
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_____________
УХВАЛА
про затвердження плану санації до відкриття провадження у
справі про банкрутство
"10" січня 2019 р. Справа № 922/3733/18
Суддя А. О. Швидкін
при секретарі судового засідання : Трофименко С.В.
за участю :
адвоката Приватного АТ "Харківський тракторний завод" : ОСОБА_1, довіреність від 21.06.2018 року
розглянувши заяву Приватного АТ "Харківський тракторний завод" м. Харків про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство:
ВСТАНОВИВ:
Генеральний директор Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" звернувся до господарського суду Харківської області із заявою про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство в порядку, передбаченому ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 29.12.2018 року прийнято заяву Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду, призначено її розгляд на 10.01.2019 року. Копія даної ухвали була надіслана всім кредиторам заявника, зазначеним останнім у списку кредиторів.
Також, господарським судом було оприлюднено на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України повідомлення № 55363 про прийняття до розгляду заяви про затвердження плану санації Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод " до відкриття провадження у справі про банкрутство.
Представник АТ "Харківський тракторний завод" підтримав подану заяву, з огляду на те, що введення досудової санації боржника на 12 місяців дозволить підприємству уникнути процедури банкрутства та досягти поставленої мети - відновити платоспроможність АТ "ХТЗ", що має важливе значення як для боржника так і для його кредиторів, оскільки планом санації передбачено забезпечення більш сприятливих умов для погашення заборгованості, ніж в судових процедурах відновлення платоспроможності боржника або його банкрутства.
В судовому засіданні представник Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС заперечує проти поданої заяви, посилаючись на те, що затвердження плану досудової санації комітетом кредиторів відбулось з порушенням норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство, а саме план досудової санації АТ "ХТЗ" за своїм змістом суперечить меті його затвердження. Крім того, в плані санації не вказано конкретних заходів, які сприятимуть відновленню платоспроможності підприємства.
Представник КП "Харківводоканал" заперечує щодо затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство та зазначає, що заборгованість АТ "ХТЗ" в плані досудової санації за послуги водопостачання та водовідведення перед кредитором станом на 01.11.2018 року становить 192649,26 грн., однак за даними які маються на підприємстві КП "Харківводоканал", заборгованість АТ "ХТЗ" становить 1 251096,94 грн. На підтвердження вказаної заборгованості надаються копії актів звіряння взаємних розрахунків та копія рішення господарського суду Харківської області від 14.11.2018 року у справі № 922/2112/18. Таким чином кредитор вважає, що в плані санації розробленому АТ "ХТЗ" присутні суттєві порушення стосовно суми кредиторської заборгованості.
Начальник департаменту з корпоративних та правових питань АТ "ХТЗ" ОСОБА_2 надав пояснення щодо заперечень Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС та зазначив, що план досудової санації боржника був затверджений загальними зборами кредиторів боржника, процедура проведення зборів кредиторів виконана належним чином, що підтверджується матеріалами заяви. Щодо вжиття заходів по врегулюванню спірної заборгованості у розмірі 400982187,64 грн., зазначив, що АТ "ХТЗ" вживались та продовжують вживатись заходи по відновленню правового стану та врегулювання даних правових відносин в правовій площині. На даний час до Верховного суду подана касаційна скарга на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 13.07.2018 року у справі № Н/879/16/16 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 08.12.2015 року у справі №820/5225/15 та підприємство сподівається на остаточну законну та обґрунтовану позицію Верховного суду з цього питання, оскільки вважає, що вищевказана сума заборгованості була стягнута безпідставно. Щодо розбіжностей в сумі заборгованості боржника перед КП "Харківводоканал" повідомив суд, що сума заборгованості в плані досудової санації визначена за бухгалтерським обліком боржника станом на 01.11.2018 року, а не як зазначено актах звіряння взаємних розрахунків станом на 21.12.2018 року, які не можуть бути належними доказами, оскільки не підписані з боку АТ "ХТЗ". Крім того, звертає увагу суду на те, що рішення господарського суду Харківської області від 14.11.2018 року по справі 922/2112/18 про стягнення з Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" на користь КП "Харківводоканал" заборгованості у розмірі 914427,05 грн., не набрало законної сили, оскільки на даний час на вищевказане рішення АТ "ХТЗ" подано апеляційну скаргу.
