики у сфері захисту викривачів Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 уповноважена на складання протоколу про адміністративне правопорушення.

На виконання вимог судових рішень Національне агентства з запобігання корупції надало Положення про відділ взаємодії з уповноваженими підрозділами (особами) із запобігання та виявлення корупції Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК, Рішення Про затвердження положень про самостійні структурні підрозділи апарату Національного агентства з питань запобігання корупції та Положення про Департамент організації роботи із запобігання та виявлення корупції.

Положенням про відділ взаємодії з уповноваженими підрозділами (особами) із запобігання та виявлення корупції Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК передбачено, що відділ має право складати, в межах своїх повноважень, протоколи про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК.

Положенням про Департамент організації роботи із запобігання та виявлення корупції передбачено, що Департамент має право складати, в межах своїх повноважень, протоколи про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції Національного агентства.

Разом з тим до протоколу не долучено підтвердження того, які саме протоколи про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК та Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції.

За цих підстав слід дійти висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не місить доказів повноважень головного спеціаліста відділу політики у сфері захисту викривачів Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2, на складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Вказані обставин позбавляють суд можливості перевірки повноважень ОСОБА_2 на складання відповідного протоколу.

У відповідності до пункту 4 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 22.05.2017 р. N 223-943/0/4-17 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією», протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, складається уповноваженою на те посадовою особою, зокрема посадовою особою Національного агентства з питань запобігання корупції (п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП), і повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

У разі коли протокол складено не уповноваженою на те особою або без додержання вимог, установлених ст. 256 КУпАП, суддя зобов'язаний своєю постановою повернути протокол відповідному правоохоронному органу (спеціально уповноваженому суб'єкту протидії корупції, який склав протокол) для належного оформлення.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що зазначені недоліки перешкоджають суду належним чином розглянути адміністративну справу, приходжу до висновку про необхідність повторного повернення вказаної справи до Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, для належного оформлення.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 256 КУпАП,-,

П О С Т А Н О В И В:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП повторно повернути до Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В. В. Бортницька