Постанова № 7938421, 16.02.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
16.02.2010
Номер справи
2а-145/10/4/0170
Номер документу
7938421
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

16.02.10Справа №2а-145/10/4/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: Головуючого судді Циганової Г.Ю.,при секретарі судового засідання Заєвській Н.В.

За участю представників сторін:

від прокуратури Кулібаба С.Є.

від позивача не зявився,

від відповідача не зявився.

розглянувши адміністративну справу за позовом Заступника прокурора м.Ялта в інтересах держави в особі Управління ПФУ в м. Ялта АРК,

до відповідача субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2,

про стягнення заборгованості в сумі 1512,03 грн.

Суть спору: заступник прокурора м.Ялта в інтересах держави в особі Управління ПФУ в м. Ялта (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 1512,03 гривень.

Прокурор у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.

Представник позивача у судове засідання не зявився, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, рекомендованою кореспонденцією, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідач у судове засідання не зявився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, рекомендованою кореспонденцією, про причини неявки суд не повідомив, заперечень суду не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи є докази повідомлення відповідача про час та місце судового засідання належним чином суд вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ

Відповідач - ОСОБА_2 зареєстрована виконавчим комітетом Ялтинської міської ради 04.04.2005р., як фізична особа підприємець, ЄДРПОУ НОМЕР_1, є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України від 09.07.03 року №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”(далі Закон №1058).

Згідно із статтею 1 Закону №1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.

Стаття 3 Закону №1058 визначає, що Пенсійний фонд України і фізичні особи, що здійснюють перерахування внесків до системи накопичувального пенсійного забезпечення, є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону №1958 виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.

Згідно з пунктом 6 статті 17 Закону страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один календарний місяць.

Відповідно до ч. 3 ст. 20 цього Закону обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно із частинами 2 і 3 ст. 106 Закону №1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідно до п. 6, 7 ст. 64 Закону №1058 територіальні органи Пенсійного фонду мають право застосовувати фінансові санкції, стягувати з платників страхових внесків недоїмку по страхових внесках.

Згідно із п. п. 2, 4, 5 ч. 9 ст. 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

За донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що відповідач не в повному обсязі сплачував страхові внески , у звязку з чим за відповідачем склалася заборгованість зі сплати страхових внесків, що підтверджується розрахунком суми страхових внесків та карткою особового рахунку.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою страхових внесків позивачем прийнято рішення №795 від 10.07.2008р. про застосування фінансових санкцій у розмірі 1453,70 грн. та нарахування пені за несвоєчасне начислення страховиками страхових внесків, у т.ч. донарахованих страховиками чи органом Пенсійного фонду на суму 773,34 грн. Рішення отримано відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, однак сплата по рішенню здійснені частково у сумі 1055,01 грн., залишок заборгованості складає 1172,03 грн.

У зв'язку з ненаданням відповідачем відомостей за 2007, 2008р. позивачем прийняті рішення про застосування фінансових санкцій №888 від 20.06.2009р. на суму 170,00 грн. та рішення №1268 від 17.06.2009р. на суму 170,00 грн. Вказані рішення отримані відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Рішення відповідачем не оскаржені та у судовому порядку не скасовані.

Зазначене є належним доказом наявності заборгованості відповідача у сумі 1512,03 грн., що підтверджується також розрахунком суми позовних вимог, карткою особового рахунку та довідкою про розмір заборгованості на дату судового розгляду.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 94,158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2.Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Ялта АР Крим (р/р 25607010049001 в КРУ ВАТ “Державний Ощадний банк України” м. Сімферополь, МФО 324805, ЗКПО 22300300) заборгованість у сумі 1512,03 грн.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя Циганова Г.Ю.