ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.03.09Справа №2а-1572/09/8/0170 (13:28)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Кудіновій О.М., за участю:
представника відповідача - Пахомичева В.В., паспорт серії ЕС 350342
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Алушті
до Дитячо-юнацької спортивної школи Алуштинської міської ради
про стягнення
Суть спору: 30.09.08 р. позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою до Дитячо-юнацької спортивної школи Алуштинської міської ради про стягнення заборгованості у розмірі 170,00 грн.
У судове засідання, що відбулося 12.03.2009 з'явився представник відповідача, представник позивача не з’явився, надіслав до суду клопотання про розгляд справи у відсутності представника позивача та додаткові пояснення щодо застосування до відповідача штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0007482301/0 від 26.07.2007 р.
Представник відповідача під час судового засідання проти задоволення позову заперечував.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснюєвладні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з частиною 1,3статті 4 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” №509-ХІІ від 04.12.1990 р. (далі - Закон № 509-ХІІ) Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (далі – Закон № 2181-ІІІ) податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб’єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що у спірних правовідносинах Державна податкова інспекція в м. Алушті є суб’єктом владних повноважень.
Судом встановлено, що Дитячо-юнацька спортивна школа Алуштинської міської ради (далі - ДЮСШ) зареєстрована рішенням виконавчого комітету Алуштинської міської ради АР Крим від 13.02.1998 р. у журналі обліку реєстраційних справ за № 11371050001000286, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.38).
Відповідно до рішення ДПІ в м. Алушті вих. № 10597 від 30.11.2000 р. відповідача включено до реєстру неприбуткових організацій з 09.06.1998 р. із присвоєнням коду неприбутковості 0004 (а.с. 59).
09.01.2007 р. за вх. №111/10 відповідачем до ДПІ в м. Алушті було подано заяву про припинення платника податків за формою N 8-ОПП (а.с. 67), складення якої передбачено додатком 8 до Порядкуобліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України №80 від 19.02.1998 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 172/2612 16 березня 1998 р. (далі –Порядок № 80) (а.с. 67).
Відповідно до п. 8.13 Порядку № 80 неприбуткові організації, які повністю фінансуються з бюджету, обслуговуються централізованими бухгалтеріями в частині розрахунків оплати праці працівників та перерахування до бюджету податків і зборів і не мають власних поточних рахунків в установах банків, можуть бути зняті з податкового обліку в порядку, визначеному пунктами 8.1 - 8.7 цього Порядку.
Згідно з п. 8.2 Порядку № 80 у зв'язку з проведенням реорганізації чи ліквідації юридичної особи органом державної податкової служби приймається рішення про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):
- заяви за формою N 8-ОПП від платника податків;
- відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про реорганізацію чи ліквідацію юридичної особи;
- відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу;
- судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.
Призначається перевірка, яку відповідні підрозділи розпочинають протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу державної податкової служби першим.
Отже, ДПІ в м. Алушті протягом місяця з моменту отримання від позивача заяви за формою N 8-ОПП повинна були провести позапланову виїзну перевірку ДЮСШ.
Проте, на підставі поданої заяви про припинення платника податків, відповідно до наказу ДПІ в м. Алушті №334 від 09.07.2007 р. (а.с. 60) та направлення №323/23 від 09.07.2007 р. (а.с. 61) ДПІ в м. Алушті у період з 09.07.2007 р. по 13.07.2007 р. проведена виїзна позапланова документальна перевірка ДЮСШ з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.
За наслідками проведеної перевірки було встановлено порушення позивачем пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-ІІІ, що виразилось у ненаданні до ДПІ в м. Алушті звіту про використання коштів неприбутковими установами і організаціями за 1 квартал 2007 року. Виявлене порушення було зазначене у п. 3.1.1 акту перевірки „Використання коштів неприбутковими установами і організаціями”, а також у висновку до акту перевірки (а.с. 62-66).
Згідно з пп. «б» пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п. 8.13 Порядку № 80 після зняття з обліку такої установи до органу державної податкової служби, де на обліку перебуває централізована бухгалтерія чи орган, при якому вона створена, надсилається довідка про зняття з обліку платника податків (ф. N 12-ОПП), у якій вказується причина зняття з обліку та зазначається код ЄДРПОУ й назва централізованої бухгалтерії. До довідки додається актуальна копія заяви ф. N 1-ОПП або інформаційний листок, що містить повні дані платника податків, та повідомляється дата останньої документальної перевірки.
Отже, факт того, що відповідач надав до ДПІ в м. Алушті заяву про припинення платників податків не звільняє його від обов’язку надавати до органів ДПС, де він перебуває на податковому обліку, податкову звітність у межах термінів, передбачених податковим законодавством до часу надходження з державної податкової служби довідки про зняття з обліку платника податків (ф. N 12-ОПП).
Згідно із пп. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до пп. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону №2181-ІІІ, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
26.07.2007 р. у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення №0007482301/0 про застосування штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн. (а.с. 13). Вказане податкове повідомлення-рішення було отримане особисто директором відповідача Пахомичевим В.В. 26.07.2007 р., про що свідчить відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення.
На підставі п. 6.2 ст. 6 Закону №2181-ІІІ, відповідачу направлено першу та другу податкові вимоги №1/483 від 06.11.2007р. та №2/420 від 10.10.2008р. які були отримані відповідачем, про що свідчать поштові повідомлення № 1322407 та № 1368300 відповідно.
17.11.08р. ДПІ у м. Алушті відносно відповідача прийняте рішення № 24 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафні санкції назраховані позивачем правомірно, є узгодженими податковам зобов’язанням та підлягають стягненню з відповідача.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати вищенаведеної заборгованості у повному обсязі.
При таких обставинах вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Під час судового засідання, яке відбулось 12.03.2009 р. були проголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 167 КАСУ постанову в повмому обсязі складено 17.03.2009 р.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути за рахунок активів з Дитячо – юнацької спортивній школи Алуштинської міської Ради (ідентифікаційний код 25141196) до Державного бюджету України суму податкового боргу у розмірі 170,00 грн. (сто сімдесят гривен) на р/р 33212861700007 Держбюджет м. Алушта, код платежу 11020201, ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740913.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.