Рішення № 79165564, 10.01.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2019
Номер справи
0940/2287/18
Номер документу
79165564
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" січня 2019 р. №0940/2287/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - Гундяка В.Д.

секретар судового засідання Бунич Т.В.,

за участю позивачів:ОСОБА_1, ОСОБА_2,ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5,

представника позивача ОСОБА_6 - ОСОБА_7,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_8, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Явченської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

30.11.2018 року ОСОБА_8, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 звернулися до суду з адміністративним позовом до Явченської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Явченської сільської ради від 18.07.2018 року неправомірно, в порушення вимог чинного законодавства і встановленої процедури, затверджено детальний план території для відводу земельної ділянки господарського двору, будівництва та реконструкції викуплених приміщень під комплекс відгодівлі свиней в АДРЕСА_1.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 на підставі даної позовної заяви відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивачі та представник позивача ОСОБА_6 в судовому засіданні позовну вимогу підтримали з підстав, викладених у позовній заяві. Суду пояснили, що в порушення конституційного права позивачів на безпечне для життя і здоров'я довкілля, без врахування результатів громадських слухань, рішенням відповідача від 18.07.2018 року затверджено детальний план території та надано дозвіл громадянці ОСОБА_9 на розроблення проекту землеустрою для відводу земельної ділянки господарського двору, будівництва та реконструкції викуплених приміщень під комплекс відгодівлі свиней в АДРЕСА_1. Звернули увагу суду, що згідно з протоколом від 02.07.2018 року в громадських слуханнях, які проводились з даного приводу, прийняли участь 38 осіб, з яких 29 чоловік проголосували проти затвердження детального плану. Вказали, що оголошення про проведення громадських слухань щодо врахування інтересів громади було розміщено в газеті "Голос Опілля", проте дане оголошення не відповідало вимогам Порядку проведення громадських слухань. Крім того зазначили, що на їх думку оскарженим рішенням порушено права власників суміжних земельних ділянок та жителів села с. Йосипівка, про що мешканцями села направлено відповідачу відповідні звернення. Зокрема вказали на наявність в санітарно-охоронній зоні вищевказаного комплексу житлових будинків, розміщення комплексу в центрі села і на території колишніх тваринницьких ферм, що прямо заборонено Законом. Позивачі вважають, що відповідачем також не дотримано визначеного чинним законодавством порядку затвердження містобудівної документації, так як така документація, виготовлена не суб'єктом господарювання та з явними порушеннями, не була розміщена у доступних місцях, на офіційному сайті та в засобах масової інформації, також порушено порядок організації та проведення громадських слухань, не було надано повноцінного строку для подання пропозицій громадськості та не враховано подані зауваження та пропозиції громадськості з приводу даного питання. Тому на їх думку оскаржене рішення є протиправним і підлягає до скасування. З огляду на зазначене просили позов задовольнити повністю.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Правом на подання відзиву на позов не скористався, суд про поважність причин ненадання такого відзиву не повідомив.

08.01.2019 року відповідачем подано суду клопотання про відкладення розгляду справи через неможливість забезпечити явку уповноваженого представника у зв'язку з необхідністю укладення відповідного договору і одержання правової допомоги у даній праві. Суд вважає повідомлену причину неявки в судове засідання відповідача неповажною, оскільки на переконання суду останній мав достатньо часу для вирішення питання щодо укладення договору про надання правової допомоги, так як копію ухвали про відкриття провадження у даній справі Явченська сільська рада отримала 13.12.2018 року, майже за місяць до судового засідання.

У відповідності до частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Згідно частини 6 статті 162, частини 2 статті 175 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи наявність в матеріалах справи достатньої кількості доказів, необхідних для вирішення справи по суті, згідно положень частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України суд визнав можливим розглянути дану адміністративну справу на підставі наявних у ній доказів за відсутності відповідача.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши позивачів, представника ОСОБА_6, дослідивши наявні в адміністративній справі докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю з наступних мотивів.

