
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
28 грудня 2018 року м. Київ № 640/18862/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження заяву представника Служби безпеки України про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Служби безпеки України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва знаходиться справа №640/18862/18, (далі - справа №640/18862/18), за позовом ОСОБА_1, (далі - позивач), до Служби безпеки України, (далі - відповідач-1, СБУ), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, (далі - відповідач-2), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача-1 щодо не включення у довідку про грошове забезпечення, надану відповідачу-2, всіх складових грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення із СБУ;
- зобов'язати відповідача-1 надати до відповідачу-2 довідку про розмір грошового забезпечення, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення з 01.01.2018р. для перерахунку пенсії позивачу, з врахуванням складових (надбавок та доплат) грошового забезпечення, а саме: надбавку особам, які працюють в умовах режимних обмежень -15% 15%, надбавку за оперативно - розшукову діяльність 50%; надбавку за особливо важливі завдання 100%, надбавку за спец, завдання чи державну охорону 70%, премію 100% які були нараховані позивачу під час призначення пенсії на час звільнення з лав СБУ, та які повинні враховуватись при обчисленні (перерахунку) пенсії;
- визнати дії відповідача-2, які полягають у розрахунку пенсії позивача, з розрахунку основного розміру пенсії 70% грошового забезпечення, замість 90%; неврахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, що були враховані при призначенні пенсії позивачу при перерахунку пенсії, а саме: надбавку особам, які працюють в умовах режимних обмежень -15% 15%, надбавку за оперативно - розшукову діяльність 50%; надбавку за особливо важливі завдання 100%, надбавку за спец. завдання чи державну охорону 70%, премію 100% , та обмеження пенсії граничним розміром з 01.01.2018 року, протиправними;
- зобов'язати відповідача-2 здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.01.2018 року у розмірі 90% від відповідних сум грошового забезпечення з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, що були враховані при призначенні пенсії позивачу, а саме: надбавку особам, які працюють в умовах режимних обмежень -15% 15%, надбавку за оперативно - розшукову діяльність 50%; надбавку за особливо важливі завдання 100%, надбавку за спец. завдання чи державну охорону 70%, премію 100%, згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсії особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103, постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704 без застосування будь-яких обмежень максимального розміру пенсії, з урахуванням різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Поряд з цим, через канцелярію до суду представником відповідача-1 подано письмову заяву про зупинення провадження у справі №640/18862/18 до набрання законної сили судовим рішенням адміністративній справі №826/3783/18, (далі - письмова заява).
В обґрунтування письмової заяви позивачем зазначено про неможливість розгляду справи №640/18862/18 до вирішення адміністративної справи №826/3783/18.
Так, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду;
Під час вирішення письмової заяви судом встановлено, що дійсно у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва знаходиться адміністративна справа №826/3783/18 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
А тому, за переконанням суду, існує об'єктивна неможливість розгляду справи №640/18862/18 до вирішення адміністративної справи №826/3783/18 , при цьому, зібрані докази не дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Таким чином, перевіривши зазначені у письмовій заяві доводи на предмет їх відповідності вище викладеній нормі та з'ясованим судом обставинам, а також оцінивши докази, які надано на його обґрунтування та які уже містяться у матеріалах справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість письмової заяви та наявність підстав для зупинення провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 236, 241-243, 248, 256 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити письмову заяву.
2. Зупинити провадження в адміністративній справі №640/18862/18 до набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі №826/3783/18.
3. Запропонувати учасникам справи повідомити суд про набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі №826/3783/18 із наданням відповідних підтверджуючих документів.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ю.Т. Шрамко