Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.02.10Справа №2а-2758/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: головуючого - судді Плієвої Н.Г.,
при секретарі - Авраменко Г.С.,
за участю:
представника позивача- Новікової І.В., довіреність № 11/10-013 від 23.04.08
відповідач- не з`явилась
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя
дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості
Суть спору:
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 1036,00 грн. та за плату за придбання торгового патенту у розмірі 956,05 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач порушила вимоги Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Закону України від 23.03.1996 № 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 11 грудня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2758/09/2770.
Ухвалою суду від 11.12.09 було закінчено підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду на 12.01.10.
У зв`язку з неявкою відповідача розгляд справи було відкладено на 08.02.10.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, про причини неявки суд не повідомила, про час та місце судового розгляду була повідомлена у встановленому законом порядку за адресою, вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка співпадає з адресою, зазначеною у позові: АДРЕСА_1. Однак, до суду повернулась судова повістка з додатками з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 24.12.07 зареєстрована Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя як фізична особа - підприємець та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя (далі-ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя) як платник податків і зборів.
08.05.08 ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу відповідачем у торгівельному кіоску "Копійка", який належить відповідачу та розташований за адресою: м. Севастополь, вул. Героїв Бресту, 19.
За результатами перевірки складено Акт № 001711/844 від 08.05.08, якій був підписаний без зауважень продавцем відповідача та отриман їм 08.05.08.
Перевіркою встановлено, що відповідачем не була забезпечена відповідність сум готівкових коштів, яка зазначена у денному Х-звіті реєстратора розрахункових операцій сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме сума коштів на місці проведення розрахунків становила 92,00 грн., проте сума коштів, яка зазначена у денному Х-звіті реєстратора розрахункових операцій становила 38,05 грн. Таким чином було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті у розмірі 53,95 грн.
Згідно з п. 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі- Закон № 265/95) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Таким чином, відповідач порушила вимоги п. 13 ст. 3 Закону № 265/95.
Відповідно до ст. 22 Закону № 265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Отже, згідно з ст. 22 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 269,75 грн. (53,95 грн. x 5).
Також перевіркою встановлено, що не було забезпечено щоденне друкування та зберігання Z-звіту, а саме в книжці обліку розрахункових операцій відсутні Z- звіти за 01.03.08, 02.03.08, 24.03.08, 26.04.08.
Згідно з п. 9 ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Таким чином, відповідач порушила вимоги п. 9 ст. 3 Закону № 265/95.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265/95 за вказане порушення передбачена відповідальність- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 340,00 грн.
На підставі Акту перевірки ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя 22.05.08 було прийнято рішення № 4001612330/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 609,75 грн. (269,75 грн. + 340,00 грн.).
Рішення № 4001612330/0 від 22.05.08 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 609,75 грн. було направлено на адресу відповідача 03.06.08, але було повернено з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".
23.03.09 Державною податковою адміністрацією у м. Севастополі була проведена перевірка за дотриманням відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у торгівельному кіоску "Копійка", який належить відповідачу та розташований за адресою: м. Севастополь, вул. Героїв Бресту, 19.
За результатами перевірки складено Акт № 27051865/2330 від 23.03.09, якій був підписаний без зауважень продавцем відповідача та отриман їм 23.03.09.
Перевіркою встановлено, що відповідачем не була забезпечена відповідність сум готівкових коштів, яка зазначена у денному Х-звіті реєстратора розрахункових операцій сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме сума коштів на місці проведення розрахунків становила 145,10 грн., проте сума коштів, яка зазначена у денному Х-звіті реєстратора розрахункових операцій становила 59,85 грн. Таким чином було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті у розмірі 85,25 грн.
Згідно з п. 13 ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Таким чином, відповідач порушила вимоги п. 13 ст. 3 Закону № 265/95.
Відповідно до ст. 22 Закону № 265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Отже, згідно з ст. 22 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 426,25 грн. (85,25 грн. x 5).
На підставі Акту перевірки ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя 13.04.09 було прийнято рішення № 0000932330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 426,25 грн.
