ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" лютого 2010 р. Справа № 2-а-8622/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Кравченко К.В.
при секретарі –Михайленко О.А.
за участю:
прокурора –Палагнюка О.В.
представника ДПІ у м. Херсоні –Князєвої Я.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Херсоні справу за адміністративним позовом Прокурора м. Херсона в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Херсоні до Державного підприємства «Херсонське лісомисливське господарство»про стягнення податкового боргу з податку з доходів найманих працівників,-,
встановив:
Прокурор м. Херсона звернувся до адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Херсоні (далі-позивач) з позовом до Державного підприємства «Херсонське лісомисливське господарство» (далі-відповідач), в якому просить стягнути заборгованість по податку з податку з доходів найманих працівників в сумі 4290,80 грн.
Представники прокуратури та позивача в судовому засіданні позов підтримали, просили задовольнити з підстав викладених в позові.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі, заява про розгляд справи без участі його представника не надходила.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
ДП «Херсонське лісомисливське господарство» відповідно до Закону України №889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» є податковим агентом, який незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу (пп.16.3.4 п.16.3 ст. 16 Закону №889-ІV)
Як вбачається з матеріалів справи, а саме, з Довідки № 357 з ЄДРПОУ ДП «Херсонське лісомисливське господарство» зареєстроване виконавчим комітетом Херсонської міської ради 10.02.2005 р.
Відповідно до п.1, п. 2, ч.1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 509-ХІІ) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства юридичними особами, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків, наявністю торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Як вбачається з матеріалів справи в результаті проведеної виїзної планової документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2005 р. по 31.03.2008 р. був складений акт № 2563/23-8/33390814 від 03.08.2008 р., яким встановлено порушення пп.3.1.1 п. 3.1 ст.3, пп.4.2.1 п.4.2 ст.4, пп.6.3.2 п.6.3 ст.6, пп. 6.5.2 п. 6.5. ст.. 6, пп.8.1.1 п. 8.1 ст. 8, п.п.9.7.3 п.9.7 ст.9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» та п.4 Порядку надання документів та їх склад при застосуванні податкової соціальної пільги, затверджений постановою КМУ від 26.12.03 №2035, в результаті чого встановлено заниження податку з доходів фізичних осіб до бюджету. На підставі вказаного акту винесено податкове повідомлення-рішення №0001371702/0 від 09.09.2008 р. на загальну суму 6050,31 грн., в тому числі 2016,77 грн. основного платежу та 4033,54 грн. штрафних санкцій. Враховуючи наявність переплати в сумі 2000,00 грн., загальна сума боргу відповідача складає 4290,80 грн.
З матеріалів справи вбачається, що лист-застереження щодо погашення податкового боргу був вручений головному бухгалтеру Гришко Л.В. 23.09.2008 р., про що свідчить підпис.
Відповідно до матеріалів справи, відповідачу вручено податкові вимоги від 22.09.2008 р. №1/1748 та від 23.10.2008 р. №2/1946.
Вищезазначені акт перевірки та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не оскаржувались.
Відповідно до п. 8.1.2. Закону №889-ІV вищезазначений податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді і відповідно до ст.3 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є підставою для примусового стягнення активів.
За вказаних обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Херсонське лісомисливське господарство» (м. Херсон, смт. Антонівка, вул.. Некрасова, 1, код за ЄДРПОУ 33390814, р/р 35234005003465 ГУДКУ у Херсонській області МФО 852010) до державного бюджету (код платежу 11010102, р/р 33216800700002, отримувач: УДК код 24104230, банк ГУДК МФО 852010) податкову заборгованість в сумі 4290,80 грн.(чотири тисячі двісті дев’яносто грн. 80 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.