ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.02.10Справа №2а-14612/09/6/0170 (14 г. 17 хв.)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Латиніна Ю.А.,
при секретарі Лєбєдєвій О. М.,
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
,
за позовом ОСОБА_1
до Військової частини 3009 внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України
про стягнення грошової компенсації за речове майно
Суть спору: ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про стягнення з Військової частини 3009 внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України 3176,34 грн. грошової компенсації за неотримане майно. Свої вимоги позивач мотивує тим, що він проходив військову службу на посаді музиканта-концертмейстера оркестру Управління Кримського територіального командування ВВ МВС України. На речовому забезпеченні знаходився у військовій частині 3009 ВВ МВС. 09.11.2009 року наказом начальника управління КТрК ВВ МВС України № 52 по особовому складу був звільнений у відставку по ст. 26 частини 6 п. «в» (за віком) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України. Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», п. 27 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України от 28 жовтня 2004 року № 1444, він має право на одержання грошової компенсації замість речового майна, сума якої на день виключення його зі списків особового складу становить 3176,34 грн. Позивач вважає, що порушено гарантоване державою право на отримання грошової компенсації за речове майно, що з'явилося приводом для звернення до суду.
Представник позивача у судовому засіданні на позовних вимогах наполягав, з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача до суду не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, ї права, та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.
З матеріалів справи вбачається, що наказом командира військової частини 3009 від 20.11.2009 р. № 237 було виключено із списків особового складу частини та всіх видів забезпечення з 21 листопада 2009 року музиканта - концертмейстера оркестру (управління Кримського територіального командування) старшого прапорщика ОСОБА_1, звільненого у відставку по статті 26 частини 6 пункту "в" (за віком) Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» наказом начальника управління КТрК ВВ МВС України № 52 о/с від 09.11.2009 року та направлено його для постановки на військовий облік до Сімферопольського РВК м.Сімферополя АР Крим.
Згідно з довідкою - розрахунком № 136 від 30.10.2009 року, виданою військовою частиною А 3009, станом на 30.10.2009 р. загальна сума вартості речового майна, що підлягає видачі позивачу становить 3176,34 грн. ( а. с. 6).
Відповідно до ст. 17 Конституції України, держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Частиною 1 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до ст. 1-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Нормативно-правові акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги військовослужбовців та членів їх сімей, є недійсними.
Згідно з ст. ст. 2, 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», держава гарантує військовослужбовцям матеріальне та інше забезпечення у розмірах, які стимулюють зацікавленість громадян України у військовій службі, ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах та свободах, визначених законодавством України.
П. 27 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою КМ України от 28 жовтня 2004 року № 1444, встановлено, що військовослужбовці, звільнені у запас або відставку з правом носіння військової форми одягу, за бажанням можуть отримати речове майно, яке вони не отримали під час звільнення, або грошову компенсацію за нього за цінами на день підписання наказу про звільнення. Зазначеним особам, звільненим у запас або відставку після закінчення строку контракту, за належне їм, але не отримане протягом дії контракту речове майно виплачується грошова компенсація пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати закінчення контракту, або видається речове майно на суму грошової компенсації.
За таких обставин справи, суд вважає, що вимоги позивача доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до положень статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України суд знаходить вимоги позивача щодо стягнення з відповідача судового збору у сумі 31,76 грн. підлягаючими задоволенню.
Під час судового засідання, яке відбулось 08.02.2010 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 12.02.2010 р.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Військової частини 3009 внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України (95015, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Субхі, 1) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість з грошової компенсації замість належного до видачі речового майна у сумі 3176,34 грн.
Стягнути з Державного бюджету України (п\р 31115095700002, МФО 824026 ЗКПО 34740405, код платежу 22090200 у банку одержувача: ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь одержувач: Держбюджет м. Сімферополя (або іншого рахунку)) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 31,76 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Латинін Ю.А.