
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"14" січня 2019 р. Справа № 300/68/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та скасування припису, постанови від 06.12.2018 про накладення штрафу в розмірі 223380 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та скасування припису, постанови від 06.12.2018 про накладення штрафу в розмірі 223380 грн.
Приписами пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, в порушення зазначеної норми законодавства, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 в позовній заяві не вказав ідентифікаційного коду відповідача зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви додано платіжне доручення № ПН1543989 від 19.12.2018 про сплату судового збору в розмірі 2927,80 гривень.
Таким чином, фізичною особою-підприємецем ОСОБА_1 не долучено до позовної заяви належних доказів про сплату судового збору, так як платіжне доручення додане до позовної заяви свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі.
З урахуванням вимог частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Із змісту позовної заяви слідує, що позивач просить суд визнати дії управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо видачі направлення №1731-Д від 14.11.2018 року та проведення інспекційного відвідування 15.11.2018 року протиправними; визнати протиправними та скасувати припис про усунення виявлених порушень за № ІФ2082/826/АВ/П від 21.11.2018 року, а також постанову про за № ІФ2082/826/АВ/П/ТД-ФС від 06.12.2018 року, якою на позивача накладено штраф у розмірі 223380,00 грн.
Таким чином, звернена до суду вимога про визнання протиправним та скасування рішення (постанови про накладення штрафу) відповідача - суб'єкта владних повноважень (управління Держпраці в Івано-Франківській області), безпосереднім наслідком якої є зміна складу майна позивача (фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1), є майновою, а інші позовні вимоги (про визнання дій в ході проведення перевірки неправомірними, визнання протиправним та скасування припису про усунення виявлених порушень) носять немайновий характер.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, відповідно пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 01.01.2019 складає 1921 гривня.
Суд звертає увагу на те, що частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Суд зазначає, що дана позовна заява містить три самостійні позовні вимоги, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.
Відтак, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими фізичною особою-підприємецем ОСОБА_1 позовними вимогами становить 6075,80 грн., а саме дві позовні вимоги немайнового характеру (1921,00 грн. + 1921,00 грн.) - 3842,00 грн та майнового характеру (із розрахунку ціни позову 223380,00 грн.) - 2233,80 грн.
Таким чином, фізичною особою-підприємецем ОСОБА_1 не сплачено судовий збір в розмірі 3148,00 грн. (6075,80 грн. - 2927,80 грн.).
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного, керуючись статтями ст.160, 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та скасування припису, постанови від 06.12.2018 про накладення штрафу в розмірі 223380 грн. - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду:
- вказання позивачем ідентифікаційного коду відповідача зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- документа про сплату (доплату) судового збору в розмірі - 3148,00 гривень згідно платіжних реквізитів для перерахування судового збору за подання позовної заяви в Івано-Франківський окружний адміністративний суд, які містяться офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.