Постанова № 7912377, 12.02.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.02.2010
Номер справи
2а-5563/09/1370
Номер документу
7912377
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-5563/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 лютого 2010 р. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

при секретарі - Фейдаш Х.М.,

за участю представників позивача Салдан Г.Р., Сеника В.Т., представника відповідача Кармелюка Т.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гал ТВС» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова про скасування податкового повідомлення-рішення від 30.12.2008 року № 0016261630/0 32326 , -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гал ТВС» (далі-Товариство) звернулося у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова (далі-ДПІ), просить скасувати податкове повідомлення-рішення від 30.12.2008 року № 0016261630/0 32326. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що податковий орган за наслідком проведеної документальної невиїзної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість Товариства, поданої за травень 2008 року склав акт №2590/711/15-2/32181538 від 23.12.2008 року в якому необгрунтовано прийшов до висновку, щодо зайвого включення Товариством до складу податкового кредиту суму 10170,00 грн., а тому оспорюване податкове повідомлення-рішення підлягає до скасування.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали з підстав викладених у позовній заяві. Просять позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав з підстав, викладених у запереченнях на позов та пояснив, що перевіркою встановлено, що в порушення п.п. 7.4.5, ст. 7 Закону «Про податок на додану вартість» №168 з наступними змінами (далі-Закон №168), Товариством занижено ПДВ в сумі 10170,00 грн.: оскільки контрагент Товариства господарське товариство з обмеженою відповідальністю «Трак» не мало права виписувати податкові накладні, так як Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість останнього було анульовано, а тому працівники ДПІ правомірно прийшли до висновку про включення Товариством до складу податкового кредиту витрати по сплаті податку які не підтверджені податковими накладними. Просить у задоволенні позову відмовити повністю.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 12 лютого 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю з наступних підстав.

Судом встановлено що Товариство з обмеженою відповідальністю «Гал ТВС» зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради-Свідоцтво №200906 серії АО1 від 26.09.2002 року, у період що перевірявся було платником податку на додану вартість - Свідоцтво №18169379 від 13.11.2002 року.

23.12.2008 року ДПІ була проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка податкової декларації з ПДВ, поданої Товариством за травень 2008 року, за результатами якої складено акт №2590/711/15-2/32181538 в якому зазначено, що останнім в порушення п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону №168 зайво включено до складу податкового кредиту суму 10170,00 грн., що призвело до заниження суми ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету за підсумками травня 2008 року, оскільки Товариство включило до складу податкового кредиту суми податку не підтверджені податковими накладними: контрагент Товариства Господарське товариство з обмеженою відповідальністю «Трак» (далі- Трак) не мало права складання податкових накладних по товарах реалізованих Товариству, так як Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість Трак анульовано.

30 грудня 2008 року ДПІ на підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № 0016261630/0 32326 , яким визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість на суму 10678,50 грн., з яких основний платіж 10170,00 грн. та штрафні (фінансові) санкції 508,50 грн.

Пунктом 1.7 статті 1 Закону №168 визначено, що податковий кредит - це сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобовязання звітного періоду, визначена згідно з цим законом.

Відповідно до пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону №168 податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у звязку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації.

Згідно з пп. 7.4.5 п. 7.4 тієї ж статті не підлягають включенню до складу податкового кредиту будь-які витрати зі сплати податку, які не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а у разі імпорту робіт (послуг) актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг).

Судом встановлено, що за наслідком господарського зобовязання, яке виникло між Товариством та Трак, позивачем включено до складу податкового кредиту суми сплаченого ПДВ у звязку з придбанням товару на загальну суму 10 170,00 грн. згідно податкових накладних: №52601 від 26.05.2008 року, ПДВ на суму 9899,82 грн. ( товар тепло вентилятор, блок перемішування повітря, блок фільтрування) та №52602 від 26.05.2008 року, ПДВ на суму 270,54 грн. (товар - регулятор кімнатний з програмуванням), виписаних позивачу у травні 2008 року Трак. Згідно платіжного доручення №287 від 23.05.2008 року та банківської виписки від 23.05.2008 року позивач провів оплату за придбаний у Трак товар.

Відповідно до п.п 7.2.4 п.7.2 ст.7 Закону №168, право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованих як платники податку у порядку передбаченому ст. 9 цього Закону. Документом, що підтверджує таку реєстрацію, є Свідоцтво платника ПДВ.

Пунктом 9.1 ст. 9 Закону №168 визначено, що центральний податковий орган веде Реєстр платників податку. Дані з реєстру платнику підлягають оприлюдненню у порядку, визначеному центральним податковим органом (п.9.3 ст.9 Закону №168).

Відповідно до п.35 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 р. №79, для інформування платників податку ДПА України не пізніше 2,12 та 22 числа кожного місяця оприлюднює на web-сайті ДПА України дані про реєстрацію та анулювання такої реєстрації платників податку тощо.