10.01.2019 року в слуханні заяви було оголошено перерву до 10.01.2019 об 14:15 року.
Після перерви суд продовжив розгляд заяви АТ "ХТЗ" про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство. В судове засідання з`явився представник АТ "ХТЗ", жодних заяв, клопотань та доповнень не надав, інші учасники в судове засідання не з`явились.
Розглянувши матеріали заяви та представлений боржником план досудової санації Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод", заслухавши пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі за текстом Закон про банкрутство) санація боржника до порушення справи про банкрутство - система заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, які може здійснювати засновник (учасник, акціонер) боржника, власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, кредитор боржника, інші особи з метою запобігання банкрутству боржника шляхом вжиття організаційно-господарських, управлінських, інвестиційних, технічних, фінансово-економічних, правових заходів відповідно до законодавства до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону про банкрутство, ініціювати процедуру санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство мають право боржник або кредитор. Згода між боржником і кредитором (кредиторами) щодо проведення санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство може бути досягнута як до, так і після виникнення заборгованості боржника. Санацію боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство може бути передбачено правочином (договором), на підставі якого виникло грошове зобов’язання боржника.
Згідно положень частин 2, 4 ст.6 Закону про банкрутство, процедуру санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство може бути введено за наявності:
- відповідної письмової згоди власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника;
- відповідної письмової згоди кредиторів, загальна сума вимог яких перевищує п’ятдесят відсотків кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку;
- плану санації, який повинен бути письмово погоджений усіма забезпеченими кредиторами та схвалений загальними зборами кредиторів боржника.
Загальні збори кредиторів скликаються боржником шляхом письмового повідомлення усіх кредиторів за даними бухгалтерського обліку боржника. Боржник повинен розмістити оголошення про проведення загальних зборів кредиторів на веб-сайті державного органу з питань банкрутства та Вищого господарського суду України. Порядок проведення зборів кредиторів визначається Положенням про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до Розділу ІV цього Положення, про проведення загальних зборів кредиторів кредитори повідомляються боржником шляхом:
- персонального письмового повідомлення кожного кредитора за даними бухгалтерського обліку боржника;
- офіційного оприлюднення оголошення на веб-сайті державного органу з питань банкрутства та Вищого господарського суду України.
Офіційне оприлюднення оголошення про проведення загальних зборів кредиторів на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України здійснюється за 10 днів до проведення таких зборів у порядку, передбаченому Положенням про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство. Оголошення має містити найменування боржника і його ідентифікаційний код, місцезнаходження боржника та його поштову адресу, а також час та місце проведення загальних зборів кредиторів.
Загальні збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві третини голосів.
Право вирішального голосу на загальних зборах кредиторів мають кредитори, крім забезпечених, з грошовими вимогами, що виникли до прийняття рішення власником (органом, уповноваженим управляти майном) боржника про надання згоди на проведення досудової санації боржника.
Кредитори мають на загальних зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів за даними бухгалтерського обліку боржника та кратну одній тисячі гривень.
Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода.
У загальних зборах кредиторів можуть брати участь із правом дорадчого голосу керівник боржника, представник власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника, забезпечені кредитори, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, керуючий санацією (за його наявності).
Загальними зборами кредиторів має бути прийняте рішення про:
- надання згоди на проведення досудової санації боржника;
- схвалення плану досудової санації.
Рішення загальних зборів кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосували кредитори, які мають право вирішального голосу, загальна сума вимог яких перевищує п'ятдесят відсотків кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку.
Прийняті за результатами загальних зборів кредиторів рішення оформлюються протоколом засідання загальних зборів кредиторів.
Судом встановлено, що Наглядовою радою Приватного акціонерного товариства "ХТЗ" прийнято рішення про надання згоди на проведення керівником товариства його санації до порушення провадження у справі про банкрутство, уповноважено керівника товариства вжити всі необхідні заходи для ініціювання процедури досудової санації товариства з правом делегування окремих повноважень щодо організації погодження та затвердження плану досудової санації товариства.