Згідно з ст. 25 Закону № 265/95 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Загальна сума заборгованості відповідача за порушення положень Закону № 265/95 складає 1036,00 грн. (609,75 грн.+ 426,25 грн.).
Відповідачем до суду не надано доказів щодо сплати заборгованості за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 1036,00 грн.
Відповідно до п. 2 ст. 2 Закону України від 23.03.1996 № 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (далі- Закон № 98/96) торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є види, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до частини четвертої цієї статті. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.
Згідно з п. 3 ст. 2 Закону № 98/96 торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими органами за місцезнаходженням цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів, суб'єктам підприємницької діяльності, що провадять торговельну діяльність або надають побутові послуги (крім пересувної торговельної мережі), - за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання побутових послуг, а суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу, - за місцем реєстрації цих суб'єктів.
18.03.08 до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя (вх. 1508/Ф) відповідачем була подана заявка на придбання торговельного патенту на період з 18.03.08 по 28.02.09 з зазначенням найменування та адреси пункту торговельної діяльності: кіоск на вул. Героїв Бресту, 19, від діяльності- роздрібна торгівля тютюновими виробами.
На підставі зазначеної заяви відповідачу було видано торговий патент серії ТПБ № 116498.
Відповідно до п. 4 ст. 3 Закону № 98/96 вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів. Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів: на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів - від 30 до 160 гривень.
Згідно з п. 5 ст. 3 Закону № 98/96 оплата вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному, а оплата вартості короткотермінового торгового патенту здійснюється не пізніше ніж за один день до початку здійснення торговельної діяльності. Під час придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату в розмірі вартості торгового патенту за один місяць. На суму, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується розмір плати за торговий патент, яка підлягає внесенню в останній місяць його дії.
Відповідачем не було сплачено плату за торговий патент серії ТПБ № 116498 за останні два місяця у розмірі 320,00 грн.
Крім того, 05.03.09 до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя (вх. 1096/Ф) відповідачем була подана заявка на придбання торгового патенту на період з 05.03.09 по 28.02.10 з зазначенням найменування та адреси пункту торговельної діяльності: кіоск на вул. Героїв Бресту, 19, від діяльності- роздрібна торгівля тютюновими виробами.
На підставі зазначеної заяви відповідачу було видано торговий патент серії ТПБ № 254047.
Відповідачем при придбанні торгового патенту було сплачено суму у розмірі 650,00 грн., яка пішла на погашення заборгованості за торговим патентом за 2008 рік у розмірі 320,00 грн., у зв`язку з чим за несвоєчасне погашення узгодженої суми податкового зобов`язання була нарахована пеня у розмірі 11,93 грн.
Таким чином, сума переплати на початок дії торгового патенту серії ТПБ № 254047 за 2009 рік склала 315,93 грн. Відповідачем на протязі заявленого періоду плата за патент не здійснювалась.
05.10.09 до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя від відповідача надійшла заява про анулювання торгового патенту серії ТПБ № 254047 з 01.11.09.
Торговий патент серії ТПБ № 254047 був анулюван з 01.11.09, однак у відповідача виник податковий борг по платі за вказаний патент за період з 05.03.09 по 01.11.09 у розмірі 943,42 грн. та пеня у розмірі 12,63 грн., що підтверджується розрахунком суми пені за 2009 рік з плати за придбання торгового патенту.
Згідно з п. 11 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 1036,00 грн. та за плату за придбання торгового патенту у розмірі 956,05 грн. підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 15.02.10 о 17-00 годин.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 94, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) в доход Державного бюджету України (р/р 31113104700006, код платежу 21080901 в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612, (отримувач)- Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ідентифікаційний код 23443220)) заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 1036,00 грн. (одна тисяча тридцять шість грн. 00 коп.).
3.Стягнути з фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) в доход Державного бюджету України (р/р 31413514700006, код платежу 14070100 в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612, (отримувач)- Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ідентифікаційний код 23443220)) заборгованість за плату за придбання торгового патенту у розмірі 956,05 грн. (дев'ятсот п'ятдесят шість грн. 05 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
СуддяН.Г. Плієва