
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
16 січня 2019 р. Справа №200/12826/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стойки В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справи за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча" про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча" про стягнення коштів.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26.11.2018 прийнято до розгляду позовну заяву Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча" про стягнення коштів і відкрити провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У відповідності до вимог частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд здійснює розгляд справи у письмовому провадженні.
Згідно ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Преамбулою Закону України "Про судовий збір" встановлено, що цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Статтями 1, 2 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень встановлена ставка судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 24 ч. 1 ст. 4 КАС України встановлено, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
У відповідності до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 року № 2246-VIII, прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2018 року становить 1762, 00грн.
Таким чином, за подання позовної заяви з майновою вимогою про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб в розмірі 618 582, 50грн. та пені в розмірі 78 683, 80грн. (загальна сума 697 266, 30грн.). позивач повинен сплатити 10 458, 99грн.
Втім позивач належного доказу про сплату судового збору не надав. Також позивачем не було надано до суду клопотання про звільнення (відстрочення сплати судового збору).
Отже, позивачу необхідно надати до суду належний доказ підтвердження сплати судового збору за подання ним адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду.
Відповідно ч. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Натомість такого письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав надано не було.
Як зазначено п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Втім позивачем не було зазначено в позовній заяві інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до абз.2 ч.2 ст. 122 КАС, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог.
Відповідно до ч.4 ст. 20 Закону №875-XII адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичними особами самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч.1 ст. 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені ст. 250 Господарського кодексу України.
Датою, з якої розпочинається перебіг трьохмісячного строку звернення позивача до суду з вимогою про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені у даному випадку є день, який слідує за останнім днем строку, передбаченого для самостійної сплати підприємством адміністративно-господарських санкцій, тобто з 16 квітня 2018 року.
Трьохмісячний строк звернення позивача до суду з вимогою про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені щодо звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2017 рік розпочався 16 квітня 2018 року та закінчився 16 липня 2018 року. Тобто строк звернення позивача з даним позовом до суду є пропущеним.
Згідно з ч.6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Представником позивача разом з позовною заявою було надано заяву про поновлення строку звернення до суду, в обґрунтування якої зазначено, що ухвала Донецького окружного адміністративного суду по справі № 805/3509/18-а від 31.07.2018 року була отримана відділенням 03.08.2018 року. Втім юрисконсульт, який здійснював роботу був звільнений, іншого працівника було призначено 08.08.2018 року. На підставі зазначеного позивач просив поновити строк звернення до суду за захистом своїх прав.
Аналізуючи обставини, зазначені представником позивача суд зазначає, що ухвала Донецького окружного адміністративного суду по справі № 805/3509/18-а від 31.07.2018 року була отримана відділенням 03.08.2018 року, втім в рамках даної адміністративної справи позивач звернувся до суду з позовом лише 11.12.2018 року. Обставини з приводу зміни працівників не можуть вважатися поважними, оскільки позивачем не надано доказів перебування у штаті обласного управління лише однієї штатної посади юрисконсульта, до того ж суд наголошує, що пакет документів для звернення до суду був сформований при зверненні в рамках справи № 805/3509/18-а. Відповідно обставини, вказані на обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду не можуть вважатися таковими.
Таким чином суд наголошує на необхідності визначення нових обставин, що унеможливили своєчасне звернення до суду.
Відповідно до ч. 13 ст. 171 КАС України, суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За таких обставин зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 169, 171, 205 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча" про стягнення коштів залишити без руху і встановити позивачеві п'ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.
Позивачу необхідно надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 10 458, 99грн., надати інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, нові обставини, що унеможливили своєчасне звернення позивача до суду в рамках даної адміністративної справи.
Роз'яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде залишена без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Стойка В.В.