На офіційному веб сайті Вищого господарського суду України і на офіційному веб сайті Міністерства юстиції України розміщене оголошення про проведення загальних зборів кредиторів боржника, призначених на 26.12.2018 року.
26.12.2018 відбулись загальні збори кредиторів ОСОБА_3 акціонерного товариства "Харківський тракторний завод".
Про проведення цих зборів повідомлено всіх кредиторів боржника цінними листами з описом вкладення.
Відповідно до протоколу засідання загальних зборів кредиторів АТ "ХТЗ" для участі в засіданні зареєструвались кредитори, яким належить 92,51 % голосів, тобто збори були повноважними. Голосування з питань порядку денного : 1. Про надання згоди на проведення досудової санації АТ "ХТЗ"; 2. Про схвалення плану досудової санації АТ “ХТЗ”, відбулось з застосуванням бюлетенів для голосування, які були заповнені та підписані повноважними представниками кредиторів. За результатами голосування визначена кількість голосів з 1-го питання : "за" - 921499,80 голосів, що складає 63,87 % від загальної кількості голосів кредиторів, які належать кредиторам з правом голосу, "проти" - 412276,46 голосів, що складає 28,58 % від загальної кількості голосів кредиторів, які належать кредиторам з правом голосу; з 2-го питання : "за" - 921307,15, що складає 63,86 % від загальної кількості голосів, які належать кредиторам з правом голосу, "проти" - 412469,11 голосів, що складає 28,59 % від загальної кількості голосів кредиторів, які належать кредиторам з правом голосу.
Отже, рішення прийняті більш як п’ятдесят відсотків голосів від всієї кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку.
Тому, по обом питанням порядку денного більшістю голосів кредитори прийняли правомочні рішення про надання згоди на проведення досудової санації АТ "ХТЗ" та за про схвалення плану досудової санації АТ "ХТЗ".
До протоколу засідання загальних зборів кредиторів АТ “ХТЗ” додані заяви кредиторів для голосування про надання згоди на проведення досудової санації АТ “ХТЗ” та схвалення досудової санації, а також документи, що засвідчують повноваження представників кредиторів.
На виконання вимог Закону про банкрутство план досудової санації письмово погоджений усіма забезпеченими кредиторами.
Виходячи з матеріалів даної справи, суд зазначає, що порушень при проведенні загальних зборів кредиторів АТ "ХТЗ" не виявлено.
За змістом ч. ч. 3, 9 ст. 6 Закону про банкрутство, план санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство може містити умови, передбачені в ч. ч. 1, 2 ст. 29 і ч. 4 ст. 79 цього Закону, зокрема, такий план може містити умови щодо відстрочки чи розстрочки або прощення (списання) боргів чи їх частини.
Умови плану санації щодо задоволення вимог кредиторів, які не брали участі в голосуванні або голосували проти схвалення плану санації боржника, повинні бути не гіршими, ніж умови задоволення вимог кредиторів, які голосували за схвалення плану санації.
План санації може передбачити поділ кредиторів, які беруть участь у санації, на категорії залежно від виду вимог та наявності (відсутності) забезпечення вимог таких кредиторів. Умовами плану санації може встановлюватися різний порядок задоволення вимог для кредиторів різних категорій.
Згідно із планом до судової санації всі кредитори АТ "ХТЗ" поділяються на три категорії згідно наступних ознак:
1. "Кредитори, строк виконання зобов`язань перед якими не настав" - кредитори АТ "ХТЗ" з вимогами, умови задоволення яких визначені мировою угодою від 10.10.2014 року, затвердженою ухвалою господарського суду Харківської області від 24.10.2014 року у справі № Б-39/109-07 та іншими судовими рішеннями про розстрочення або відстрочення виконання зобов`язань.
2. "Забезпечені кредитори" - кредитори АТ "ХТЗ" за вимогами, які виникли після затвердження ухвалою господарського суду Харківської області від 24.10.2014 року мирової угоди у справі № Б-39/109-07, та які забезпечені заставою майна АТ "ХТЗ" або майнового поручителя.
3. "Інші кредитори" - всі кредитори АТ " ХТЗ" за вимогами, які не ввійшли до категорій "Кредитори, строк виконання зобов`язань перед якими не настав" та "Забезпечені кредитори".