Судом встановлено, що на громадських слуханнях, які відбулися 02.07.2018 року, розглядалося питання про затвердження детального плану території для відводу земельної ділянки господарського двору, будівництва та реконструкції викуплених приміщень під комплекс відгодівлі свиней в АДРЕСА_1.

Відповідно до протоколу вказаних слухань проти затвердження детального плану території проголосувало 29 осіб, за - 9 осіб, утрималось - 0 осіб.

Проте, незважаючи на результати слухань, рішенням сьомого скликання дев'ятнадцятої сесії Явченської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області від 18.07.2018 року затверджено детальний план території для відводу земельної ділянки господарського двору, будівництва та реконструкції викуплених приміщень під комплекс відгодівлі свиней в АДРЕСА_1 та надано дозвіл гр. ОСОБА_9 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 3,4 га для будівництва та реконструкції викуплених приміщень під комплекс відгодівлі свиней в АДРЕСА_1.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.

Згідно ст.50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Екологічні інтереси населення можуть підлягати судовому захисту також на підставі частини сьомої статті 41 Конституції України, відповідно до якої використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі, а також приписів статті 66 Основного Закону, відповідно до якої ніхто не повинен заподіювати шкоду довкіллю.

З метою реалізації даних конституційних приписів було прийнято ряд нормативно-правових актів, в тому числі і щодо проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів, які і регулюють спірні правовідносини.

Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів врегульовано Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038-VI (далі - Закон №3038-VI) та Постановою КМ України від 25 травня 2011 року № 555 «Про порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні» (далі - Порядок №555).

Статтею 5 Закону України «Про основи містобудування» 16.11.1992 року №2780-XII в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені зокрема урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові території, інформування через засоби масової інформації громадян про плани перспективного розвитку територій і населених пунктів, розміщення важливих містобудівних об'єктів, участь громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, захист прав громадян та громадських організацій згідно із законодавством.

У відповідності до статті 19 Закону №3038-VI детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території. Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці. Детальний план території складається із графічних і текстових матеріалів. Матеріали детального плану території не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Загальна доступність матеріалів детального плану території забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, у загальнодоступному місці у приміщенні органу місцевого самоврядування.

Згідно статті 21 Закону №3038-VI громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проектні містобудівні документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій. Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадського обговорення проектів такої документації забороняється. Замовники містобудівної документації зобов'язані забезпечити: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними наслідками та наслідками для довкілля, у тому числі для здоров'я населення; оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, пояснювальної записки, розділу "Охорона навколишнього природного середовища" або звіту про стратегічну екологічну оцінку на своїх офіційних веб-сайтах, а також вільний доступ до такої інформації громадськості; реєстрацію, розгляд та врахування пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні; проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні; узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні. Оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, проектів містобудівної документації на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій громадськості замовнику містобудівної документації. Пропозиції громадськості подаються у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, який не може становити менш як 30 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.

Відповідно до пункту 4 Порядок №555 виконавчі органи сільських, селищних, міських рад оприлюднюють у двотижневий строк прийняті органами місцевого самоврядування рішення щодо розроблення проектів містобудівної документації шляхом опублікування таких рішень у засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.

Оприлюднення розроблених в установленому законодавством порядку проектів містобудівної документації здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх подання розробником до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному органом місцевого самоврядування місці та інформування громадян через розповсюдження брошур і повідомлень, засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення інформації на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.

За змістом пункту 5 Порядок №555 повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації має містити: інформацію про мету, склад та зміст містобудівної документації, викладену у скороченій та доступній для широкої громадськості формі; основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації; відомості про замовника та розробника проектів містобудівної документації та підстави для їх розроблення; інформацію про місце і строки ознайомлення з проектом містобудівної документації; інформацію про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій; відомості про строк подання і строк завершення розгляду пропозицій; інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо).

