
Справа № 500/136/19 Провадження № 3/500/168/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2019 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Бурнусус О.О., ознайомившись з адміністративними матеріалами, що надійшли з управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючої спеціалістом І категорії відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації, мешкає за адресою: АДРЕСА_1
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
До Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.172 - 6 КУпАП, в якому зазначено, що ОСОБА_1 відповідно до розпорядження голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області № 113/ко - 2016 від 08.11.2016 року була переведена з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації на посаду спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації з 08 листопада 2016 року. Тобто ОСОБА_1 є державним службовцем 14 рангу VІІ категорії, яка відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення та відповідно порушила ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин, подала 07.04.2018 року щорічну електронну декларацію за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172 -6 КУпАП.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 будучи обізнаною щодо обов'язку подати щорічну декларацію та про терміни її подачі за відсутності поважних причин, в порушення частини першої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подала відповідну декларацію особи за 2017 рік, лише 07.04.2018 року, тобто з порушення строку подачі декларації на сім діб, що встановлено витягом з сайту НАЗК,
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищезазначеного адміністративного правопорушення не визнала та пояснила, що на час подання декларації знаходилась у відпустці по догляду за дитиною. Дитина хворіла, та на час подання декларації вона здійснювала лікування дитини, а після чого, строк дії особистого ключа для подання декларації сплинув. Тому, в неї не було умислу щодо вчинення вказаного адміністративного правопорушення.
Під час судового розгляду прокурор висловив свою думку про наявність адміністративного правопорушення та про накладення стягнення на ОСОБА_1 згідно санкції ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП.
Дослідивши матеріли справи приходжу до наступного висновку.
Так, ОСОБА_1 відповідно до розпорядження голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області № 113/ко - 2016 від 08.11.2016 року була переведена з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації на посаду спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації з 08 листопада 2016 року.
Тобто ОСОБА_1 є державним службовцем 14 рангу VІІ категорії, яка відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушила ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин, подала 07.04.2018 року щорічну електронну декларацію за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172 -6 КУпАП.
Як вбачається з витягу сайту НАЗК, ОСОБА_1 подала відповідну декларацію особи за 2017 рік, лише 07.04.2018 року, тобто з порушення строку подачі декларації на сім діб.
Винність ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 -6 КУпАП, повністю доведена сукупністю досліджених судом доказів.
Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення № 37 від 04.01.2019 р., ОСОБА_1 порушила вимоги фінансового контролю, а саме подала декларацію за 2017 рік, лише 07.04.2018 року, тобто з порушення строку подачі декларації на сім діб.
Відповідно до розпорядження голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області від 08.11.2016 року за № 113/ко - 2016 ОСОБА_1 була переведена з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації на посаду спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації з 08 листопада 2016 року.
Враховуючи, що відповідно до положень п/п «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби віднесені до осіб, уповноважених на виконання функцій держави, суд дійшов висновку про те, що на ОСОБА_1 поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», якими покладений обов'язок щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тому, ОСОБА_1 зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий - 2017 рік наступного року - до 1 квітня 2018 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи встановлені обставини суд дійшов висновку про відсутність непереборних перешкод, незалежних від волі притягуваної ОСОБА_1 для виконання нею обов'язку своєчасно подати декларацію, а також про відсутність поважних причин несвоєчасного подання нею декларації.
Таким чином, аналіз сукупності усіх досліджених у суді доказів, дозволяє суду дійти висновку про наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та про доведеність винності ОСОБА_1 в його вчиненні.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Суд враховує те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією.
Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, беручи до увагу особу ОСОБА_1, суд вважає, що для її виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, буде достатнім застосування адміністративного стягнення у виді штрафу в межах мінімального розміру, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки в даному випадку таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Крім того, вважається за необхідне в силу ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року (зі змінами), а саме в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст. ст. 172-6, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_2, виданий Ізмаїльським РВ ГУДМС України в Одеській області від 09.09.2015 року, РНОКПП - НОМЕР_1) визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 -6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_2, виданий Ізмаїльським РВ ГУДМС України в Одеській області від 09.09.2015 року, РНОКПП - НОМЕР_1) судовий збір на користь держави в розмірі 384 грн. 20 коп., зарахувавши його до спеціального фонду державного бюджету України.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Суддя: О.О.Бурнусус