В плані досудової санації АТ "ХТЗ" для кожної категорії встановлений порядок задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до Закону про банкрутство умови плану санації, а також мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюються на вимоги всіх кредиторів, що виникли до затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство.
Строк дії процедури санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство не може перевищувати 12 місяців з дня затвердження судом відповідного плану санації.
План досудової санації може містити умови щодо відстрочення або розстрочення заборгованості на строк, що перевищує 12 місяців (п. 3.5 Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство).
Як вбачається з матеріалів заяви, строк процедури досудової санації АТ "ХТЗ" згідно із планом санації становить 12 місяців з дати затвердження плану санації судом.
Підставою для проведення досудової санації АТ "ХТЗ" є загроза виникнення стану неплатоспроможності, тобто неспроможності підприємства виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Загроза неплатоспроможності АТ "ХТЗ" випливає з конкуренції грошових вимог кредиторів у виконавчих провадженнях щодо підприємства, внаслідок якої задоволення вимог одного або кількох кредиторів у розмірі не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі переді іншими кредиторами.
Як вбачається з матеріалів поданої заяви, загальний розмір кредиторської заборгованості АТ "ХТЗ" станом на дату складання плану досудової санації становить 2075043860,71 грн., в тому числі 600455020,52 грн. - заборгованість за зобов`язаннями строк виконання яких не настав; 31322100,32 грн. - заборгованість за зобов`язаннями забезпеченими заставою майна боржника; 1443266739,87 грн. - поточна кредиторська заборгованість.
Відомості щодо кредиторської заборгованості АТ "ХТЗ" та її видів і категорій наведені в плані досудової санації АТ "ХТЗ" та підтверджуються даними бухгалтерського обліку підприємства і документами фінансової звітності, копії яких додані до заяви про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до звіту про фінансові результати АТ "ХТЗ", вартості оборотних активів боржника (333522 тис. грн.) недостатньо для погашення поточної кредиторської заборгованості підприємства.
Також про загрозу неплатоспроможності свідчить наявність на виконанні у відділі примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України виконавчого провадження № 49749873 щодо виконання виконавчого листа Харківського апеляційного адміністративного суду N 820/5225/15 від 14.12.2015 року про стягнення з АТ “ХТЗ” на користь Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС України 400 982 187,64 грн. Отже, погашення кредиторських вимог можливо виключно за умови застосування до боржника комплексу заходів, спрямованих на поновлення фінансово-господарської діяльності, залучення інвестора, відновлення платоспроможності.
З метою відновлення платоспроможності АТ "ХТЗ" та запобігання його банкрутству протягом процедури досудової санації передбачається :
- вжиття заходів до врегулювання питання стягнення спірної заборгованості в розмірі 400982187,64 грн., що стягнена з АТ "ХТЗ" на користь податкового органу постановою 08.12.2015 року Харківського апеляційного адміністративного суду у справі №820/5225/15. Першочергові заходи передбачають застосування наявних правових механізмів, що нададуть можливість переглянути спірне рішення, усунути наявну суперечність, що полягає у подвійному стягненні заборгованості, та досягти правової мети з відновлення правового стану; в подальшому, після вичерпання вищенаведених заходів передбачається вивчення питання та проведення перемовин стосовно купівлі права вимоги, що є спірним, у порядку, що передбачений чинним законодавством. Прогнозованим результатом такого врегулювання є зменшення суми загальної кредиторської заборгованості.
- вжиття заходів з ліквідації простроченої дебіторської заборгованості боржника в розмірі 5 480577,70 тис. грн.
- залучення додаткового фінансування - інвестицій та кредитування, з метою оновлення основних засобів боржника та модернізації виробництва та поточне кредитування господарської діяльності банківськими установами;
- відчуження непрофільних активів АТ “ХТЗ”, що за фінансовим планом допоможе залучити додатково близько 40 млн. гривень та зменшити витрати на утримання активів;
- встановлення відстрочення виконання боржником зобов’язань перед кредиторами окремих категорій, з цією метою поділ кредиторів на категорії залежно від виду вимог, встановлення різного порядку задоволення вимог для кредиторів різних.
