Рішення № 79140482, 08.01.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.01.2019
Номер справи
480/4507/18
Номер документу
79140482
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

С У М С Ь К И Й О К Р У Ж Н И Й А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й С У Д

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 січня 2019 р. Справа № 480/4507/18

Сумський окружний адміністративний суд в особі судді Шаповала М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату, про зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

04.12.2018 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просить:

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - ГУПФУ в Сумській області) щодо встановлення пенсії в розмірі 70 % грошового забезпечення замість існуючих 90 % грошового забезпечення, та не включення до пенсії доплати як учаснику бойових дій;

- визнати неправомірними дії Сумського обласного військового комісаріату щодо самовільного виключення зі складу грошового забезпечення позивача всіх додаткових видів грошового забезпечення;

- зобов'язати Сумський обласний військовий комісаріат (далі - Сумський ОВК) скласти довідку про грошове забезпечення позивача станом на 01.01.2018 відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового складу та деяких інших осіб" у строгій відповідності до ст. 43 Закону України № 2262-ХІІ з урахуванням педагогічного стажу та всіх додаткових видів грошового забезпечення, а саме: визначити розмір посадового окладу з урахуванням педагогічного стажу (ст. 57 Закону України "Про освіту"), доплати за виконання особливо важливих завдань 50 % від суми трьох основних видів грошового забезпечення (посада, звання, вислуга), доплати за таємність 10 % посадового окладу, доплати премії (380% посадового окладу відповідно до наказу МОУ № 44 з 01.01.2016), та передати її до ГУПФУ в Сумській області для проведення перерахунку пенсії;

- зобов'язати ГУПФУ в Сумській області провести перерахунок пенсії позивачу у строгій відповідності до цієї довідки з 01.01.2018 з включенням доплат як учаснику бойових дій, визначенням максимального розміру пенсії 90 % грошового забезпечення, виплатити недоплату з урахуванням раніше проведених виплат та компенсації за своєчасно невиплачені кошти, відповідно до ст.ст. 1-4 Закону України № 2050-ІІІ.

Свої вимоги мотивує тим, що в квітні 2018 року ГУПФУ в Сумській області був проведений перерахунок пенсії з порушенням вимог законодавства: відповідач протиправно зменшив йому відсоток грошового забезпечення з 90 % до 70 %, який повинен враховуватись при виплаті пенсії. Крім того, зазначив, що перерахунок проведений без урахування всіх видів грошового забезпечення для обчислення пенсії. Військкомат безпідставно не включив до довідки про грошове забезпечення всі додаткові види грошового забезпечення, а саме: доплата за виконання особливо важливих завдань - 50 % від суми трьох основних видів грошового забезпечення (посада, звання, вислуга), доплата за таємність - 10 % посадового окладу, премія (380% посадового окладу відповідно до наказу МОУ № 44 з 01.01.2016), доплата як учаснику бойових дій. Також розмір посадового окладу визначений без урахування педагогічного стажу. Зазначає, що Кабінет Міністрів України не має повноважень своїми постановами змінювати та скасовувати норми законів. Вважає такі дії відповідачів незаконними та такими, що обмежують конституційні права на заслужену пенсію.

31.10.2018 ухвалою суду відкрито провадження та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

11.12.2018 ухвалою суду зупинено провадження у справі до вирішення заяви позивача про відвід судді Шаповалу М.М.

12.12.2018 ухвалою суду у складі головуючого судді Кравченка Є.Д. в задоволенні заяви позивача про відвід відмовлено.

17.12.2018 ухвалою суду поновлено провадження у справі та продовжено її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

28.12.2018 представник Сумського ОВК надіслав до суду письмовий відзив на позов (а.с. 39-40), у якому зазначив, що для здійснення перерахунку пенсій відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" Сумським обласним військовим комісаріатом на підставі списків, наданих ГУПФУ в Сумській області, були складені передбачені Порядком № 45 довідки про грошове забезпечення станом на 01.03.2018 та надіслані до ГУПФУ в Сумській області, у тому числі й на ім'я ОСОБА_1 Форма, зміст та порядок видачі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій затверджені Порядком № 45, який прийнятий на виконання ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а не ст. 43 цього Закону, - для здійснення перерахунку вже призначених пенсій. Також зазначив, що вимога про зобов'язання Сумського ОВК визначити розмір посадового окладу з врахуванням педагогічного стажу є безпідставною, оскільки пенсія позивачу призначена відповідно до законодавства, яке регулює грошове забезпечення військовослужбовців, а не працівників за трудовим договором або контрактом. У задоволенні позову просив відмовити.

29.12.2018 представник ГУПФУ в Сумській області надіслав до суду письмовий відзив на позов (а.с. 45-46), у якому зазначив, що позовні вимоги позивача передчасні. Перерахунок пенсії позивачу був проведений у березні 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Заборгованість по нарахуванню пенсії ОСОБА_1 у Головному управління не обліковується. При проведенні перерахунку пенсії застосовано норми законодавства, чинні на момент його проведення, а саме: ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою передбачено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % сум грошового забезпечення. Таким чином, перерахунок пенсії позивачу здійснений відповідно до норм чинного законодавства. Також вказує, що відсутні підстави для нарахування та виплати компенсації, оскільки перерахунок пенсії виконано вчасно. У задоволенні позову просив відмовити.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши зібрані докази в їх сукупності відповідно до вимог ст. 90 КАС України, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУПФУ в Сумській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Міністерством оборони України позивачу призначена пенсія в розмірі 90 % грошового забезпечення. Однак, як вбачається з матеріалів пенсійної справи (а.с. 48-50) 23.03.2018 ГУПФУ в Сумській області провело позивачу перерахунок пенсії з 01.04.2018 із врахуванням таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад (7 750 грн), оклад за військове званням (1 480 грн), надбавка за вислугу років 50 % (4 615 грн). Основний розмір пенсії зазначений 70 % грошового забезпечення. Також врахована надбавка до пенсії за бойові дії в інших країнах (363 грн) та надбавка як учаснику бойових дій (40 грн).

