
415/10018/18
3/415/52/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"17" січня 2019 р. місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Луньова Д.Ю., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий,
- за ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
03.12.2018 року о 22 год. 01 хв. в м. Новодружеськ по вул. Чехова, 13, ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2101, державний номерний знак НОМЕР_1, з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: сповільненість мови, почервоніння обличчя, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження медичного огляду на визначення стану наркотичного сп'яніння у лікаря нарколога ЛОНД за адресою: м. Лисичанськ, пр. Перемоги, 54 ж, водій відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, заперечень на протокол про адміністративне правопорушення від ОСОБА_1 на адресу суду не надходило. Про дату, час та місце розгляду справи правопорушник повідомлявся належним чином рекомендованими листами із повідомленнями, завчасно; виклики до суду на як на 03.01.2019 р., так і на 17.01.2019 р. отримав особисто. Суд вважає можливим розглядати справу за відсутності правопорушника, оскільки про розгляд справи він був повідомлений належним чином.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд встановив:
- з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №173380 від 03.12.2018 р., що протокол складений у відношенні водія ОСОБА_1, який керував транспортним засобом ВАЗ 2101, державний номерний знак НОМЕР_1, за порушення вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху України;
- з письмових пояснень свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, що 03.12.2018 р. були запрошені у якості свідків працівниками патрульної поліції, в їх присутності водій ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у лікаря нарколога в ЛОНД за адресою: м. Лисичанськ, пр. Перемоги, 54 ж.
- з рапорту поліцейського взводу №2 роти №3 батальйону УПП в Луганській області ДПП сержанта поліції Махінько В.А., що 03.12.2018 р. під час несення служби у складі екіпажу «Цейлон - 116» спільно з поліцейським Затхей Т.В. приблизно 22-00 годині в м. Новодружеськ по вул. Чехова біля будинку №13 був зупинений автомобіль ВАЗ 2101, державний номерний знак НОМЕР_1, на якому був відсутній передній бампер передбачений конструкцією автомобіля. При перевірці документів водієм виявився ОСОБА_1, який пояснив, що у нього відсутнє водійське посвідчення, та потім зізнався що ніколи його не отримував. У водія були виявлені ознаки наркотичного сп'яніння, а саме сповільненість мови, почервоніння очей, виражене тремтіння пальців рук. Водію було запропоновано пройти медичний огляд на стан наркотичного сп'яніння у лікаря нарколога у ЛРНД за адресою: м. Лисичанськ, пр. Перемоги, 54 ж, на що він відмовився у присутності двох свідків. На ОСОБА_1 було складено протокол за ч.1 ст.130 КУпАП;
- з копії постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії АР №505056 від 03.12.2018 р., що на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 грн., за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП.
Досліджений в судовому засіданні відеозапис повністю підтверджує обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Згідно довідки, наданої інспектором адміністративної практики УПП в Луганській області ДПП лейтенантом поліції Залуцьким С.О., що за даними «НАІС» ГСЦ МВС України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, посвідчення водія не отримував.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП визначає склад правопорушення, який полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ 07.11.2015 № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2, п. 3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2008 року № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
З огляду на вищевикладене, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Що ж стосується стягнення, то враховуючи обставини справи, особу правопорушника, можливі наслідки вчиненого, відсутність обставин, які б пом'якшували або б обтяжували відповідальність, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн., оскільки він прав не отримував, то й підстав застосовувати позбавлення керування транспортними засобами, суд не вбачає.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 130, 221, 268, 280, 284, 287-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови.
Суддя Д.Ю. Луньова