Як зазначено в плані досудової санації, застосування вищенаведених заходів, в тому числі відстрочення виконання зобов`язань АТ "ХТЗ", дозволить досягти безперебійного виробництва продукції на рівні не менше 70 тракторів на місяць, що призведе до отримання прогнозованого прибутку за рахунок реалізації в розмірі 43666 тис. грн. за рік
Згідно ч. 8 ст. 6 Закону про банкрутство, господарський суд виносить ухвалу про відмову в затвердженні плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо:
при схваленні плану санації були допущені порушення законодавства, що вплинули на результат голосування загальних зборів кредиторів;
кредитор, який не брав участі в голосуванні або ж голосував проти схвалення плану санації, доведе, що в разі ліквідації боржника у порядку, визначеному цим Законом, його вимоги були б задоволені в розмірі, що перевищує розмір вимог, які будуть задоволені відповідно до умов плану санації;
відсутнє письмове погодження плану санації усіма забезпеченими кредиторами;
боржником були надані недостовірні дані щодо кредиторської заборгованості.
В інших випадках господарський суд виносить ухвалу про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство та вводить мораторій на задоволення вимог кредиторів. Мораторій поширюється на вимоги кредиторів, що виникли до затвердження плану санації.
Судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні докази, які в свідчили про наявність підстав для відмови у затвердженні плану санації АТ “ХТЗ”.
Щодо заперечень КП “Харківводоканал”, стосовно того, що боржником були надані недостовірні дані щодо розміру його кредиторської заборгованості, суд вважає за необхідне зазначити те, що всі дані стосовно кредиторської заборгованості були внесені до списку кредиторів на підставі даних бухгалтерського обліку підприємства, як того вимагає п.2.2.2 Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство
Суд звертає увагу на те, що підприємство здійснює виробничу діяльність, за таких обставин заборгованість підприємства має тенденцію змінюватись щодня, у зв'язку з чим для проведення процедури узгодження досудової санації підприємство мало зафіксувати заборгованість на певну дату, що і було здійснено станом на 01.11.2018 року. Натомість КП "Харківводоканал" визначено кредиторську заборгованість на іншу дату, а саме станом на 21.12.2018 року, що відповідно призвело до деяких розбіжностей.
Крім того, згідно з даними діловодства спеціалізованого суду, рішення господарського суду Харківської області від 14.11.2018 року по справі 922/2112/18 про стягнення з Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" на користь КП "Харківводоканал" заборгованості у розмірі 914427,05 грн., не набрало законної сили, оскільки на даний час на вищевказане рішення АТ "ХТЗ" подано апеляційну скаргу, отже наразі сума заборгованості у розмірі 914427,05 грн. не є узгодженою.
Також, на підтвердження суми заборгованості КП "Харківводоканал" надано акти звіряння взаємних розрахунків, натомість суд вважає, що акти не є належним доказом на підтвердження суми заборгованості, оскільки не мають підпису з боку уповноважених представників АТ "ХТЗ", а також ці акти звіряння складені станом на 21.12.2018 року, а не на 01.11.2018 року, яка визначена підприємством за даними бухгалтерського обліку в плані досудової санації.
Виявлення деяких розбіжностей по сумам заборгованості ніяким чином не вплинуло на результат голосування загальних зборів кредиторів. Існування розбіжностей та затвердження плану досудової санації не свідчить про погашення вимог, які не внесені до такого плану, існуючий спір може бути вирішено в судовому порядку та відповідне стягнення здійснено в порядку виконання судового рішення. Також план досудової санації в розділі "Порядок задоволення вимог інших кредиторів" передбачає, що заборгованість АТ "ХТЗ" перед "Іншими кредиторами", що виникла або може виникнути в період до затвердження Плану санації, в тому числі після прийняття рішення про проведення досудової санації, підлягає задоволенню боржником на умовах відстрочки виконання зобов`язань, що випливають з договірних або позадоговірних відносин АТ "ХТЗ" з відповідними кредиторами. Відстрочка виконання зобов`язань встановлюється на вісімнадцять місяців від дня затвердження судом цього плану досудової санації, а отже кредитори, які мають заперечення такого характеру внесені до наданого суду плану та на їх вимоги, що виникли період з дати прийняття рішення про проведення процедури досудової санації до затвердження плану досудової санації господарським судом розповсюджуються умови, що передбачені планом досудової санації.