Судом встановлено, що контрагент Товариства Господарське товариство з обмеженою відповідальністю «Трак» зареєстроване платником ПДВ 27.03.1998 року. Протягом періоду з 01.01.2007 року по 01.01.2008 року подавало податкові декларації з ПДВ з показниками, які свідчили про відсутність оподаткованих поставок. З цієї підстави Державна податкова інспекція у Залізничному районі м.Львова за місцем реєстрації платника прийняла акт №13 від 28.01.2008 року про анулювання реєстрації платника ПДВ Трак та відомості про анулювання 28.01.2008 року податковим органом внесено до бази ДПА України, що підтверджено матеріалами справи.

Як пояснили в судовому засіданні представники позивача, представниками Трак було предявлено позивачу Свідоцтво платника ПДВ, яке позивачем було сприйнято як таке що дійсне та ними в базі даних ДПА України на предмет підтвердження його дії(анулювання) не перевірялось.

Згідно Постанови Господарського суду Львівської області від 18.06.2008 року за позовом ТзОВ «Трак» до ДПІ у Залізничному районі м.Львова визнано дії ДПІ у Залізничному районі м.Львова щодо прийняття рішення (акта) №13 від 28.01.2008 року про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість №17726335 від 27.03.1998 року виданого ТзОВ «Трак» неправомірними; скасовано рішення (акт) №13 від 28.01.2008 року про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість №17726335 від 27.03.1998 року виданого ТзОВ «Трак»; зобовязано ДПІ у Залізничному районі м.Львова поновити ТзОВ «Трак» в реєстрації платників податку на додану вартість, шляхом внесення до нього змін. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.05.2009 року апеляційну скаргу ДПІ залишено без задоволення, а постанову суду без змін.

Як вбачається з матеріалів справи-Витяг з ЄДРПОУ ТзОВ «Тракт» станом на 27.05.2009 року статус відомостей про юридичну особу не підтверджено відсутність за юридичною адресою: м.Львів, вул. Бортнянського,20Б. Окрім того, в базі ДПА України станом на 11.02.2010 року і надалі наявні відомості про Трак 28.01.2008 року анульовано свідоцтво платника ПДВ.

Суд приходить до висновку, що станом на 26.05.2008 року день складання податкових накладних №52601 та №52602 Господарське товариство з обмеженою відповідальністю «Трак» не мало права складати та видавати податкові накладні, оскільки Свідоцтво платника податку на додану вартість було анульовано, про що внесено відповідні відомості в реєстр платників ПДВ. В свою чергу Товариство з обмеженою відповідальністю «Гал ТВС» мало можливість зясувати, чи такий контрагент вправі виписувати податкові накладні.

Із зазначеного випливає, що у разі коли на час укладення господарських угод контрагент відповідної особи платника податків не був платником податку на додану вартість, у такої особи не має підстав для віднесення до податкового кредиту відповідних сум ПДВ, а тому сума податкового кредиту по виписаних ТзОВ Трак податкових накладних позивачем сформовано неправомірно.

Встановлення судом необґрунтованості заявлених платником податку вимог про надання податкової вигоди тягне за собою відмову в її задоволенні.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 КАС України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналізуючи чинне законодавство та обставини справи суд приходить до висновку, що відповідач як субєкт владних повноважень надав суду достатні та беззаперечні докази в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення та правомірно прийшов до висновку про донарахування податку на додану вартість, а тому наявні підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій на підставі п.п. 17.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року.

Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене суд прийшов до висновку, що вимоги позивача не підтверджені матеріалами справи, не доведені у судовому засіданні, і тому у задоволені позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Гал ТВС» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова про скасування податкового повідомлення-рішення від 30.12.2008 року № 0016261630/0 32326 слід відмовити повністю.

Щодо судових витрат, то у відповідності до ст.94 КАС України такі не належить стягувати зі сторін спору.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд. Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст Постанови виготовлено 17.02.2010 року.

Суддя /підпис/ Шинкар Т.І.

З оригіналом згідно

Суддя Шинкар Т.І.

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-5563/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частини постанови)

12 лютого 2010 р. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

при секретарі - Фейдаш Х.М.,

за участю представників позивача Салдан Г.Р., Сеника В.Т., представника відповідача Кармелюка Т.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гал ТВС» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова про скасування податкового повідомлення-рішення від 30.12.2008 року № 0016261630/0 32326 , -

ВСТАНОВИВ:

При розгляді справи суд вважає за необхідне у відповідності до вимог ч. 3 ст. 160 КАС України відкласти складення повного тексту постанови суду на п”ять днів з дня закінчення розгляду справи , проголосивши вступну і резолютивну частину постанови. З мотивувальною частиною постанови особи, які беруть участь у справі зможуть ознайомитися 17.02.2010 року.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд. Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя Шинкар Т.І.