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі визначає Закон України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-XIІ). Цей Закон забезпечує реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Законом України від 27.03.2014 № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" до ст. 13 Закону № 2262-XIІ внесені зміни, якими максимальний розмір пенсії обмежений 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XIІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Пунктами 1, 2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, (далі - Порядок № 45), в редакції, чинній на дату проведення перерахунку) встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

У відповідності до п. 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Як вбачається з матеріалів пенсійної справи (а.с. 49-50) 23.03.2018 був проведений перерахунок пенсії позивача в сторону зменшення з 01.01.2018.

Аналіз вказаних норм дає підстави вважати, що перерахунок пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", здійснюється у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення за відповідною посадою в порядку, визначеному КМУ. Здійснюючи такий перерахунок, органи пенсійного фонду лише змінюють суму грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, не змінюючи при цьому розмір призначеної пенсії.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведені обставини, зменшуючи розмір призначеної позивачу пенсії, у зв'язку зі внесенням змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області діяло не на підставі та не в спосіб, що передбачені вказаним Законом та Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що свідчить про протиправність таких дій відповідача.

Крім того, згідно зі ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Тобто, на виконання вказаних норм Закон України від 27.03.2014 № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (набрав чинності 01.04.2014), яким внесені зміни до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" в частині обмеження максимального розміру пенсії, не має зворотної дії у часі, в зв'язку з чим не може визначати розмір пенсій, призначених до набрання ним чинності, тобто до 01.04.2014.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 № 8-рп/99, від 20.03.2002 № 5-рп/2002, від 20.12.2016 № 7-рп/2016).

У цих рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення. Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв'язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені. Також Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом № 2262-XIІ, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених ч. 5 ст. 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.

Враховуючи вищевикладене, суд визнає, що при здійсненні перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення ним пенсії. Внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 % грошового забезпечення стосуються порядку призначення пенсії в разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Зазначений висновок суду узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 24.04.2018 у справі № 686/12623/17, яка згідно з приписами ч.ч. 4, 5 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та ч. 5 ст. 242 КАС України є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень та враховується іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

У позовних вимог про зобов'язання Сумського ОВК надати до ГУПФУ в Сумській області нову довідку про грошове забезпечення з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та ГУПФУ в Сумській області здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі нової довідки, суд відмовляє з таких підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закон № 2262-XIІ та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі списків, наданих ГУПФУ в Сумській області, Сумський ОВК склав довідку про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії позивача, у якій зазначені такі види грошового забезпечення як: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років, що й передбачено положеннями п. 5 Порядку № 45.

Суд визнає, що Сумський ОВК правомірно вказав зазначені види грошового забезпечення, оскільки форма, зміст та порядок видачі довідки затверджені Порядком № 45, який прийнятий на виконання ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Щодо вимоги позивача про зобов'язання ГУПФУ в Сумській області виплатити компенсацію за своєчасно не виплачені кошти відповідно до ст.ст. 1-4 Закону № 2050-ІІІ суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.ст. 1-4 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" від 19.10.2000 № 2050-ІІІ підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

На підставі викладеного суд зазначає, що компенсація виплачується в разі затримки на один і більше календарних місяців виплати громадянам нарахованих доходів. Оскільки пенсія в розмірі 90 % грошового забезпечення ще не нарахована позивачу, то цю вимога суд вважає передчасною.

Вимогу позивача про зобов'язання Сумський ОВК визначити розмір посадового окладу з урахуванням педагогічного стажу відповідно до ст. 57 Закону України "Про освіту" суд вважає безпідставною з таких підстав.

Відповідно ло Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" військовослужбовці - це громадяни України, які проходять військову службу у складі Збройних Сил України та інших військових формувань.

Згідно зі ст. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни.

Стаття 3 Кодексу законів про працю України визначає, що законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Відповідно до приписів частин 3 та 4 статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

Виходячи з наведеного, військовослужбовці не перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання, а проходять службу. Порядок проходження служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях урегульовано спеціальними нормативно-правовими актами, які покладають на громадян, котрі перебувають на такій службі, додаткові обов'язки і відповідальність. У зв'язку з тим, що позивач проходив військову службу, був звільнений з військової служби, тому і посадовий оклад позивача для перерахунку пенсії був визначений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату, про зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) щодо зменшення ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) відсотку грошового забезпечення з 90 % до 70 %, який повинен враховуватись при виплаті пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії в розмірі 90 % суми грошового забезпечення відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", чинної станом на дату призначення пенсії, починаючи з 01.01.2018, з урахуванням раніше виплачених сум.

У задоволенні інших позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області ОСОБА_1 відмовити.

У задоволенні позовних вимог до Сумського обласного військового комісаріату ОСОБА_1 відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М. Шаповал