
Справа № 229/415/19
Провадження № 2/229/304/2019
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 січня 2019 року м.Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Гонтар А. Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про порушення прав споживачів,
В С Т А Н О В И В:
24 січня 2019 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Дружківського міського суду Донецької області з позовом до управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про порушення прав споживачів.
Згідно ст.19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Розмежування цивільної та адміністративної юрисдикції проводиться на основі суб'єктного складу та характеру правовідносин.
Судом встановлено, що звернення до суду з даною позовною заявою викликане відмовою Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради надати пільги ОСОБА_1 на оплату житлово-комунальних послуг, тобто фактично позивач оскаржує дії Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради щодо відмови в наданні п"ятидесяти відсоткової пільги на оплату житлово-комунальних послуг.
З огляду на положення Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням того, що Управління соціального захисту населення є державним органом суб"єктом владних повноважень, уповноваженим здійснювати реалізацію заходів соціальної підтримки населення, яка має публічно-правову природу, спір щодо відмови Управління соціального захисту населення застосувати пільги на оплату житлово-комунальних послуг, слід кваліфікувати як публічно-правовий спір, що належать до адміністративної юрисдикції.
Предметом спору щодо відмови Управління соціального захисту населення застосувати пільги по оплаті жилово-комунальних послуг є власне рішення, дії чи бездіяльність відповідного органу, а не наявність в особи особистого немайнового права.
Також суд вважає за необхідне зауважити, як зазначено Пленумом Вищого адміністративного суду України в Розділі 2 Постанови № 12 від 29 вересня 2016 року «Про узагальнення практики вирішення адміністративними судами спорів, які виникають у звязку з відмовою органу державної реєстрації актів цивільного стану», слід визнати, що постанова Пленуму Верхового суду України від 07 липня 1995 року № 12 «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану» втратила актуальність у звязку із запровадженням адміністративного судочинства в Україні, прийняттям Кодексу адміністративного судочинства України та нового ЦПК України.
Таким чином, законодавством визначений порядок застосування пільг по сплаті за житлово-комунальні послуги та порядок оскарження відмови у їх застосуванні, та відповідно до діючого законодавства України оскарження до суду відмови Управління соціального захисту населення у наданні таких пільг проводиться в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, з огляду на вище наведене, заявлений позов слід розглядати в іншому процесуальному порядку, тобто не в порядку цивільного судочинства, а в порядку Кодексу адмінінстративного судочинства України.
Керуючись ст. 186 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про порушення прав споживачів, у зв'язку з тим, що заяву не належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачу про право пред"явити свої позовні вимоги в порядку Кодексу адмінінстративного судочинства України до Донецького окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення до Донецького апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області. Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не було вручено у день проголошення ухвали або її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Суддя: А. Л. Гонтар