Відповідно до Порядку залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2011 №771 (далі - Порядок №771), визначено процедуру залучення громадськості, її представників (представника) до обговорення питань щодо прийняття рішень у сфері охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, виконання яких може спричинити негативний вплив на стан довкілля, в тому числі проектів містобудівної документації на місцевому рівні (генеральні плани населених пунктів, плани зонування та детальні плани територій).

Пункт 4 Порядок №771 вказує, що громадське обговорення передбачає: інформування громадськості про початок розгляду проекту рішення та можливість узяти в ньому участь; забезпечення доступу громадськості до проекту рішення, документів, на підставі яких приймається таке рішення, та іншої необхідної інформації; надання можливості громадськості подавати пропозиції (зауваження) для врахування під час прийняття рішення (далі - пропозиції (зауваження), брати участь у громадських слуханнях та інших формах громадського обговорення; розгляд поданих пропозицій (зауважень); інформування громадськості про врахування чи відхилення поданих пропозицій (зауважень) із зазначенням підстави; забезпечення ознайомлення громадськості з прийнятим рішенням.

Організатором громадського обговорення може бути орган виконавчої влади, який приймає рішення, орган місцевого самоврядування або замовник проекту такого рішення. Врахування пропозицій (зауважень) громадськості забезпечує орган, який приймає рішення (пункт 5 Порядок №771).

Відповідно до пункту 13 Порядок №771 організатор громадського обговорення визначає дату та місце проведення громадських слухань і забезпечує відповідне інформування громадськості про: замовника проекта рішення та зміст його заяви; короткий зміст проекту рішення; найменування органу, який приймає рішення, із зазначенням адреси, за якою можна ознайомитися з документами, на підставі яких приймається рішення, та додатковою інформацією, надіслати запит, пропозиції (зауваження); строки подання пропозицій (зауважень).

З аналізу вищенаведених норм, які регламентують порядок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації, слідує, що чинне законодавство передбачає цілу низку заходів, які мають на меті широку участь громадськості у прийнятті рішень з питань, які стосуються впливу на навколишнє середовище, забезпечення участі громадськості вже на ранньому етапі процедури прийняття таких рішень, коли є всі можливості для розгляду різних варіантів і коли участь громадськості може бути найефективнішою.

Як встановлено судом виконавчим комітетом Явченської сільської ради при здійсненні підготовки до процедури громадських слухань розміщено оголошення у газеті "Голос Опілля" від 02.06.2018 року про те, що 02.07.2018 року у с. Йосипівка відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів у проекті детального плану території земельної ділянки викуплених приміщень господарського двору, замовником якого є ОСОБА_9, можливість ознайомлення з матеріалами вказаного проекту у Явченській сільській раді та десятиденний строк на подання зауважень та пропозицій. При цьому будь-яких інших відомостей оголошення не містило, що підтверджується дослідженим судом в якості письмового доказу по справі примірником вищезгаданої газети.

Так зазначена у газеті "Голос Опілля" від 02.06.2018 року інформація за своїм змістом не відповідає пункту 5 Порядку №555, оскільки не містить: інформацію про склад та зміст містобудівної документації, що викладена у скороченій та доступній для широкої громадськості формі; основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації; відомості про розробника проекту містобудівної документації та підстави для їх розроблення; інформацію про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій; інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо).

З огляду на викладене громадськості була надана можливість ознайомитись з детальним планом території виключно у Явченській сільській раді, проте інформування громадян через засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, будь-якими видами повідомлень чи розміщення інформації на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування відповідачем протиправно здійснено не було.

Також відповідачем не надано суду будь-яких доказів повідомлення громадськості про розроблення деталь плану території, залучення жителів села до його розроблення та оприлюднення розробленого детального проекту території у ЗМІ чи на веб-сайті сільської ради після його затвердження.

В судовому засіданні встановлено, що 02.07.2018 року відбулися громадські слухання, на яких розглядалося питання про затвердження детального плану території для відводу земельної ділянки господарського двору, будівництва та реконструкції викуплених приміщень під комплекс відгодівлі свиней в АДРЕСА_1, про що свідчать як пояснення позивачів, так і досліджений в судовому засіданні протокол слухань.

