Постанова № 7939269, 08.02.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2010
Номер справи
14334/09/2170
Номер документу
7939269
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" лютого 2010 р.

12 год.15 хв.Справа № 2-а-14334/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кисильової О.Й.,

при секретарі: Мкртчян А.С.,

за участю: представника позивача - Радіонової Н.І.,

представників відповідача - Дидіна В.Є., Дидіна О.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Міраж-Тайфун-Юг" про стягнення штрафних санкцій,

встановив:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області (далі-позивач) звернулося до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Міраж-Тайфун-Юг" (далі-відповідач) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700 грн.

У судовому засіданні представник позивача суду пояснила, що 08.07.2009 року позивачем проведено перевірку стану дотримання вимог законодавства під час проведення діяльності, пов"язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у кафе, що належить відповідачу. Перевіркою встановлено порушення товариством вимог ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, про що складено акт перевірки № 210319-16-92/32-125. На підставі акту прийнято рішення від 16.07.2009 року про застосування до відповідача штрафних санкцій в розмірі 1700 грн. Зазначене рішення відповідачем не оскаржено, суму штрафу добровільно не сплачено.

Позивач зазначив, що після проведення перевірки, відповідачу запропоновано було надати до органу, який проводив перевірку ліцензію та супровідні документи на алкогольні напої, однак товариство цього не виконало.

Представники відповідача, заперечуючи проти позову, суду пояснили, що проведеною позивачем перевіркою встановлено, що в реалізації у кафе знаходились алкогольні напої, які не марковані марками акцизного збору, проте не відмічено, що три пляшки алкогольних напоїв іноземного виробництва були вже відкриті та знаходились на барній стойці, а тому на них вже не могло бути марок акцизного збору. Вимоги позивача є безпідставними, оскільки жодним нормативно-правовим актом не передбачено зберігання марок акцизного збору від алкогольної продукції, яка знаходиться в реалізації та є відкупореною.

Заслухавши пояснення сторін та свідків, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Допитана в судовому засіданні в якості свідка головний державний податковий інспектор відділу ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ОСОБА_1 суду пояснила, що в ході проведення нею перевірки у кафе, що належить відповідачу, встановлено зберігання на барній стойці з метою реалізації вина "Інкерман", лікеру "Малібу" (Канада), "Кампарі" (Італія), джину "Біфітер"(Шотландія) без марок акцизного збору встановленого зразка. Пляшки іноземного виробництва не були відкупорені, тобто розлив алкоголю з них не проводився, слідів клею або надірваних залишків акцизної марки на пляшках не спостерігалось.

Допитана в судовому засіданні в якості свідка бармен ОСОБА_2, суду пояснила, що всі три пляшки алкогольних напоїв вже були відкриті, а тому на них не могло бути марок акцизного збору.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Міраж-Тайфун-Юг" зареєстроване як юридична особа 12.05.2005 року виконавчим комітетом Херсонської міської ради, ІПН 14134075.

Відповідно до ст.16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВP (далі - Закон № 481/95-ВP) контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Пунктами 19, 20 Положення "Про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 року № 567 встановлено, що маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції.

Вважаються немаркованими:

алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробникові (імпортерові) зазначеної продукції;

алкогольні напої з марками акцизного збору попереднього зразка, що не відповідають виду продукції та місткості тари;

алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначення суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.

Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995 року № 329/95-ВР забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до п. 5 та п. 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790 підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:

- акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства.

Порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції.

Згідно зі ст. 17 Закону № 481/95-ВP до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на підставі акту перевірки № 210319-16-92/32-125 від 08.07.2009 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 16.07.2009 року № 210349-2121-32 до відповідача в розмірі 1700 грн. за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, яке вручено відповідачу поштою під розпис. Станом на 23.11.2009 року наведене вище рішення відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржено, заборгованість зі сплати фінансових санкцій не сплачена.

Суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що на пляшках алкогольних напоїв лікеру "Малібу" (Канада), "Кампарі" (Італія), джину "Біфітер"(Шотландія) не повинні зберігатися марки акцизного збору після їх відкупорювання, оскільки у наданих барменом ОСОБА_2 поясненнях до акту перевірки зазначено, що акцизні марки із зазначених напоїв втрачені під час транспортування.

Крім того, суд не приймає в якості доказу надані відповідачем в судовому засіданні видаткову та податкову накладні на алкогольні напої від 26.06.2009 року, оскільки на момент здійснення перевірки заначені накладні були відсутні та не надані товариством контролюючому органу після проведення перевірки. На підставі цих накладних неможливо з"ясувати чи саме алкогольні напої іноземного виробництва, які були предметом перевірки та знаходились в реалізації, відображені в пред"явлених відповідачем накладних.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги регіонального управління Департаменту контролю за виробництвомта обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позов регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Міраж-Тайфун-Юг" про стягнення штрафних санкцій задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Міраж-Тайфун-Юг", ідентифікаційний код 14134075, до державного бюджету штрафні санкції в розмірі 1700 грн.(одна тисяча сімсот гривень) на р/р 31116106700002, код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 12 лютого 2010 р.

Суддя Кисильова О.Й.