Суд, також не погоджується із твердженнями Харківського управління Офісу великих платників податків, стосовно того, затвердження плану досудової санації комітетом кредиторів відбулось з порушенням норм Закону про банкрутство, оскільки вважає, що порушень при проведенні загальних зборів кредиторів АТ “ХТЗ” не виявлено, в матеріалах справи такі докази відсутні. План досудової санації АТ "ХТЗ" розроблено відповідно до Закону про банкрутство та Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму ВГСУ від 17.12.2013 року. Посилання Харківського управління Офісу великих платників податків на те, що в плані санації не вказано конкретних заходів, які сприятимуть відновленню платоспроможності підприємства також не знаходять свого підтвердження, оскільки заходи з відновлення платоспроможності АТ "ХТЗ" визначені в розділі IV плану досудової санації боржника
Розглянувши матеріали поданої заяви, суд вважає, що реалізація заходів плану санації створить для кредиторів більш сприятливі умови повернення заборгованості ніж процедура банкрутства, оскільки санація забезпечує додаткові джерела погашення вимог кредиторів : дохід від господарської діяльності, повернення дебіторської заборгованості, залучені інвестиції. При банкрутстві ж коштів від продажу майна не вистачить для задоволення вимог всіх кредиторів. Також, реалізація майна боржника у процедурі банкрутства здійснюється у стислі строки, без врахування ринкової кон`юктури. В результаті ціна продажу майна виявляється нижчою, ніж потенційна ринкова вартість, внаслідок чого кредитори одержують меншу суму коштів. Отже процедура досудової санації забезпечує вищий ступінь погашення кредиторських вимог. Крім того, успішна реалізація заходів залучення західних інвесторів до кредитування АТ "ХТЗ" в умовах ефективного використання залученого кредитного капіталу дозволить зберегти робочі місця, підвищити виробничий потенціал та рентабельність підприємства, що в часові перспективі матиме довготривалий позитивний фінансовий ефект та дозволить уникнути виникнення стану неплатоспроможності АТ "ХТЗ" у майбутньому.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в цілому план санації Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" відповідає вимогам чинного законодавства, порушень при його затвердженні, які б вплинули на результати голосування, судом не встановлено, заборгованість підприємством була визначена станом на 01.11.2018 р. за даними бухгалтерського обліку, при цьому наявність деяких розбіжностей по сумам заборгованості, не вплинуло на права кредиторів, оскільки на вимоги, що виникли період з дати прийняття рішення про проведення процедури досудової санації до затвердження плану досудової санації господарським судом розповсюджуються умови, що передбачені планом досудової санації, а розбіжності, які не узгоджені сторонами можуть бути вирішені в судовому порядку та в разі задоволення вимог можуть бути стягнуті в порядку виконання судових рішень, а також жодним кредитором не доведено, що в разі ліквідації боржника у порядку, визначеному цим законом, його вимоги були б задоволені в розмірі, що перевищує розмір вимог, які будуть задоволені відповідно до умов плану санації.
За таких обставин суд вважає доцільним та справедливим прийняти рішення щодо затвердження наданого суду плану санації АТ "ХТЗ" до відкриття провадження у справі про банкрутство та ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, які виникли до затвердження плану санації, на 12 місяців з дня затвердження судом відповідного плану санації.
Керуючись ст.ст.5,6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 233-235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство.
2. Затвердити план санації Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" до відкриття провадження у справі про банкрутство, схвалений рішенням загальних зборів кредиторів ОСОБА_3 акціонерного товариства "Харківський тракторний завод", яке оформлено протоколом № 1 від 26.12.2018 року, терміном дії 12 місяців з дня затвердження судом відповідного плану санації.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів ОСОБА_3 акціонерного товариства "Харківський тракторний завод". Мораторій поширюється на вимоги кредиторів, що виникли до затвердження плану санації.
Ухвала набирає законної сили 10.01.2019 року.
Ухвала може бути оскаржена в строки, передбачені ст. 256 ГПК України, шляхом подачі апеляційної скарги.
Повний текст ухвали підписано 14.01.2019 року.
Суддя ОСОБА_4