Згідно протоколу проведення вказаних слухань проти затвердження детального плату території проголосувало 29 осіб, за - 9 осіб, утрималось - 0 осіб.

Окрім цього відповідно до поданих позивачами письмових доказів судом встановлено, що згідно звернення за підписами 42 осіб, жителі с. Йосипівка висловили свої заперечення щодо розташування в с.Йосипівка ферми для відгодівлі свиней. Вказане звернення направлене Явченскій сільській раді 08.06.2018 року та повторно вручено відповідачу 25.06.2018 року, що підтверджується наявним на зверненні реєстраційним штампом для вхідної кореспонденції.

В судовому засіданні також встановлено, що жителями с.Йосипівка також подано відповідачу звернення про виявлені ними недоліки детального плану території, яке зареєстроване 10.07.2018 року, та 21 звернення (пропозиції) окремих громадян проти будівництва свинокомплексу в центрі села Йосипівка.

Відповідно до статті 21 Закону №3038-VI для розгляду спірних питань, що виникають у процесі громадського обговорення, може утворюватися погоджувальна комісія. Оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах замовників містобудівної документації.

Проте жодної відповіді на звернення громадян чи прийнятого рішення щодо вказаних звернень відповідачем надано не було, а тільки листом від 16.08.2018 року за №276 заявників повідомлено про те, що вказані звернення розглянуті і в подальшому вони будуть враховані.

Таким чином на думку суду громадські слухання проведені з суттєвими порушеннями норм чинного законодавства та мали формальний характер, оскільки розміщені у засобах масового зв'язку оголошення про проведення слухань не містили всієї передбаченої п.5 Порядку №555 інформації, при підготовці до громадських слухань не було проведено жодних інформаційних заходів (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо), які, зважаючи на вищевказані обставини та на те, що громада села висловлювала своє незадоволення розміщенням комплексу відгодівлі свиней, повинні були бути проведені.

Крім цього, приймаючи оскаржуване рішення від 18.07.2018 року "Про затвердження детального плану території та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки", Явченською сільською радою неправомірно зазначено про відсутність зауважень до детального плану території, що не відповідає вищенаведеним встановленими судом фактичним обставинам справи та свідчить про протиправне ігнорування думки громади.

Згідно приписів частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду жодних доказів на спростування вищенаведених обставин та не довів правомірності прийняття оскаржуваного рішень. Натомість позивачами повністю доведено обставини, на яких ґрунтується їх позовна вимога.

Міжнародним документом, який закріпив зобов'язання держав у сфері доступу до правосуддя в екологічних справах, стала Орхуська конвенція. Орхуську конвенцію ратифіковано Законом України № 832-ХІУ від 06 липня 1999 року, тому її положення відповідно до статті 9 Конституції України є нормами прямої дії. Для забезпечення належної реалізації, зокрема екологічних прав, Орхуська конвенція передбачає у статті 9 право і гарантії доступу до судового й адміністративного оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що вчинені з порушенням права на доступ до інформації чи права на участь у процесі прийняття рішень з питань, що стосуються довкілля. Пунктом 3 статті 9 Орхуської конвенції на її Договірні Сторони покладається зобов'язання, зокрема, забезпечувати доступ громадськості до процедур оскарження дій та бездіяльності державних органів і приватних осіб, що порушують вимоги національного екологічного законодавства. При цьому відповідно до Орхуської конвенції представники громадськості мають право оспорювати порушення національного законодавства у сфері довкілля незалежно від того, належать такі порушення до прав на інформацію і на участь громадськості при прийнятті рішень, гарантованих Орхуською конвенцією, чи ні (згідно з Керівництвом із провадження Орхуської конвенції (ООН, 2000 рік). Орхуська конвенція забезпечує доступ до правосуддя як на підставі власних положень, так і в порядку забезпечення дотримання національного природоохоронного законодавства.

Статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно судової практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права в Україні, зокрема рішення по справі «Гримковська проти України» від 21 липня 2011 року, визнано таким, що підпадає під захист Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод порушення права на участі громадськості у прийнятті рішень з екологічних питань як процесуальної гарантії забезпечення прав, закріплених у статті 8 Конвенції. Зокрема у рішенні по справі «Гримковська проти України» від 21 липня 2011 року міститься посилання на Орхуську Конвенцію, яка стосується доступу до інформації, участі громадськості в процесі прийняття рішень, яка була прийнята 25 червня 1998 року Європейською економічною комісією ООН і набрала чинності 30 жовтня 2001 року. Україна ратифікувала Конвенцію 06 липня 1999 року. Орхуська Конвенція застосовується у сфері також і розвитку доступу громадськості до інформації, якою володіють державні органи, зокрема шляхом забезпечення прозорого та доступного розповсюдження важливої інформації, сприяння участі громадськості у прийнятті рішень з питань, що стосуються впливу на навколишнє середовище, забезпечення участі громадськості вже на ранньому етапі процедури таких рішень, «коли є всі можливості для розгляду різних варіантів і коли участь громадськості може бути найефективнішою», створення умов для доступу до судів з приводу законодавства щодо охорони навколишнього середовища та доступу до інформації. Результати участі громадськості мають бути враховані при прийнятті остаточного рішення, яке також має бути оприлюднено.

Враховуючи вищенаведене суд дійшов висновку, що Явченською сільською радою не було забезпечено прозорого та доступного розповсюдження важливої інформації щодо розробки детального плану території для відводу земельної ділянки господарського двору, будівництва та реконструкції викуплених приміщень під комплекс відгодівлі свиней в с.Йосипівка, не забезпечено дотримання процедури проведення громадських слухань, що є порушенням процедури розроблення та затвердження детального плану території та не враховано численні зауваження щодо детального плану території та розміщення комплексу відгодівлі свиней, а відтак вказані обставини є підставою для скасування рішення Явченської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області від 18.07.2018 року "Про затвердження детального плану території та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки".

Одночасно в судовому розгляді знайшли своє підтвердження факти порушення вимог чинного законодавства України, допущені при розроблені детального плану території, який за таких обставин не відповідав вимогам чинного законодавства та не міг бути затверджений оскарженим рішенням.

Таким чином заявлена позивачами вимога є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Так факт сплати позивачами судового збору у розмірі 704,80 грн. кожним підтверджується квитанціями за №№59, 60, 112, ПН1034 від 27.11.2018 року, №17 від 28.11.2018 року та №82.65.1/21812430 від 24.11.2018 року, тому дані кошти слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Явченської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області на користь кожного позивача.

На підставі статей 41, 50 Конституції України, Орхуської конвенції (ООН, 2000 рік), статті 5 Закону України «Про основи містобудування», статей 19, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Постанов КМ України від 25 травня 2011 року № 555 і від 29.06.2011 №771, керуючись статтями 2, 6, 90, 139, 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Явченської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області від 18.07.2018 року "Про затвердження детального плану території та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки".

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Явченської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області судові витрати в розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп. кожному на користь: ОСОБА_8, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6.

Згідно ст.255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників справи:

позивачі: ОСОБА_8, РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_2;

ОСОБА_2, РНОКПП НОМЕР_2, АДРЕСА_3;

ОСОБА_3, РНОКПП НОМЕР_3, АДРЕСА_4;

ОСОБА_4, РНОКПП НОМЕР_4, с. Йосипівка, Рогатинський район, Івано-Франківська область, 77035;

ОСОБА_5, РНОКПП НОМЕР_5, АДРЕСА_5;

ОСОБА_6, РНОКПП НОМЕР_6, АДРЕСА_6;

відповідач: Явченська сільська рада Рогатинського району Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 04355088, вул. Левицького, 40, с. Явче, Рогатинський район, Івано-Франківська область, 77035;

Рішення складене в повному обсязі 15.01.2019 року.

Суддя /підпис/ Гундяк В.Д.