ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.01.10Справа №2а-12623/09/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі : Головуючого судді Котаревої Г.М., при секретарі судового засідання Тарасовій О.М.,
розглянув адміністративну справу за позовом ДПІ в м. Євпаторії АРК,
до відповідача Громадської організації «Козацька громада «Земляцтво козацьких військ»,
про стягнення заборгованості у сумі 169,40 грн.
За участю представників сторін:
від позивача – Григор’єв І.О., представник за довір. № 5938/10/10-0,
від відповідача – Видашов Ю.В., на підставі статуту.
Суть спору: ДПІ в м. Євпаторії АРК (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до Громадської організації «Козацька громада «Земляцтво козацьких військ» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 169,40 грн.
Позовні вимоги мотивовані нормами Законів України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував з підстав викладених в письмовому запереченні.
Вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Громадська організація «Козацька громада «Земляцтво козацьких військ» зареєстрований Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим 28.09.2001р., як юридична особа (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 26072971), про що видано свідоцтво (а.с. 4).
Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ у Бахчисарайському районі АРК, як платник податків, що підтверджується довідкою позивача від 17.10.05р. № 500/28-1 (а.с. 5).
Згідно з п.2,3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, строки та умови надання декларацій та фінансової звітності встановлені спеціальними законами. Так, відповідно до п. п. а,б,в пп.4.1.4. п.4 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-ІІІ, із змінами і доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю – протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця; календарному кварталу або календарному півріччю – протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» відповідно до якого до функцій податкових органів належить контролювання своєчасності подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Згідно з п.п.17.1.1. п.7.1 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Судом встановлено, що за даними облікової картки, у відповідача є заборгованість з штрафних санкцій з податку на прибуток у сумі 169,40 грн., підставою виникнення якої є податкове повідомлення-рішення №0001441501/0 від 05.03.09р. на суму 170,00 грн., згідно з актом перевірки №539/15-1/26072971 від 05.03.09р., яким виявлено порушення термінів подання податкової звітності за 11 місяців 2008р. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 05.03.09р. під розписку.
Згідно з п.п. 5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Проте відповідачем сума заборгованості не була погашена, у зв’язку з чим позивачем на адресу відповідача була направлена перша податкова вимога від 18.03.09р. № 1/145 на суму 169,40грн., яка повернулася позивачу з відміткою пошти – у зв’язку з закінченням терміну зберігання, про що було складено акт № 913/24-0 від 10.06.09р. і розміщено податкову вимогу на дошці податкових оголошень 10.06.09р.; позивачем на адресу відповідача була направлена друга податкова вимога від 06.07.09р. № 2/279 на суму 169,43грн., яка повернулася позивачу з відміткою пошти – у зв’язку з закінченням терміну зберігання, про що було складено акт № 948/24-0 від 17.08.09р. і розміщено податкову вимогу на дошці податкових оголошень 17.08.09р.
Податкове повідомлення-рішення у судовому порядку не оскаржене та не скасоване.
Відповідач посилався на те, що ані Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» ані Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» не визначений податковий період 11 місяців 2008 року, а отже у позивача відсутні законні підстави для накладення штрафних санкцій за недотримання строків подання декларації про податок на прибуток підприємства, а відповідно і права вимагати сплати зазначеного штрафу.
Суд не бере до уваги твердження відповідача, у зв’язку з наступним.
Згідно з статтею 15 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” ставки податку на прибуток, пільги щодо податку, об’єкт оподаткування, порядок обчислення оподатковуваного прибутку, строки і порядок сплати та зарахування податку до бюджетів можуть встановлюватися та змінюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону.
Відповідно до п.22.13 ст. 22 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» зі змінами та доповненнями внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008 р. N 309-VI, у 2008 році платники податку за результатами одинадцяти місяців 2008 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2008 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, та двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу цього року і сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Отже, строки надання декларацій та фінансової звітності платниками податку у 2008 році визначаються відповідно до п. а пп.4.1.4. п.4 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-ІІІ, із змінами і доповненнями, проте, відповідач у порушення передбаченого Законом строку несвоєчасно подав до податкового органу декларацію з податку на прибуток підприємства, а саме: граничний строк подання 22.12.2008 року, фактично подана 08.01.2009р.
Право позивача як суб’єкта владних повноважень – контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У судовому засіданні 25 січня 2010 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 29 січня 2010р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158– 163 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Громадської організації «Козацька громада «Земляцтво козацьких військ» (м. Євпаторія, проїзд. Радянський, 5, ЄДРПОУ 26072971) у дохід Державного бюджету м. Євпаторії ( р/р 31110009700015 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, код платежу 11021000) заборгованість з податку на прибуток у сумі 169,40 грн.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Котарева Г.М.