Постанова № 79070325, 09.01.2019, Зіньківський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
09.01.2019
Номер справи
530/1853/18
Номер документу
79070325
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Зіньківський районний суд Полтавської області

Справа № 530/1853/18

Номер провадження 3/530/13/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09.01.2019 року місто Зіньків

Зіньківський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Дем’янченка С.М., секретарі Тараненко Т.І., з участю прокурора Маюри С.В. особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1,

жительку АДРЕСА_1, Полтавської

області, не працюючої, ІНФОРМАЦІЯ_2, вдови,

ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,

за вчинення адміністративних корупційних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в:

28 листопада 2018 року оперуповноваженим відділу протидії хабарництву та організованим формам злочинності у сфері економіки Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної Поліції України лейтенантом поліції ОСОБА_2 було встановлено, що наказом Управління пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області від 30.05.2016 № 17-ОС «Про присвоєння рангів державним службовцям» ОСОБА_1 було присвоєно шостий ранг державного службовця.Наказом Управління пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області від 28.12.2016 № 31-ОС «Про присвоєння чергових рангів державним службовцям» ОСОБА_1 було присвоєно п’ятий ранг державного службовця.Відповідно до виписки з наказу Гадяцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 31.03.2017 року № 3-ОС «Про призначення працівників Гадяцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області» ОСОБА_1 з 31 березня 2017 року, за переведенням, призначено на посаду начальника Зіньківського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій Гадяцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області. 05.07.2017 року наказом Гадяцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 04.07.2017 року № 21-ОС «Про звільнення ОСОБА_1Б.» ОСОБА_1 звільнено з посади начальника Зіньківського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій Гадяцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області на підставі заяви від04.07.2017 року «Про звільнення з посади» поданою ОСОБА_1. 05.07.2017 року ОСОБА_1 отримала трудову книжку із записами про підставу звільнення, про що свідчить її особистий підпис в журналі обліку трудових книжок. Відповідно до п.п. «в», п. 1,ч. 1 ст. З Закону державні службовці є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією. Суб’єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. "а" і "в" п. 2, п. 4 і 5 ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Отже, ОСОБА_1 є державним службовцем на якого поширюється дія Закону та є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов’язання, передбачені Законом. Відповідно до другого етапу системи подання та оприлюднення декларацій, відповідно до вимог Закону, який розпочав свою роботу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року, передбаченого пунктом 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, віднесено декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями) для всіх суб’єктів декларування. Відповідно до підпункту “в” пункту 1 ч.1 ст.3 Закону України “ Про запобігання корупції ” являючись, суб’єктом відповідальності на якого поширюється дія цього закону є державні службовці, а тому ОСОБА_1 на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону, безвідповідально поставила до виконання своїх обов’язків як суб’єкт декларування та з часом усвідомивши протиправність своєї бездіяльності, з метою припинення порушення Закону умисно, несвоєчасно, без поважних причин, після дня припинення такої діяльності (05 липня 2017 року), а саме 18.07.2017 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), чи вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення визнала, розкаювалася, просила суд суворо не карати.

Прокурор Маюра С.В. у судовому засіданні просив призначити ОСОБА_1 покарання у відповідності з вимогами діючого законодавства, у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доході громадян

Суд, заслухавши пояснення прокурора Маюру С.В., особу яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вивчивши та проаналізувавши матеріали справи і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Крім визнання вини ОСОБА_1 її вина у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП України підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 297 від 28.11.2018 року (а.с.1-4), рапортом оперуповноваженим відділу протидії хабарництву та організованим формам злочинності у сфері економіки Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної Поліції України лейтенантом поліції ОСОБА_2В.( а.с.6),випискою з наказу №3-ОС від 31.03.2017 року про призначення ОСОБА_1 з 31.03.2017 року на посаду начальника Зіньківського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій Гадяцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області ( а.с.10), наказом № 21-ОС від 04.07.2017 року про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника Зіньківського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій Гадяцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області 05.07.2017 року за угодою сторін (а.с.22), наказом начальника управління ПФУ в Зіньківському районі Полтавської області від 30.05.2016 року № 17-ОС ОСОБА_1 присвоєно 6 ранг державного службовця в межах категорії “Б” посади державної служби ( а.с.24), наказом начальника управління ПФУ в Зіньківському районі Полтавської області від 28.12.2016 року № 31-ОС ОСОБА_1 присвоєно 5 ранг державного службовця в межах категорії “Б” посади державної служби (а.с.25), поясненнями ОСОБА_1Б.( а.с.27), поясненнями ОСОБА_3В.( а.с.28-31), повідомлення генерального директора державного підприємства Українські спеціальні системи від 23.04.2018 року з якого вбачається, що в період часу з 04.07.2017 року по 19.07.2017 року некоректної роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не спостерігалося ( а.с.46-47), копією декларації ОСОБА_1Б.(а.с.33-36).

Таким чином ОСОБА_1 відповідно до підпункту “в” пункту 1 ч.1 ст.3 Закону України “ Про запобігання корупції ”, являється суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», і повинна була подати декларацію не пізніше 05.07.2017 року. У зв’язку з тим, що декларація ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі лише 18.07.2017 року, її дії уповноваженим органом кваліфіковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення, відповідно до статті 33 КУпАП, суд враховує всі обставини по справі, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, те, що вона є непрацююча її майновий стан, обставини, що пом’якшують відповідальність правопорушника визнання вини, щире розкаяння винного, скоєння правопорушення вперше, відсутність обтяжуючих покарання обставин та вважає необхідним притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

За переконанням суду призначене стягнення має бути хоч і мінімальним, проте достатнім для виправлення цього порушника.

Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. У відповідності до ст.ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом. За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 384 грн. 20 коп.

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-6,283, 284, 289, 294 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в:

Визнати ОСОБА_1 винною в скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу в сумі 850 ( вісімсот п’ятдесят ) грн. - на користь держави.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.

У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки міста Зіньків, вулиця І.Петровського13 АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 - 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. судового збору.

Стягнення судового збору проводити на рахунок

Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37993783

Банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП)

Код банк 1 отримувача ( МФО):899998

Рахунок отримувача: 31211256026001

Код класифікації доходів бюджету : 22030106

Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд Полтавської області.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя–