
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 січня 2019 року СєвєродонецькСправа № 812/498/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Широка К. Ю., розглянувши матеріали заяви Лисичанської міської ради Луганської області про виправлення описки у судовому рішенні по справі № 812/498/18 за адміністративним позовом Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області до Головного управління ДФС в Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,
ВСТАНОВИВ:
29 грудня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Лисичанської міської ради Луганської області про виправлення описки у судовому рішенні по справі № 812/498/18 за адміністративним позовом Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області до Головного управління ДФС в Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.
Відповідно до частин другої та третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Оглядом заяви судом встановлено, що заявник посилається на наявну описку в рішенні суду від 19.11.2018 в адміністративній справі № 812/498/18, однак до зави не надає доказів відсутності рахунків у Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області, як наслідок у суду відсутня можливість з'ясувати наявність, або відсутність описки в рішенні суду, що перешкоджає розгляду заяви.
Тобто заявником не дотримано вимог пунктів 4, 5 частини другої статті 167 КАС України.
Також відповідно до частини шостої статті 7 КАС України до спірних правовідносин за аналогією закону підлягають застосуванню положення частини першої статті 161 КАС України, якою передбачено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
До заяви від 26.12.2018 за № 7379/01-16 заявником не додано її копії, а також копії доданих документів, для надіслання учасникам справи відповідно до їх кількості, а саме відповідачу - Головному управлінню ДФС в Луганській області.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи, що заява Лисичанської міської ради Луганської області про виправлення описки у судовому рішенні по справі № 812/498/18 містить істотні недоліки, які перешкоджають її розгляду, суд вважає за необхідне повернути її Лисичанській міській раді Луганської області без розгляду.
Керуючись статтями 167, 256, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Лисичанської міської ради Луганської області про виправлення описки у судовому рішенні по справі № 812/498/18 повернути без розгляду.
Копію ухвали разом з заявою та доданими до неї документами невідкладно надіслати особі, яка подала заяву.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового
Суддя К.Ю. Широка